Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul a hozzátá...

Mit csinálok rosszul a hozzátáplálásnál?

Figyelt kérdés
Teljesen el vagyok keseredve... pici lányom nem hajlandó megenni a zöldségeket, főzelékeket, akárhogy kínálom neki. A gyümölcsöt és a húsos gyümit minden mennyiségben eszi, de a főzelékek közül csak a paradicsomos krumplit és a sütőtököt eszi. A védőnőm a fejemen ugrál, hogy nagy nevelési hibát követek el, amikor odaadom a gyereknek a gyümölcsöt vagy tápszert a főzelékes próbálkozás után, és nem fog rendesen fejlődni, továbbá egy finnyás gyerek lesz belőle, aki semmit nem fog megenni. Azt a tanácsot kaptam, hogy óránként kínáljam neki a főzeléket, és ha nem eszi, akkor addig nem kaphat mást enni, amíg a főzeléket meg nem ette. Ezt csinálom már három napja, a gyerek ordít, ha csak meglátja a kanalat, továbbra sem hajlandó megenni a főzeléket, hiába nem adtam neki mást, de így aludni sem tud rendesen. Tegnap reggeltől próbáltam neki adni, kettőkor kapott tápszert, addig nem evett semmit, utána ismét próbálkoztam, de nem kellett neki, csak tolta ki a nyelvével, meg ütötte ki a kezemből a kanalat, így lefekvés előtt ismét kapott tápot.Próbáltam már gyümölccsel is keverni, úgyse kellett. Mit csináljak, hogy rendesen egyen? Nem fogja így megutálni az evést?
2013. febr. 12. 11:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt elfejtettem írni, hogy 6 hós a lányom.
2013. febr. 12. 11:47
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha sokáig kínlódtatod, akkor megutálja. Hagyd a zöldséget, ha nem kell neki. Egyen azt, ami ízlik neki. A legtöbb főzeléknek semmi íze. Én sorba kóstoltam mindet, de bűn rosszak. Akkor fogja majd megenni, ha te főzöd neki ízesre. Addig meg add neki a gyümölcsöt. Ilyen egyszerű. :)
2013. febr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én mondjuk "ultraengedékeny" vagyok evészet terén, de szerintem ne erőltesd:). Már most látszik(ordít a kanál láttán), hogy attól nem lesz jobb.

Kap tápszert, gyümölcsöt, húst, nem hiszem, hogy bármiben hiányt szenvedne.

Pár hét múlva, lehet, hogy megeszi, vagy ha akkor sem, akkor lehet, hogy megpróbálnám neki a zöldséget puhára párolva, falatkákban adni, úgy "érdekesebb", hátha ráérez:).

2013. febr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
És ha a paradicsomos krumpliba meg a sütőtökbe kevernéd bele a zöldséget amit akarsz neki adni, először kis arányban, majd egyre többet ? Én ezeket is házilag gyártottam. Sütőtökbe raktam egy kevés krumplit,répát, de ha nem kell neki ,próbáld újra egy hét múlva, egyszer csak megszereti.
2013. febr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy próbáltam már neki én is főzni, bébiételt is, de egyik sem kellett neki. Bezzeg amikor én eszek akkor mindent kinéz a számból. Soha nem fog zöldséget enni? Előfordulhat az, hogy nincs még megérve rá és mondjuk pár hónap múlva enni fogja? Nem eszi a tejpépet sem :( A védőnőm szerint így kellene most ennie: reggel tápszer, délelőtt min. 100gr gyümölcs, ebédre min 150gr főzelék hússal, délután min. 100gr tejpép vagy zöldség, lefekvéshez tápszer. Azt mondja hogy a fejemre fog nőni és nem fog rendesen fejlődni, ha nem eszi meg a főzeléket, és én nem vagyok elég kitartó...már teljesen kivagyok :(
2013. febr. 12. 12:07
 6/16 anonim ***** válasza:
Sütőtököt, paradicsomot és a gyümölcsöt megeszi, ezek édesek. Esetleg én még egy kis szőlőcukrot kevernék a többi főzelékbe, próbaképpen! Ha így megeszi akkor így próbálkoznék tovább, ha nem akkor kicsit várnék és addig azokat adnám neki amiket eddig elfogadott.
2013. febr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell eröltetni.Lányom 4hós,védőnő mondta kezdhetjük a táplálást.Gyümölcs,tejpép oké,zöldségek nem...Nem eröltetem neki,csak köpi meg öklendezik tőle...Majd ha lehet fűszerezni már,majd megeszi.Megkostoltam a burgonya+brokkolist,mert én szeretem mindkettöt,de semmi ize nem volt...Nem csodálom,hogy nem eszi...
2013. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Bolond ez a védőnő, elnézést:(.

Attól nőne a fejedre hogy nem eszik hat hónaposan zöldséget?! Ő vajon mindent megeszik mindig?

2013. febr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 6 hónapos. Ő a zöldségeket megeszi bármilyen ízetlen, a gyümölcsöt viszont nem. Szerintem nem kell erőltetni, pláne nem ilyen drasztikusan, ahogy a védőnő mondja. Add azt neki, amit szeret. Gondolj bele, van aki 6 hónapos kor után kezdi a kóstoltatást. Azoknak a babáknak sem lesz semmi baja. Majd pár hét múlva vissztérsz ezekre.
2013. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Álítólag azért fog a fejemre nőni, mert amikor nem eszi a főzeléket, adok neki olyat amit megeszik, ezt megjegyzi a gyerek és így "ki tudja játszani anyát". Erre kérdeztem én, hogy akkor éheztessem a gyereket? Erre az volt a válasz, hogy következetesnek kell lenni és 3-4 nap után mindent meg fog enni a gyerek :S
2013. febr. 12. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!