Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mekkora a GYED max...

Most mekkora a GYED max értéke? Bruttóra lennék kivácsi?!

Figyelt kérdés
Mennyi bruttó fizu szükséges a max gyed-hez?

2013. febr. 8. 21:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Én dolgoztam szülés előtt 5 évig. A kisfiam pedig most 1,5 éves. Köszi a választ!
2013. febr. 10. 21:22
 12/16 anonim ***** válasza:
És mennyi ideig voltál pl. táppénzen mielőtt megszületett? Mikor született pontosan, előtte meddig dolgoztál?
2013. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

KIderítettem a dolgot! NEKEM NEM JÁR az emelés!

OK: gyermekem júliusban született és előtte 1,5 hónap táppénzen voltam (nem első perctől, és előtte 5 évig dolgoztam). Így nem volt meg adott évben a kellő ledolgozott napom! így "méltányosságból" (!) az előző éviből számoltak GYEDET nekem. Így nem jár emelés!

Ezek szerint, aki az év első felében szült, azoknak nem jár? Annak meg igen, aki ősszel szült, és a tv. ben meghatározott napokat dolgozta le (előtte meg nem dolgozott)?

Ismét egy jól megalkotott családbarát tv.!

Gratulálok......

2013. febr. 12. 13:15
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem azért nem jár, hanem azért, mert nem volt a szülés évében 180 bérezett napod. ÉS a gyed igénylésed már a következő évben történt, tehát nem a szülést megelőző évet kellett figyelembe venni, hanem a szülés évét (mert a gyed esetében az lett az igénylést megelőző év)

Mivel nem volt, így a gyeded alapja nem a béred volt, hanem a tgyás alapja.


A legnagyobb kitolás az, hogy ha hamarabb kezded meg a tgyást, akkor ez az egész nincs ez az egész mizéria. Sajnálom, hogy így jártál, de ez már régóta így van, a változtatás ezt a részt nem érintette.

2013. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Gyönyörűséges ***** válasza:

Az en bérezett 180 napom ugy tevödött össze,hogy

2011-ben volt 160 a maradék 20 nap 2012-böl jött.

2012.marc.tol TP-en voltam, utana tegyas,majusban szültem.

Max gyedet kapok es emeltek is.

A fenti hsz.kat nem ertem.?

2013. febr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

utolsó: de az eseted más, mert te a szülés évében igényelted a gyedet, így neked a szülést megelőző év januárig lehetett bérezett napot keresni. A kérdező viszont már a szülést követő évben igényelte a gyedet, így neki bérezett napokat csak a szülés évének január 1-éig lehet bérezett napokat nézni. És neki a szülés évében nem volt 180 bérezett napja.


Viszont kérdező, igazából neked a tgyás alapja kellett hogy a gyed alapja legyen, 2011-ben mennyi volt a béred?

Mert ha a tgyást a 210 alapján állapították meg, akkor a gyedet is az alapján kellett volna.


Az OEP-el beszéltél? Inkább írj levelet, mert bárki mondta, baromságot mondott, hiszen esetedben nem lehet szó méltányosságról! A jogszabály egyértelműen rendezi, hogy a te esetedben hogyan kell számolni, és nem méltányosságból, nem is értem, hogy mondhattak ilyet.


Ha gondolod, segítek megírni a levelet, mert ha a 2011-es béred 210 volt, akkor téved az oep, és kapnod kell az emelést.

2013. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!