Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik el?

Miért nem alszik el?

Figyelt kérdés

15 hónapos a fiam, 11 hónapos koráig birtam az éjszakai felkeléseket , azóta együtt alszunk.Most viszont pár hete fürdés után lefektetem(odafekszem, simi)ha elalszik kimegyek megfürdök tévézek stb és majd bemegyek aludni mellé.De most pár hete elalvás után ha kijövök -van hogy 1 óra múlva, van hogy 10 perc múlva-bőgve kel.És kezdődik az altatás előről...Valami ötlet tanács,Tapasztalat?

Köszönöm!


2009. szept. 6. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Viburcol homeopátiás kúpot. Nekünk itt a fórumon többünknek bevált.
2009. szept. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam most múlt 1 éves. Most tanuljuk mi is az egyedül elalvást. Idáig mellé feküdtem és szépen elaludt, de mostanában felkel egy kis időn belül. Tegnap kezdtem, hát elég szívszorító és nagyon nagy kitartást igényel, másfél órámba telt, de mások szerint beválik.

Én úgy csináltam tegnap, hogy amikor már bekábult betettem a kiságyába és elkezdett sírni. Majd felállt. Aztán megöleltem, megpuszilgattam, majd szépen lenyomtam a hátát, mert ő hason alvó, és így tovább. Megint felállt, megint ölelés stb. és megint lenyomtam, majd simi-simi. Borzasztó volt ahogy hüppögött, már a fáradtságtól is, de erős voltam és nem vettem ki. A végén 1 óra múlva elhallgatott. Majd kimentem a szobából és kb. 10 percre rá ismét felkelt. Aztán újra fél óra, de a végén én nyertem és reggelig aludt (este 11-től reggel 9-ig) és egyszer se kelt fel. Most még fent van, mert délután aludt egy jó órát, de azt hiszem kezdődik a "műsor", mert fárad a lelkem. Talán ma már könnyebb lesz...Drukkolj. Én is drukkolok neked, és fő a kitartás. Ne vedd ki, akárhogy is szenved(tek).

2009. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valami aggasztja a picit,kis drága:) esetleg aludt máshol nélküled,mondjuk a maminál? Olyan mintha attól félne,nem mész vissza hozzá:( valamiért megilyed,ha nem lát, nem érez,mikor megriad. Gondold esetleg át,van valami ,amitől megijedt és kapcsolatos az alvással? Tudom,hogy gáz, de én újra elkezdeném tanítani a kiságyban egyedül aludni, mint mikor újszülött volt. Most,ha belegondolsz, a te ágyadban is rosszul alszik meg a sajátjában is, vagyis jelzi, hogy sehogy nem jó. Szerintem neki is jobb lenne a saját helyén, meg te is tudnál pihenni.
2009. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom is mindíg úgy aludt el,hogy mellette kellett lennem,már 3,5 éves,még mindíg nem alszik el egyedül. Én azt olvastam,ha egy gyerek úgy alszik el,hogy anya ott van mellette,akkor ha valamiért felébred nem érti,hogy hová lettél és ezért sír.Nálunk is volt ilyen korszak,ma már nem okoz gondot neki,hogy kijövök,de van hogy éjjel megjelenik a takarojával a kezében...

Ezen változtatni csak akkor tudsz ha megtanítod egyedül elaludni,ez ugyanis tanult folyamat a gyerekeknél. Erre több modszer van,nekem nem volt szívem hozzá. Pl:Suttogo


Sok sikert!

2009. szept. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, én a tegnapi 21.41-es vagyok. Tegnap volt a második "tanítási nap", és az előző naphoz képest nagyon jól sikerült. Már lecsökkent 20 percre az altatás. Sírt egy picikét, de közelsem úgy ahogy előtte és szépen el is aludt. Kb. 6 órakor kelt fel, de akkor már nem aludt az ágyában, csak mellettem, ismét 9-ig. Na erre kell még valamit kitalálnom, a reggeli visszaaltatásra, mert küzdöttem vele 40 percet, de én reggel kokis voltam és fáradt, talán nem volt türelmem. A ma esti alvásra kíváncsi leszek, no meg hogy holnap reggel sikerül-e visszafektetnem. Te elkezdted már, vagy nem is fogod???
2009. szept. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)!

Nem szeretném bőgetni, próbáltam többször de én lettem tőle annyira kész hogy nem birtam megtenni ill folytatni...Várok hátha elmúlik ez is mint a többi "mánia"

Köszi!Nyugodalmas szép éjszakákat nektek:D

2009. szept. 7. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!