Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy kezelitek a babákkal...

Ti hogy kezelitek a babákkal kapcsolatban mindenkinél mindent jobban tudò anyóst?

Figyelt kérdés
2013. febr. 8. 10:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

Nekünk még nincs kisbabánk,de én már nagyon szeretnék.A párom viszont még tartózkodik a dologtól. :(

A párom édesanyja védőnő, és én azon aggodalmaskodok,hogy majd ha nekünk lesz,akkor mindenbe bele fog szólni.

Jó, ő azért csak jobban tudja a dolgokat,de ettől még nem kell majd,hogy agyon oktasson,és azt mutassa,hogy ő mindenkinél mindent jobban tud.Jah,és anyósjelölttel sem olyan a viszonyom,hogy bármiről el tudnék vele beszélgetni,csak egyszerűen 6 év alatt nem tudtam hozzá közel kerülni,de igazából nem is tudnék neki annyira megnyílni.Valahogy ellenszenvet látok benne.

24/N

2013. febr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

nálunk is volt hasonló szitu, én csak könnyen lekezeltem, de csak kellemesen. És többször úgymond szolidan ellent mondtam, hogy én inkább így csinálom, vagy én inkább ezt vagy azt gondolom. Hogy vegye észre, nekem is van saját véleményem és hogy ÉN a saját döntésemet tartom jobbnak.

nem volt konfliktusunk

2013. febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az én anyósom pont ilyen mindent jobban tudó! Eddig próbáltam tudomást sem venni az okoskodásairól, egyik fülemen be, másikon ki. Mostmár egyre nehezebben megy, úgy érzem egyszer elszakad a cérna, és akkor megmondom neki a magamét! :)
2013. febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én ráhagyom,hogy persze,aztán csinálom ahogy én gondolom.

300 kmről nem lát ide,telefonon meg had mondja.

