Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mit lehet tenni...

Szerintetek mit lehet tenni ilyen esetben? 1 éves ikreim kizárólag tiszta pelusba kakilnak, vagyis a peluscsere után kb.10 perccel cserélhetem újra a pelenkájukat.

Figyelt kérdés
Már kivagyok az 50 perces pelenkázások és a rengeteg elpazarolt pelenka miatt. Amúgy sem kevés a feladat 2 pici gyerekkel, de így még nehezebb dolgom van. Akármikor cserélem, mindig utána kakilnak a frissbe. Mintha "szándékosan" csinálnák. Egyébként kellően gyakran cserélem nekik, szóval nem arról van szó, hogy sokáig rajtukhagyom a pelust.Van erre valami ötletetek vagy törődjek bele, hogy ez van?
2013. febr. 14. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen gyerekek az enyém is ilyen!
2013. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is jobban szeret a tiszta pelusba kakilni.

Szerintem törődj bele, nincs ezzel semmi probléma. :)

2013. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10 hónapos múlt a lányom, és mindig pelenkázás után kakil bele a tiszta pelusba! Nem nagyon tudok vele mit csinálni.
2013. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém meg egyáltalán nem hajlandó pelenkába kakálni 6 hetes korától kezdve. Látom, hogy nyom(na), de bármeddig várok a pelakába nem nyomja bele. Ki kell bontanom és a pelenkázón megvárni, amíg elintézi. De azt sem ám a kibontott pelekára. Papírtörlő kell a popsija alá.

Ez van, már 6 hónapos. Én meg fogom próbálni bilire ültetni ilyenkor, ha picit nagyobb lesz.

2013. febr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mit nem adnék, hogy ha a tiszta pelusába kakilna! Nálunk meg az a "szokás", hogy reggel/hajnalba, mikor már egész éjjel tele pisilte a pelusát, hát a végére még odanyomja a kakit is...azt már természetesen a pelenka nem bírja és minden reggel teljes ruhacserével indul így a napunk :(
2013. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én 11 hónaposom is mindig ilyen volt. Aztán a tesóm felvilágositott, hogy ő hogyan csinálta.

Mondjuk az enyém elég keményet kakil és a papírtörlővel vagy Wc papírral veszem ki alóla és megy a wc-be. Nagyon sok pelust elpazaroltunk mi is. De nem mindig sikerül ez a trükk.

2013. febr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

TÉgy kakifogó papírt a pelusba, amilyet amosható pelenkákhoz is használunk, ilyet például:

[link]

és ha megvolt a kaki, azt kell csak kidobni, mehet vissza a pelus.

De ikrekkel szerintem otthonra jó megoldás lenne ha vennél pár tetrát, plusz fejenkét 2- 3 PUL külsőt, ilyesmit:

[link]

és ezt adnánd rájuk kakipapírral(a boltinál olcsóbban a mamami.hu- n vagy akár vaterán, teszen is találhatsz). Így nem lenne ekkora a "pazarlás":).

2013. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én babám is csak a tiszta pelenkába hajlanó, szerencsére napi 1x van kaksi, így azért elviselhető a csere.
2013. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!