Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor es mit adnatok a...

Ti mikor es mit adnatok a babatoknak a hozzátâplalaskor?

Figyelt kérdés

Az en fia ezekben az időpontokban eszik es nemtudom melyiket valtsam ki neki tapszer(sajnos tapszeres) helyett masra,es mit kapjon tapszer helyett


9,12,5,8 mivel nalunk tizórai nincsen nemtudom..

Szerintetek?

Egyebkent most 4honapos



2013. febr. 8. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is így evett.


én a délivel kezdtem. én amondó vagyok hogy a zöldség jobb a gyereknek elsöre, nem annyira savas és könnyeb emészteni.

répa, paszternák, krumpli, sütötök....


ami rossz, hogy lányom is 9-kor kel, akkor iszik tápszert, majd délben menne aludni, de akkor éhes és álmos is. ezért sokszor bealszik ebéd közben.


amúgy én csak a betöltött 4-ik hónap után kezdtem.

2013. febr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is az ebédet váltottuk ki először. Nekünk van tízórai, korán kelős baba...:) Uzsonnára, ami neked 5-kor van, én tejpépet szoktam adni, hogy tele legyen a pocija, mert különben éjszaka nem alszik. Reggel és este tápszert eszik a fiam, és éjszaka is, ha felébred, és akkor tízórai, uzsonna és ebéd van rendes kaja.
2013. febr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 angyi3 válasza:
Az én kisfiam is 4 hónapos...ebédeknél kezdtem a hozzátáplálást,és zoldséggel a legajánlatosabb kezdeni.Répával kezdtuk elso nap csak egy pár karika répa megfozve át paszírozva,utánna mindjárt tápszer,második nap picit tobb répa és tápszer harmadik nap szintén,és a negyedik napon adtam hozzá krumplit is,,,aztán ezt egyutt megint 3 napit és a negyedik napon megint egy ujabb zoldség pl karfiol...Azért kell három nap egy ujabb fajta táplálék kiprobálása kozott mert ha alergiás lenne valamire vagy nem birná az három nap alatt kimutatkozik,és hogy tudjuk mitol van ezért nem lehet mindjárt osszekeverni.Aztán lassankén ezzel a zoldséges mixel helyettesíteni lehet teljesen az ebédet s nem kell tejcsi...aztán johetnek a gyumolcsok délután valamelyik étkezs elott..Kulonben nem eloírás ezt betartani de jo ehhez igazodni mert van benne egy kis rendszer,ezt az orvosok tanácsolják...de én szlovákiában élek és úgy tudom magyarországon a gyumolcsot részesítik elonyben,,bár baba mint baba ugyebár :)
2013. febr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Katucika0912 ***** válasza:

Szia !

Mi reggel 6kor tápszert eszünk ( sajna nem volt tejem )

8:30-kor tejpépes gyümölcs ( alma, banán stb.stb. )

12:30 -kor ebéd ( husi krumlival, répával )

15:30 -kor Griz gyümölccsel

7-kor fürcsi , 7:30-8 között tápszer plusz egy kevés gyümölcs . És végig alszunk éjszaka ! :)

Mi 8 hónaposak vagyunk , de 4 hónaposan is már így volt ...

sokat itattam napközbe , hogy kihuuzuk a kajákat..teát ittunk és iszunk ma is , meg most már sok vizet !


Jó babázást :)

2013. febr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
en a gyumit kezdtem 4 hosan 10 korul, de utanna lenyomtatta mindig tejjel, kesott az ebednel is bevezettuk a zoldsegelet, husival, de sokaig azt is mikor aludt el elnyomtatta tejcsivel. Most 7 honapos, mivel reggelre nem eszit tapszert igy joghurtot kap vagy gyupolcsos tejpepet, ugy 8-9 kozott, majd 11 utan mikor alszik el kap tejecsket, 2-3 kozott ebed, 5-6 kozott gyumi es/vagy tejcsi, este 9 korul tejcsi es lefekves. En azert probalok tobbszor tejcsit adni mert egy alkalomra nem eszik max 150 milit, ugy h van h 300 ml tapszert kap egessz nap.....no de mi amugy is eleg gyenge evok es valogatosak vagyunk.
2013. febr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!