Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 1 hónapos babám, alig...

Az 1 hónapos babám, alig hízott valamit. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Eszik, alszik, minden pelusa tele van,mégsem ragadnak rá a dekák.3160-al hoztuk haza és most 3510g:(. Az orvos szerint minden baba más, bár elsőre ő is azt mondta, hogy "milyen vékonyka".Tisztára elkenődtem, mit csináljak? Adjak neki tápszert? A doki szerint ne.Én eddig úgy éreztem,hogy elég a tejem.
2011. okt. 24. 17:29
1 2
 1/11 judavi ***** válasza:
100%
Az én fiam 300g-ot hízott első hónapban, aztán volt hogy 500g-ot. Ha mindig gyarapszik a súlya akkor minden rendben van. Pontosan tudja hogy ő, hogy mire van szüksége.
2011. okt. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem a dokira hallgatsz? Ő látja a babádat,nem mi.
2011. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sír a babád szopi után, ha jókedvű és mindig teli a pelus is, akkor semmi gond, majd következő hónapban többet gyarapszik. Ne adj neki tápszert feleslegesen. Ha nem lenne elég neki a tejed, állandóan éhesen sírdogálna. Nyugi, minden rendben van. :)
2011. okt. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevés ez. Majdnem 400 grammot hízott, ezzel semmi baj nincs
2011. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, mostmár kicsit nyugodtabb vagyok. Persze, hogy mindenben hallgatok a dokira, nagyon meg vagyok vele elégedve, csak könnyebb elviselni ezeket a dolgokat, ha valaki hasonló cipőben járt.Akkor továbbra is kitartóan szoptatok:)Egyébként szopi után sohasem sír és nagyokat alszik.:)
2011. okt. 24. 19:02
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit keveset hízott- de csak ha azt nézem hogy egy hónap alatt 350gramm? Nekem mindig azt mondta a dokim annak idején, hogy minimum 150grammot kell híznia a babának egy hét alatt.

Azért figyelgesd! Egyáltalán nem akarok szívbajt rád hozni- tényleg - de egy barátnőm is így járt, hogy szoptatatott- a védőnő doki ellenezte, hogy tápszert adjon a gyereknek- csak azt nem vették észre, hogy a gyerek nem hízik- ő 6hét alatt hízott ennyit, mint a te babád- és végül a Heim Pál-ban kötöttek ki. Sajna tápszer kellett neki- attól végre beindult a súlygyarapodás. A teje nem volt elég tápláló. Nem halt éhen a baba, de a fejlődéshez ugymond kevés volt neki.

TÉnyleg nem akarlak ijesztgetni- de én a helyedben megkérdeznék másik orvost is, vagy másik védőnőt is. CSak hogy biztos nyugodt legyek.

Remélem minden rendben lesz.

2011. okt. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Olyan NINCS, hogy nem elég tápláló a tej!!! Még a legéhezőbb anya szopós csecsemője is meglkapja az anyatejből, ami kell neki!
2011. okt. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát kedves utolsó válaszoló, előtted író vagyok-és nem írtam volna ha nem láttam volna a barátnőm esetét, aki 2óránként szoptatta a gyerekét, és ő 6hét alatt a 2.8 kg-ról 3.1re hízott.... és a Heim Pálba kötöttek ki...

Nem kitaláltam- hidd el.

De lényegében azt hiszel amit akarsz.

Én a kérdezőnek szerettem volna finoman tanácsolni, hogy azért figyelje a babucijátt, nehogy úgy járjanak, mint szegény barátnőm...

2011. okt. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ott sem az anyatej tartalmával volt valószínűleg a gond(persze ezt normális táplálkozás mellett érvényes!).

Kiderült, mi volt a "hiba"?

2011. dec. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lehetett a "hiba", azt mondták, hogy hiába eszik 2óránként a gyerek, éhezik, nem hízik. A Heim Pálba átszoktatták a 3órás kajára és tápszerre... onnantól már minden rendben volt vele. Azóta már másfél éves kisgyerek, és normális a súlya, meg teljesen egészséges is.


Kérdező, te babád hogy van? Mekkora már, mennyit hízott?

2011. dec. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!