Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kölcsönös ellenszenv valakivel...

Kölcsönös ellenszenv valakivel. Hogy kezelitek, ha mégis napi kapcsolatban vagytok?

Figyelt kérdés
Találkozol valakivel, aki ránézésre borzasztó ellenszenves, és ez kölcsönös (nem feltétlen ellenkező nemű). Hogy tudsz az ilyen emberhez viszonyulni, ha mégis kapcsolatban kell lennetek akár napi szinten? Pl. munkatársak vagytok. Hogy kezelitek ezt? Volt már, hogy aztán az ellenszenv barátsággá változott?
2011. febr. 24. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
megpróbálhatnál közelebb kerülni hozzá csak saját magad miatt, mert elősorban te szenvedsz attól, h utálod.Azt meg tudod fogalmazni egyébként, h miért ellenszenves? lehet, már azzal is csökkenne az érzés.
2011. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha naponta kell találkoznom az emberrel, akkor nemtudok mit csinálni, lenyelem a békát:) Énis vagyok napiszinten ilyen emberekkel, szám szerint 3 al is. Ezvan, elfogadom, és megpróbálok együttműködni vele:)
2011. febr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az ellenszenv is két emberen múlik, ennek kezelése is. Okos enged alapon kell ezt intézni, mivel az összezártság sem rajtatok múlt, ezért meg kell próbáli kezdeni vele valamit valakinek!
2011. febr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Voltam már hasonló helyzetben,és nekem borzasztó volt.Már lassan 2 év telt el,de ha eszembe jut,sajnos még mindig az ugrik be róla elsőnek,hogy mennyire ki nem állhattam.Ha nem megy hogy a jó tulajdonságait lásd csak,próbáld meg,hogy nem veszel róla tudomást.Nézz át rajta.....

Nem tudom mennyire súlyos a helyzet,de ha próbálkozol és netán megtörik a jég,még barátok is lehettek! :)

2011. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha az illetővel egy légtéreben kell lennem, megpróbálnám jobban megismerni. Többször is előfordult, hogy első találkozáskor az illető nagyon ellenszenvesnek tűnt, ő nem tudom, hogy viszonyult hozzám kezdetben, de idővel és némi beszélgetéssel később nagyon jó viszonyt alakítottunk ki. Csak most jövök rá, hogy most is nem egy ilyen közepén vagyok - lakótársak, szomszédok, akikről szó van. Szóval igen, lehet belőle később barátság, de ehhez arra van szükség, hogy mindkettőtök nyisson a másik felé.
2011. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ilyen kolléganőm.Bármit teszek,taszit.Probáltam elfogadni,alkalmaszkodni,nem ment.Egyszer be is telt nálam a pohár,kegyetlenül kiosztottam.Feletesünk ezt szerencsére látta.Na ezután kértem ha lehet ne osszannak minket egy műszakba többet.Ha fejre állunk akkor sem egyezünk semmiben és mindent teljesen másképp látunk.Kegyetlen lusta is mocskos szájú.De ettől függetlenül,hogy tudjuk utáljuk egymást,műszakváltásnál el kávézgatunk,beszélgetünk,de hosszabb távon nem megy.Szerencsésnek mondhatom magam,mert ezt ő is így látja,meg van köztünk a fal,így már eltudunk lenni egymás mellett.
2011. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Egy munkahelyen egyébként is az az elvárás, hogy tudj együttműködni a többiekkel. Ha mindig mindenki azon pattogna egész nap, hogy a másik miért már megint ilyen hangon csámcsog, és azzal telne, hogy hogyan tudnám neki visszaadni azt a kellemetlenséget, amit okozott, nem éppen érett magatartásra vallana. Sokszor pedig azt utáljuk a másikban, ami bennünk is megvan valamilyen formában. Ezért alakulhatnának ezek a kapcsolatok akár a legnagyobb barátságokká is!
2011. febr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt már ilyen kollégám! Iszonyatosan ellenszenves volt, barátságtalan. Mindig egy baromi nagy kaktuszhoz tudtam volna hasonlítani. Egyébként mindenki utálta őt, mindenkinek beszólt, egy jó szava nem volt senkihez. Aztán úgy hozta a sors, hogy együtt kellett dolgoznunk. És így, hogy mindenképpen kellett szóljunk egymáshoz, lassan megismertük egymást, és majdhogynem a legjobb barát lett belőle. Kiderült, hogy nagyonis jószivű. Ahogy közhelyesen mondani szokták, a szúrós külső arany lelket takar :-) Szóval nem minden az, aminek elsőre látszik.
2011. febr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálam az ellenszenvet az váltja ki, ha valaki emberileg nem elfogadhatóan viselkedik az én normáim szerint.


Külsőre soha nem ítélek. Ha viszont valaki levizsgázott, - ismétlem emberileg - tehát rosszkedvet, hisztit, ilyesmit nem számítok annak, akkor azzal végleg vigyázok.

Udvarias vagyok vele, ha kell segítek, de közel nem engedem magamhoz. Értsd: társalgást sem kezdeményezek, pusztán önvédelemből.

Azt már észrevettem, hogy bennem viszont van valami, ami sokakat taszít. Talán pont ez, a látszólag megközelíthetetlenség. És az, hogy látszólag nem bocsátok meg soha. Pedig nem haragszom, hanem vigyázok magamra.


Munkatársak között muszáj az együttműködés, a munka nem rokon-vagy ellenszenvről szól.

Mégis jobb, ha kellemes környezetben dolgozhatunk, ezért mindent el kell követni, hogy egymás sokszínűségét ne csak elviseljük, hanem lehetőségekhez képest: elfogadjuk.

2011. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a barátnőm és a párom kölcsönösen utálják egymást. soha nem szerettem egy légtérben tartózkodni velük (mármint ha mind2en ott voltak), de mostanság miattam mindkettő hajlandó leplezni az ellenszenvét.

pedig ők tényleg igazán nehezen viselik el egymást:D

2011. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!