Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családi kedvezmény kitöltése?

Családi kedvezmény kitöltése?

Figyelt kérdés
Most a 3-mas részt a munkáltatónak kell kitölteni vagy ahonnan a gyedet kapom?egyszerűen nem értem!!

2013. febr. 8. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Istenem ! !
2013. febr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A GYED-et a munkáltatódtól kapod! A munkáltatódnak kell leigazolnia!
2013. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A GYED-et nem a munkáltató fizeti.Mint ahogy a TGYÁS-t,és a GYES-t sem...
2013. febr. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó:a Gyedet,Tgyast nekem a munkáltatóm utalta minden hónapban akkor mikor a fizetést.Mivel TB kifizetőhely.

A Gyes az a MÁK-tól jön,de itt ez nem volt kérdés.


Kérdező:Ha te igényled a kedvezményt akkor az I.és a III.pontot a te munkahelyed tölti ki,míg a II: és a IV.-et a párodé.


Ha a párod igényli,akkor meg fordítva.

2013. febr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
eddig ezt én is tudtam de nekem a MÁK utalja a pénzt akkor nekik kéne kitölteni nem?Az a baj hogy a munkáltatómat nem tudom elérni kb 2 hónapja próbálom ilyenkor mi van?
2013. febr. 9. 11:17
 6/7 anonim ***** válasza:

A GYED-et az OEP utalja,a GYES-t,CSP-t a MÁK.

Személyesen sem tudod felkeresni a céged?Javaslom,hogy hívd fel az OEP-et,hogy ilyenkor mi a teendő.

2013. febr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én párom munkáltatója is "elérhetetlen" időnként, úgyhogy én nem szoktam görcsölni ezzel, beikszelem, hogy nincs házastársam/élettársam. Így a ő munkáltatója részéről nem kell leigazolni semmit, és én legalább kapom a családi kedvezményt.

Ezt persze csak akkor tudom megtenni, ha a teljes összeget én fogom érvényesíteni, a párom abból semmit sem, még év végén az adóbevallásában sem.

Így nincs ilyen problémám.

2013. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!