Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális egy babánál és az...

Ez normális egy babánál és az anyjánál?

Figyelt kérdés
A környezetemben van egy kismama. Van egy majdnem 10 hónapos kisfia, a kisgyerek még nem ül, de ülteti már rég óta, viszont feláll és kompoztatja is, mászni sem mászik még. Az anyja tömi mindennel amit szerintem nem kéne, lángos (már pár hónaposan evett), káposzta, kakaós csiga, pizzáscsiga és még sorolhatnám. ez normális? nem sokkal idősebb a húgom kisfia de ő ilyeneket nem csinál. Nem nagyon ismerem a lányt így hogy szólnék neki? csak a játszótéren szoktunk találkozni mikor a másik gyerekét leviszi. Szerintetek?
2013. febr. 11. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szegény gyerek :( Bennem csak az merült fel, hogy hol van ilyenkor a gyerekorvos meg a védőnő?
2013. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A kompot én se szeretem, de talán egy napi 10 perc nem káros, tudom, sokan órákig abban tartják a gyereket.


10 hónaposan már ehet sok mindent, de amiket írtál, azokat én csak módjával adnám.


A dolog lényege számomra: nem szólnék semmit, nem az én dolgom. Szerintem te se törődj vele.

2013. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
tudom nem az én dolgom, csak fura mert a húgom ilyeneket nem csinál.. igaz minden szülő más és más és minden baba is, de nem fáj a hasa a babának?
2013. febr. 11. 14:14
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 6 hónapos a kislányom, Ültetem mert nem tudok mást csinálni persze egyedül nem engedem neki, de feküdni már nem nagyon akar ha ültettem akkor ha meg unja fel áll, le hajol a játékért és érzem hogy le akar feküdni akkor azzal játszik forgoldoni, ő tolja a segét látszik mászni akar de ettől még mesze van, Én is adok neki piskotát napi 1-et, krémturó, turú rudi, tejszelet, amit mi ezsünk és olyan van benne hogy eheti abból is adok neki nem tömöm KOSTOLTATOM vele. Szinte a negyedét meg eszi mindennek amit le írtam. Nekünnk is van bébikompunk imádja, de mivel ki derült hogy nem jó a babának így ki tömöm a háta mögött és irány a játék, van ugráloja ami gerinc kimélő, mászóhengere ezt mind imádja, van egy hatalmas méretű habtapija amin játszik. És ezek a játékok, 4+ 6+ való akkor nem értem mért ne ülhetne bele. 4-5x eszik egy nap, Reggel-Este tápszer, Tízórai- Gyümölcs, Ebéd-Főzelék, Uzsonna- tejpép, krémturo, keksz, piskota.. ilyenek.
2013. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Most olvasva az én kislányomnak nem fáj a hasa, és a hasfájós időszakba se estünk bele. Ő sírni se sír egésznap kacag. nevet játszik és elvan, nagyon megy neki a duma, és rá jött hogy tudja a szájával csinálni a bröömőt. Sírni akkor halom csak mikkor álmos, akkor be rakom a kiságyba és el simogatom. Sír mikkor meg üti magát a játékkal, és odáig van a kajákért. Inkább eszik youghurtot mint a bébi deszertett az a helyzet ha nem nyitja ki a száját akkor jőn a youghurt aminek már is nyitva van a szája.
2013. febr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hàt nem tudom az èn kisfiam is 10 hònapos, de eszembe se jutna làngost ès màs olajban sult dolgokat adni neki. Sokmindent megkòstòl, de fuszeres, zsiros dolgokat nem. En pènteken az ovis farsangon làttam, hogy 9-10 hònapos babàt chips-szel etetett az anyja, de nem szòltam, nem az èn dolgom
2013. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én tudok cifrábbat is! :)

A kisfiam és az unokatestvére ugyanannyi idősek, 5 hósak múltak. Az anyukája mézzel tömi (teába, gyümölcsbe), állítása szerint az orvos mondta hogy állítsa a lábára, mert élvezi és akkor az milyen jó... Ülteti kb 3 hónapos kora óta, de úgy, hogy még a kezét se fogja. Ma már bébikompja van. A kislány alsó lábszárán frankón látszik a görbület már most! A tápszert elhagyták, már nem eszik csak pépes kaját, a májtól elkezdve minden hülyeséget...


Na, szerinted? :)

2013. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
ha rám értetétek a tudok durvábbat is szót amit onanan gondolok hogy 0%-os vagyok, én sem adok fűszereset, olajosat, csak olyat amire rá van írva hogy 6+ De kostoltatom vele a mi kajánkat is 1-2 kanál meg csipet mert szerencsétlen kislány ott ül köztünk kint, és ahogy nyulok valamiért ö is nyul hogy el veszi tölem, ha nem adom akkor megsértödve ordit ha adok belöle meg izelegeti nevet és gagyog tovább.
2013. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as, igen, a te eseted szerintem elég "durva". Mi 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, ilyen idősen csak almát és barackot kapott, és még így is fájt tőle néha a pocakja.

Ültetni kb 9 hónapos koráig egyáltalán nem szabad a babákat, ha csak maguktól fel nem ülnek.

A bébikomp pedig elsősorban azért káros, mert járásra "kényszeríti" a babát, így kimaradhat a kúszás-mászás, ami később még sok problémát okozhat.

2013. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8-as nem èn pontoztalak le. Az sz.tem is rendben van h a baba kap egy két falatot ( persze ha nem tùl fűszeres vagy csìpős) a kajábôl hisz megkívànja.de hogy ezekkel tömni?
2013. febr. 12. 06:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!