2013. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mindenki jobban tudott mindent, egy ideig tűrtem, nem szóltam, egyik fülemen bement, másikon ki, mint aki meg sem hallotta. Aztán kb 1,5 hónapos volt a fiam, mikor elkezdett romlani az étvágy, 130 ml-ről 60-ra és 3 óránkéntiról 4-re. Cipeltem az orvoshoz, persze én voltam ám a hülye, mert minek viszem orvoshoz, eszik amennyit kell és eszik ha akar... Aztán két hónap után a gyerekorvosunk még mindig nem talált semmit és egy másik orvos megállapította, hogy tejfehérje érzékeny és már elég komoly volt a gond, azt mondta, akár kórház is lehetett volna a dologból. Na itt volt az alkalom, hogy beolvassak az anyósnak, hogy ő aztán remekül tudja mi kell a gyereknek... és ha én is lesz@rom a problémát, mint ahogy ő, akkor most ott ülhetnénk a kórházba és természetesen akkor fennhangon mondaná, hogy az én hibám... Azóta egy szóval könnyen leállítom, ha akadékoskodik. De nem kívánom senkinek, hogy valami probléma legyen a gyerekkel, ahhoz ,hogy beolvashasson. De egy biztos, hogy az anyukán kívül senki nem ismeri jobban a gyereket, hiszen ő az aki 24-ből 24 órát vele tölt.
2013. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
úgy érzem, nekem anyósommal nem lesz gond, tartja a távolságot, ha mondana valamit, azt is csak nagyon óvatoan. én inkább a saját anyámtól tartok. a tesóm barátnője már végigcsinálta ez, én meg végignéztem. hát, nem irigyelltem, egyszer négyszemközt beszéltem is anyuval, h ne csinálja ezt, mert megbántja vele. azt hiszem, kénytelen leszek néha éreztetni, h nem szeretnék kéretlen tanácsot kapni minden 5. percben. csak ez nekem is rossz érzés, mert mégiscsak az anyám és szeretem, nem akarom, h (ha ok nélkül is) megbántódjon. anyóssal szerintem könnyebb a helyzet, mert ott nem ilyesfajta szeretetről beszélhetünk, ha beszélhetünk szeretetről egyáltalán...
2013. febr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem anyósom az első egy évben kikészített!!! :) Ő nem csak okoskodott, erőszakos is volt! Mindig finoman ellent mondtam neki, de nem igazán érdekelte. Aztán egy év után a sarkamra álltam, és megmondtam neki, ennek a kisfiúnak én vagyok az édesanyja, el tudom dönteni, hogy mi jó neki. Azóta nincs gond! Csak egy példa: Náluk köszöntöttük meg a keresztlányunkat (unokájuk). Ebéd, egy jó beszélgetés.... Kisfiam tele volt energiával, játszott a többi gyerekkel. Bevittem, próbáltam elaltatni, de nem sikerült. Úgy gondoltam üsse kő, élvezze csak a többi lurkó társaságát, ha egy nap később alszik, akkor sincs gond! Anyósom kikapta a kezemből, és bevitte, hogy majd ő.... Nimród persze üvöltött, ahogy a kis torkán kifért, úgyhogy bementem érte, és mindent ott folytattunk, ahol abbahagytuk.
2013. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Én 3 hónapig tűrtem,egyik fülemen be másikon ki.Aztán megelégeltem és felvilágosítottam,hogy majd a férjem és én eldöntjük,hogy mit hogyan csinálunk.Azóta is mondja a magáét.Én a helyedbe drágám így meg úgy csinálnám.Már csak annyit mondok rá,hogy jó.én pedig úgy teszek ahogy jónak látom,vagy csak rázom a fejem.Úgy látom lassan el kell vele beszélgetnem,mert nem fogja fel.Ja és olyan tanácsai vannak,hogy falra mászom tőle.Pl. vett fiamnak 1 babycompot,holott tudta,hogy nem szeretnék.Idehozza és azt mondja nekem még a fiam benne van,én pihenhetek.A szemem kikerekedett.Azért vagyok,hogy foglalkozzam vele,nemhogy pihenjek még ő elvan benne!
2013. febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Sztem az én anyósomnál ilyen téren rosszabb nincs.Csak annyit mondok hogy azt állitja mindenkinek hogy szomjaztatom a gyerekem mert nem adok neki teát.hozzä tesz 4hónapos lesz és kizárólag anyatejes.én olyan szinten meguntam a hülyeségeit hogy mondtam a páromnak nem megyek addig hozzá ameddig beleszol hogy mit hogy csináljak.azt hiszi hogy az édeskömény tea amibe cukrit is kellene rakjak szomj oltó.hát ha tényleg szomjas lenne nem adnék neki cukrozott sza....at inkáb addnék neki babavizet.jobban tudja mint az orvosok.igy hogy nem járunk hozzá csak telefonon mondja a páromnak,de már ő is unja....
2013. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én anyósom se százas az tuti.de sztem sokan vagyunk így ezzel.Nem hagy békén,mert nem issza a kisfiam a tápszert,úgy kell belecsempésznem ebbe-abba.Állandóan azzal jön,hogy miért nem adok neki tehéntejet.Ilyen idős babának már azt kellene inni,meg rizsnyákot enni,mert az ő fia is azt ette már ilyen korban.(7 hónapos a kisfiam.)

a múltkor ott voltunk náluk,mikor felveszi a kisfiamat az ölébe,szerencsétlen irgalmatlanul ordítani kezd.Nem csoda,hisz gyakorlatilag képtelen arra,hogy normál hangszinten beszéljen.Nem tud beszélni,csak kiabálni,mindezt iszonyat idegesítő tájszólással.Erre ő vigasztalásképpen,el akarta terelni a figyelmét a sírásról,és kezébe adta a konnektort (vagyis amit be dugunk a konnektorba)hogy tessék itt ez a piros játssz ezzel.Hát kivert a víz mit ne mondjak.Meg van még egy pár ilyen dolog,de szerencsére 1 hónapban egyszer kell menni,de nekem még az is sok.Az érdekes az,hogy az apósom meg teljesen olyan,mintha gyereknevelésre teremtették vna.Ő jól bánik a babámmal.:-)

2013. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!