Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél évesem 2 hete nem...

Másfél évesem 2 hete nem alszik, éjjel sír utánam, mi ez? (LENT)

Figyelt kérdés
Eddig óramű pontossággal aludt, egyedül, reggelig. Enni sosem evett szívesen, de megette a magáét, elvarázsolva. Mostanság éjjel felébred és utánam sír! Ha felveszem, szorítja a nyakam, nem engedi hogy letegyem! Hajnalban akár 1 órát is simizem, de amint le akarom tenni, szorít magához! Mi ez? Nem érte trauma, nem értem ezt a hirtelen alvászavart! Fogzást is kizárom mert eddig 1 foga kijövetelénél sem volt ilyen! Mi a véleményetek?
2011. nov. 10. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeparációs szorongás? Kevésbé tudományosan rájött hogy egyedül hagyod éjszaka, és most éppen zavarja. Nem akarlak elkeseríteni, de addig kitartó barátnőmnél is odakerült a matrac a kiságy mellé 1,5 évesen, és maradt az együtt elalvás- visszaalvás.

Nálunk meg már eleve így alakult, szopi helyett az összebújással ment az elalvás. Fiam mai napig abban a tudatban van hogy együtt alszunk, max én korábban felébredtem, azért nem vagyok ott reggel. 2,5 éves.

2011. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én kicsim (most 16 hós)csak kb 6-8 hónapos koráig volt jó alvó,aztán történt valami ami miatt elkezdett rosszul aludni.Nálunk is teltek el éjszakák,hogy a nyakamba kapaszkodva aludt visza,de akkor is úgy hogy erősen szorított.Éreztem rajta,hogy feszült fél valamitől.Többször is megtörtént ez,és sokat gondolkodtam,hogy mit tegyek.Végül kineziológus segítségét kértem,aki felálította a "diagnózist"(ha gondolod leírom).Kaptunk "házi feladatot"is amit szorgalmasan csináltunk.A vizsgálat után kb 4.éjszaka javulni látszott a dolog,ez a vizsgálat kb okt 7.én volt,azóta több éjszakát végigalud és 1 nehezebb éjszakánk volt.Azóta ha fel is ébred éjjel az ágyában marad és elég az ha bemegyek hozzá megsímogatom és visszaalszik.Általában hajnal 5-ig a helyán szunyókál,akkor felkel cicizik és szundít tovább.Ez egy 6-8x kelő gyereknél szerintem kiváló.Azóta ami a legfontosabb,hogy nyugodtan alszik.Előtte sokszor felsírt,forgolódott.

A kineziológus szerint a gyerekeknél elég egy apró "hiba"ami a kis lelküket megzavarhatja.

2011. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, nagyon érdedekelne, mit mondott a kineziológus és hogy mi a házi feladat! :)

Amennyiben ez nálunk a szeparációs szorongás, mert gondoltam rá, hogy tegyem helyre, hogy újra magától aludjon el?

2011. nov. 10. 15:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tuti,hogy ez szeparációs szorongás!Ne tedd helyre,ne csinálj semmit!Legyél vele,vigyél a szobájába egy matracot és ha kellesz neki menj be és bújjatok össze!Idővel azért próbálkozz otthagyni!

Nállunk 3 hét allatt lecsengett a szep.szorongás 2.hulláma!Mindíg melléfeküdtem ha kellettem neki!

2011. nov. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezt teszem és 6 napja tart aktívan. Napközben elalszik, de éjjel most altatni kell az én jó alvó fiamat és éjjel 1től mellettem csicsikál. Remélem nem szokik rá :)
2011. nov. 10. 22:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!Második válaszoló vagyok.A kineziológus azt állapította meg,hogy a kisfiam életében kb 6 hónapos kora környékén történt valami "rossz"aminek a hatására a harmadik szeme bezárult(ez a 3.szem ez mindenkinek van de csak kb 3 éves korunkig látunk vele),ez a harmadik szem az egyik csakra,és ahhoz hogy a lelki egyensúly ne boruljon fel szükség van rá.Tehát ki kell nyitni újra ezt a 3.szemet.Ehhez kaptunk feledatsort amit itt nem tudok leírni,mert ez mozdulatokat jelent.sokáig én is szkeptikus voltam a kineziológiával kapcsolatban,de több olyan ismerősöm van akinek segített ezért mertem bevállalni.Nekem 3 gyerekem van,de ilyet még nem tapasztaltam egyiknél sem amit a pici csinált éjjel,így én kizártam a szeperációs szorongást.Annak ellenére nálatok lehet szó erről.Amikor a kineziológus ezt megállapította jutott eszembe hogy kb 6 hós volt a fiam amikor meghalt az apósom,akivel rendszeresen tartottuk a kapcsolatot,talán ekkor történt vele valami számára "rossz"dolog.Na mindegy,nekünk ez bevállni látszik,most reggel is 7-kor vettem magam mellé cicizni és azóta szunyál.Szóval ennyit tudtam "segíteni"!

Remélem rendbe jön nálatok is az éjszaka,mert tudom milyen rossz állandóan fáradtnak lenni.

2011. nov. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Homeopàtia: Sedatif PC: alvàszavarra, szorongàsra, ingerlèkenysègre

Nekünk az egèsz alvàst rendbe hozta! Minden èjjel 20-30 percenkènt kelô gyermekem most 1 max. 2-szer èbred! Majdnem az egèsz doboz elfogyott igaz, mire hasznàlt. Csak ajànlani tudom!

2011. nov. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ebben a harmadik szem dologba lehet valami,fiam igaz már 3,5 éves,de amikor kérem mutassa meg a szemeit,akkor a két szeme közé,feljebb is mutat egyet,összesen 3at....
2011. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Biztos hogy szeparációs szorongás, már 1 hónapja tart. Alig alszom, 2 óránként ébred, hív, hogy anya. Alig akar visszaaludni. Mit tegyek? Aludjon velem? Hagyjam sírni egy kicsit? Tanácstalan vagyok és nagyon fáradt!!!!!!!!
2011. dec. 6. 22:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez olyasmi, mint a szoptatás. Csak igény szerint a legjobb...

2 pici anyukája

2011. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!