Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nyaraltak Kyrk-en, mik a...

Akik nyaraltak Kyrk-en, mik a tapasztalatok, tudtok orvosi rendelő számot, vagy ügyelet számot?

Figyelt kérdés

Most mennénk 4,5 hónapos kislányommal egy hosszúhétvégére, és foggalmam sincs mire számítsak.

Akik voltak már ott, mire lehet számítani, mik az egésségügyi viszonyok, bababarát a hely, tapasztalatok a hellyel kapcsolatban. És mi az amit érdemes vinni, és mindenképp legyen?


2009. szept. 5. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A horvátok nagyon tiszták. Nem kell aggóni, túl dramatizálni a dolgot.
2009. szept. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de nem szántam drámának a dolgot.

Az orvos azért kell, ha esetleg belázasodna a gyerek, vagy allergiás lenne valamire, de ki tudja még mi fordulhat elő.

Szeretnék felkészülni az utazásra, nem pedig ott szembesülni olyan dolgokkal amiket már nem lehet orvosolni, vagy nagyon nehezen helyrehozhatóak. Szerintem ez teljesen normális... de bocsi ha drámainak tűntem :P

2009. szept. 5. 22:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Láz esetére vigyél magaddal lázkúpot (írasd fel a gyerekorvossal ha nincs otthon) allergia esetére Calcimusc. Mivel csak hosszú hétvégéről van szó nem kell antibiotikum tartalékba.

Ha olyankor mentek amikor még napos idő van akkor naptej, vagy napvédő, aztán leégésre pantenol.

Balesetek esetére sebtapasz, bedatin stb..

Ha most nálam valami kimaradt kérj tanácsot uti patika kérdésben a gyógyszertárban.

Tényleg ne aggódj azon mi lesz ha , hidd el nem lesz baj.

Ne adj forralatlan vizet a gyereknek inkább vigyél itthonról baba vizet. Alapszabály külföldön nem iszunk a csapról, mert nem tudhatod hol milyen minőségű a víz.


Elég gyakran utaztam külföldön és ezek amiket leírtam alapszabályként induláskor kerülnek a csomagba. Soha nem tudtam egyetlen országban sem orvosi telefonszámot, sem ügyeletet. Nehéz is lenne ha nem beszélsz jól nyelvet. Meg mindig ha történik valami az elsődleges ellátás a legfontosabb... nem kell azonnal ott sem orvoshoz rohanni ha lázas lesz a lányka.. az ottani gyógyszereke sem olcsóbbak mint itt és ezeket ismered és viheted is magaddal.

Remélem segítettem.

2009. szept. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még egy apróság kössetek utasbiztosítást, a tájékoztatóban pedig ott vannak a a szükséges legfontosabb telefonszámok.
2009. szept. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!