Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hízik a babám? A...

Miért nem hízik a babám? A tiétek miért nem hízott?

Figyelt kérdés

Nem azért teszem fel a kérdést, hogy a válaszokkal orvosoljam a problémát-a picur már kivizsgálás alatt van- csupán érdekelne, hogy másnál mi volt a gond, mikor kezdődött, meddig tartott és mi volt a "gyógyír" rá.

Különben a babám anyatejes (kizárólag), 4 hónapos és 2 hónapja egy grammot se hízott. A válaszokat előre is köszönöm!


2009. szept. 6. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Két babámnál is volt ilyen. Nem volt semmilyen kivizsgálás, nem is tudom, nálatok mit vizsgálnak. Nekem tápszerpótlást ajánlottak 7 évvel ezelőtt is és most is. (Más-más orvos, mert közben elköltöztünk.) Az első babámnál apadóban volt a tejem, de idén volt sok, mégsem hízott a pici. Minden evés előtt 30 ml-t kapot a tápszerből és egy hónap alatt 1 kilót hízott és 6 cm-t nőtt. Azóta is gyönyörűen fejlődik. Most 10 hónapos és 10 kiló. 7 hónapos koráig kapott anyatejet.

Sokan mondják, hogy nem szabad elkezdeni adni a tápszert, mert attól csak elapad a tej, pedig, ha várnál még, akkor az anyatejtől is elkezdene hízni. Az első babánál ezért nagyon nagy lelkiismeretfurdalásom volt és írtam egy szoptatási tanácsadónak, aki nagyon pártolta a szoptatást a neten. Ő azt válaszolta, hogy ilyen esetben már muszáj mellé táplálni, mert a baba éhezése károsabb annál, mintha tápszer pótlást kap.

Remélem nálatok is csak ennyi a gond és hamarosan minden rendbe jön!

2009. szept. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A környezetemben ezek voltak az okok:

- tejallergia (HA tápszer volt a megoldás, talán szójaalapú, de ebben nem vagyok biztos)

- felszívódási zavar (szintén speciális tápszer, de anyatej mellett + gyógyszer)

- egyik anyukának meg a tejével volt valami gond (sima tápszer az anyatej mellett)

2009. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szoktad mérni mennyit eszik?
2009. szept. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Első lépésként vért vesznek tőle, a doki vashiányra gyanakszik. De nekem is gyanús, hogy kevés lesz a tejem, viszont a kezdeti stagnáláskor nem volt az. Ezért nem értem. Azért köszönöm.

Második válaszolónak: Igen, mérem mennyit szopik és szerintem keveset (140ml reggel, onnan estig csak csökken: 110, 90, 70)Háromóránként szoptatom, de sosem jelzi, hogy éhes lenne. Viszont az elején (2 hónaposan) 150-200 ml szopott és akkor sem gyarapodott.

2009. szept. 6. 19:59
 5/6 anonim ***** válasza:
A kislányomnak vashiánya volt (4 hónapos volt akkor) és már forgott a hasára meg vissza, állandó mozgásban volt, evés után azonnal hasra forgott és kúszni próbált, úgyhogy azonnal kibukta a tejcsi felét (anyatejes). A dokinénink hozzátáplálást javasolt (pedig korai hozzátáplálás-ellenes), azóta nincs is semmi gond, szépen elkezdett hízni, a szilárdabb kaja nem jött annyira vissza, mint az anyatej. Most sem kövér, 6 hónapos és 6900 gramm, de a születési súlyát megduplázta, jókedélyű, örökmozgó, mosolygós kisangyal. Ja, elküldtek gasztro-kivizsgálásra is, de hálistennek nem találtak semmi rendelleneset. Minden rendben lesz, meglátod!
2009. szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az én babám is vidám, örökmozgó...stb. Nem látok rajta semmi rendelleneset. Még csak soványnak sem tűnik. Hozzátápláláson nem a tápszert érted, ugye? Mi az a gasztro- vizsgálat?
2009. szept. 6. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!