Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet kezelni egy újszülö...

Hogy lehet kezelni egy újszülött köldökét? Mit kell vele tenni? Mikor gyógyul be?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Venni kell gyógyszertárban alkoholt meg hintőport azzal kell kezelni!
2013. febr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg a védönöt vagy a gyerekorvost, ne kezelgesd összevissza mindennel, amit itt javasolnak nem feltétlen hozzáértö emberek. Pl alkoholt pici baba börére használni tilos.
2013. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Dehogynem sebre valót nekünk még a kórházban is azt raktak ki a kezeléshez!
2013. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
márpedig alkohol kell a köldökére. meg is emelni picit a csonkot és alácsurgatni és rá hintőpor
2013. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A szülés után elmagyarázzák a kórházban a csecsemős nővérek. A házidoki meg felír minden fontosabb dolgot receptre, és azok között lesz a hintőpor, meg az alkohol is-legalábbis nálunk ez volt.
2013. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én 2,5 éve, mikor a fiam született kaptam újszülött receptcsomagot. Abban volt a sebalkohol és a hintőpor receptje, azokkal kellett kezelni. Te nem kaptál ilyet? ha nem akkor szólj a védőnőnek vagy a gyerekorvosnak.


Ha szépen kezelgeted gyorsan gyógyul. 2-3 hét alatt leesik a csonk, aztán az alatta lévő sebet is kezelni kell, ahogy a gyerekorvos javasolja. Mindenképpen beszélj vele.

2013. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Na akkor ezt figyeljétek anyukák.


németországban szültem két gyereket,és mindegyiknél azt mondták SEMMIVEL de SEMMIVEL sem kell kezelni a köldököt. A nagy csonk még a korházban leesett, a kicsi meg 1 héten belül. Addig nem érhette víz. ès figyelni kellett, hogy nem-e pirosodik. Itt alkoholt tilos lenne sebre használni, mert az akkor is alkohol. A hintöpor meg csak bele ragad mindenbe.

Még letakarni sem kellett. a pelenkát vissza hajtva kellett ráadni a babára és ennyi.


De kedves kérdezö, te csináld úgy ahogy a gyerekorvosod majd ajánlja.

2013. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én svájcban lakom.Itt adnak alkoholt azzal kell,Hintôport nem kellett.Végül is mindenki csinalja ahogy jonak látja,ahogy orvos mondja.
2013. febr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliában szültem, és itt se kell semmivel se kezelni.
2013. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én alkohollal és hintőporral kezeltem a gyermekorvos, védőnő, csecsemősnővér ajánlása alapján.
2013. febr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!