Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babámnak liszttel...

6 hós babámnak liszttel habarjam már a főzelékeit?

Figyelt kérdés
Milyen liszttel ha igen, és milyen arányban?
2009. szept. 6. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Igen,Már 4 hótól kellene lisztes ételeket kapnia.A főzelék levéből csak annyi habarást készíts,hogy ne legyen benne sok a habarás.Tehát kevés liszt,és sok zöldségféle.
2009. szept. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Isten ments! Méghogy 4 hónapos kortól... Megáll az ész az ilyen felelősen gondolkodó anyáktól. 4 hónaposan még hozzátáplálni sem lenne szabad.

Glutént 1 éves korig nem ajánlott adni a babának, tehát lisztet sem.

A sűrítést krumplival old meg.

2009. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dehogy lehet 4 hónapos kortól lisztet adni!!!

ANYATEJES SZOPÓS KISBABÁNAK IS CSAK 8 HÓNAPOS KORA KÖRÜL SZABAD LISZTET, GLUTÉNT ADNI!!!!


Habarhatod a főzelékét kukoricaliszttel vagy rizsliszttel, de semmiképpen NE búza, árpa, rozs- ami glutént tartalmaz:)

2 gyerekes dietetikus anyuka vagyok.

2009. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én még nem használnék lisztet, inkább rizst, kölest, kukoricadarát
2009. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én használok kis lisztet, 5 hónapos a babám, a gyerekorvos tud róla, sőt, zabpelyhet is adok neki a gyümölcsbe 4 hónapos kora óta (főve), azt meg ő ajánlotta. Az is glutén tartalmú. Ez megint a véleménymegosztós téma, de mivel nekem pont a gyerekorvos fejtette ki, hogy most legújabban lehet adni, főleg, amig szopik, mert akkor kevésbé vált ki allergiát, nekem már nincs erőm pro kontra 100 ember véleményét kikérni majd átlagolni. Mivel nem volt lisztérzékeny a családban, hiszek neki, és kész. Szóval, ha gondolod, én úgy csinálom, hogy 1 evőkanálnyi olivaolajba teszek annyi lisztet, amit még nem szárazra felvesz, ez kb 1-másfél teáskanálnyi + pici viz utána, és ezzel sűritem neki a főzelék 2 adagját (2 napokra főzök). Ez nem vészes mennyiség, nem is nagyon sűrit, úgyhogy ha te többet gondolsz, próbáld ki, én ott még nem tartok :) Sok sikert :)
2009. szept. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A neten olvastam,hogy a legújabb kutatások szerint már 4 hónapos kortól KELL a lisztes ételeket adni,éppen a lisztérzékenység elkerülésére.Ausztriában és Németországban már régen adnak a gyerekeknek.Mellesleg neked is biztosaq adott az anyukád anno.
2009. szept. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

8:38 csókoltatom a gyerekorvosodat. Ne csodálkozz ha sokat lesz beteg ha közösségbe kerül. Olyannal terheli a kis éretlen bélrendszerét ami teljesen szétnyírja és mint tudjuk a bél az egyik legnagyobb immunszervünk.

S ha nem most akkor majd kiskamasznak vagy felnőttnek jeleneteznek a problémák: lisztérzékenység, cukorbetegség és egyéb nem vár táplálék allergiák.

2009. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó: mintha én írtam volna. Teljesen egyetértünk. :)
2009. szept. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!