Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névválasztás! Másnál is ilyen...

Névválasztás! Másnál is ilyen problémás volt?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, tudom a mai világban nagyon fiatal ahhoz, hogy gyermekem legyen. A kislány azonban áprilisban fog jönni, szerencsére olyan helyzetben vagyunk, hogy ugyan áldozatok árán, de el tudjuk vállalni. A szüleim és a családom természetesen azt támogatták volna, hogy ne tartsam meg, mivel ezt nem tettem, azóta majdnem minden nap hallgatnom kell anyukámtól, hogy mekkora ökör vagyok. Mindig rajongtam a könyvekért, a kislányomat pedig az egyik kedvenc szereplőmről szeretném elnevezni. Ezt már régebben eldöntöttem, de a könyvből most csináltak megint filmet. Anyukám pedig azóta azzal szekál, hogy mennyire vagyok én érett, hogy megnézek egy filmet és azonnal úgy akarom hívni a lányomat. Szerinte még a nevét sem tudom rendesen megválasztani (a névvel magával is baja van, szerinte ,,kivakarózott sznob" ad ilyet a gyerekének) így hogyan tudom majd felnevelni. Olyanokkal fenyeget, hogy bejön a szülőszobára és ő fogja bediktálni a nevet stb. Ebből most már tényleg kezd elegem lenni, pedig eddig türelmes voltam.

2013. febr. 15. 12:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Azért a névre kíváncsi lennék.

Mi az?

2013. febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak arról van szó, hogy korábban jött-e vagy sem, hanem arról is, hogy Te hogy kezeled ezt a helyzetet. Túl nagy teret és beleszólást engedsz édesanyádnak az életedbe! Felháborítónak tartom a viselkedését, és ezt neki is megmondanám, ha az én anyám lenne (az enyémmel meg is tettem, mellesleg). Semmi köze sem a nevéhez, sem ahhoz, hogy mit és hogyan vállalsz el az életedben. Ha nem akar, ne segítsen, de nekem biztosan nem lenne türelmem a jeleneteit hallgatni! Anya leszel, légy határozott és szabd meg neki, mit engedsz és mit nem! Gyermeknevelés 0. óra :) Gyakorolhatod!
2013. febr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Jaj, hát hadd mondja. :) A szülőszobán majd jól kinevetik, még hogy majd ő bediktálja.. :D

Ne aggódj, amint megszületik a pici, sokat fog változni anyukád is. Részben jobb, részben rosszabb lesz.

Ilyeneken ne idegeskedj, lesz még ennél cifrább is.

Mi lesz a kicsi neve?

2013. febr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Szerintem ez annyira nem is fontos. Bármibe belekötött volna. Mi választjuk ki, a mi gyerekünk. Nem hinném, hogy azért leszek majd rossz anya, mert nem átlagos nevet adok a kislánynak.
2013. febr. 15. 13:02
 5/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Az, hogy mi lesz a kicsi neve, rád és az édesapjára tartozik. Anyukádnak persze lehet a véleménye, de ennyi, nem több. Egyébként édesanyád hány éves volt, amikor szült? A mai világban valóban később szülnek a lányok, de a 21 évvel az ég adta világon semmi probléma nincs. Gratulálok a kicsihez, és sok boldogságot.
2013. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves 13:01!

Köszönöm szépen. :) Sajnos elég szerencsétlen helyzetben vagyok. Itthon laktam amikor kiderült, hogy babám lesz, ráadásul egyetemre járok. Ezért érzi úgy anya, hogy bármibe beleszólhat. Szerinte ezzel leírtam magam és sosem lesz belőlem semmi. A vizsgaidőszakot végigcsináltam, hogy legalább erre büszke legyen, de például hazajöttem az egyik szóbelimről, hogy elújságoljam neki, hogy ötöst kaptam, erre közölte, hogy biztosan megsajnáltak a hasam miatt.

2013. febr. 15. 13:06
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem attól leszel jó vagy rossz anya.

De hagy legyek a névre kíváncsi! Egyszerűen csak érdekel (priviben is megírhatod).

Amúgy naná, hogy nem ez a meghatározó, viszont feltételezem nincs olyan igazán jó kapcsolatotok, ha nem tud beletörődni a dologba az anyukád. Nehéz lehet, sajnálom.

Nem vagy idős 21 évesen, de felnőtt vagy, te döntesz. Neked kell felnevelned, és gondolom ez a cél. Anyukáddal jó lenne, ha jó lenne a kapcsolat és nem kötekedne, de ha ez van, akkor beszéljétek meg, ha nem lehet, hanyagold egy kis ideig a témát.

2013. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

13:06!


Anya harmincöt volt, amikor engem szült, a legidősebb tesómat (hárman vagyunk) huszonhét évesen. Én is kicsit korainak éreztem, mivel nem voltam még soha életemben önálló, itthon laktam és egyetemre jártam. Ettől függetlenül szerintem meg fogom tudni csinálni. Sosem voltam egy nagy bulizós típus, az nem fog hiányozni. Köszönöm a biztatást! Szükségem lesz rá. :)

2013. febr. 15. 13:09
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát gondolom azért szól bele és te meg azért nem osztod ki mert nem teheted, mert rá vagy utalva részben, mert valamennyire támogat és később is fog gondolom ha bármi helyzet adódik, de javíts ki ha tévedek. Ebből ahogy írtad hogy szüleid és családod nem örültek hogy megtartod, de végül csak megtartottad az jön le hogy most már azért elfogadták valamennyire.

Egyébként a kedvenc könyvemből filmemből való névválasztás nekem is kicsit gyerekesnek tűnik:)) Kamaszkoromban még én is ilyen extra meg könyvbeli neveket favorizáltam. De ez hogy nekem ez a véleményem ez egy dolog, és a koroddal meg egyáltalán nem függ össze mert 30 évesen is lehet vki ilyen beállítódású és van barátnőm is aki 29 évesen lett anya és ő is vmi ezer évvel azelőtti filmből vett idegen hangzású fura nevet adott a lányának. Dehát az ő lánya, ő dönti el a nevet.

Erre a fenyegetőzésre is csak azt tudom mondani hogy elmúltál 18 éves, te leszel ott, te fogsz szülni, tőled fogják megkérdezni mi lesz a neve, sok helyen (felénk is) már előre megkérdezik még a szülőszobán vajúdáskor hogy mi lesz a neve ha fiú ha lány. Úgyhogy ettől a részétől nem kell tartanod hogy majd anyud berohan és "megvétózza".

2013. febr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

13:08

Megírom itt is, csak nem akartam, hogy ez elvigye a kérdésem lényegét. Eponin lesz. :) Lesz egy második neve is, hogy ha nem fogja szeretni, akkor használhatja azt is, az teljesen átlagos.

Tényleg nehéz. Jó kapcsolatom volt anyával, én vagyok a legkisebb gyereke, mindig nagyon ragaszkodott hozzám, és nagyon büszke volt rám. Most csalódást okoztam neki, nem tudja feldolgozni. A páromat is nagyon szerette, szerinte nagyon jól választottam, de most látni sem akarja. Mivel ő idősebb nálam, anya szerint neki kellett volna, hogy több esze legyen. Nem szeretek hazajönni, mert bármit mesélek, beleköt mindenbe. Nem segít semmiben, a párom anyukájával kellett elmennünk ágyat, babakocsit és egyéb dolgokat vásárolni. Ki csinál ilyet? :S

2013. febr. 15. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!