Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétszer kaphat a baba egy nap...

Kétszer kaphat a baba egy nap tejterméket?

Figyelt kérdés
10 hónapos múlt a lányom. Ma ebédre spenótot készítek neki, és találtam egy receptet, ahol tejföllel írja az elkészítését. Így hogy délben olyat kap amiben tejföl van, uzsonnára kaphat túrókrémet?
2013. febr. 14. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kaphat. Gondolom, a tejföl nem is nagy mennyiségben van a főzelékben.
2013. febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, nyugodtan.
2013. febr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én biztos hogy csak fokozatosan terhelném, a tejfehérje allergia nem mutatkozik meg azonnal, csak bizonyos idő elteltével, és ennek esélye csökkenthető, ha nem terheljük erőteljesen.

Amúgy ha nem lesz rá allergiás, akkor valóban mindegy a mennyiség, csak ezt előre nem lehet tudni.

2013. febr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, csak kevés tejfölt ír a spenótba. Egyébként nem is kap minden nap tejterméket. Kb. 2, vagy 3 alkalommal kap egy héten.
2013. febr. 14. 09:37
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem nem kaphat. szigorúan tilos... Most komolyan anyukaként ennyi ítélőképességed sincs.Kaphat persze.Egy éves kor alatt napi fél liter tejalapú étel a minimum,maximum nincs,legrosszabb esetben megfosatja ..
2013. febr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló nagyon értelmes vagy!

Ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor minek írsz!

Napi fél liter tejalapú, de nem túróból meg tejfölből gondolom! Neked sincs annyi eszed!

2013. febr. 14. 10:15
 7/12 anonim ***** válasza:
A túró meg a tejföl is tejből van és bizony beleszámít a napi tejtermék mennyiségbe. Van olyan baba aki nem fogadja el a tápszert meg az anyatejet. Nekik pl joghurtot, kefírt, túrót adnak, hogy meglegyen a mennyiség. Na persze ha a koruk engedi. Maximum nincs! Ha belegondolsz az első pár hónapjában csak tej alapút fogyasztott, semmi mást!
2013. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen a túró meg a tejföl is beleszámít a tejtermékbe azt tudom. Csak azért tettem fel a kérdést, mert a védőnő pl. azt mondta, csak óvatosan szabad adni ezeket a babáknak.

Csak egy kérdést tettem fel, de vannak itt olyanok, akik nem tudnak értelmesen válaszolni!

2013. febr. 15. 08:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Az oké, de ha a bevezetésénél nem volt probléma, akkor később sem valószínű, hogy lesz. Gondolom nem most adnád neki először.
2013. febr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ha a bevezetésénél nem volt probléma, akkor később sem valószínű, hogy lesz"


Sajnos a tejallergia nem így működik. Lehet azonnali reakció, és megjelenhet pár héttel-hónappal a bevezetés után is. A fokozatosság elég fontos a bevezetésnél.

2013. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!