Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van speciális szer koszmó...

Van speciális szer koszmó ellen, vagy jó ha baba samponnal mosom 5 hetes fiam haját?

Figyelt kérdés
Eddig csak a fürdővízzel öblítettük le (abban is volt fürdetőgél), de most hogy koszmos lett vettem Nivea kamillás sampont. Minden nap mossam meg vele a haját?
2009. szept. 7. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt csinálom, h előtte beolajozom, de rendesen, tocsogósra, rajta marad fél órát, és utána fürdetem meg, jól "megsikálom":)

Sokat fésülgesd babahajkefével, az is segít.

Egyébként Babe a sampon neve, van aki szerint jó, én nem próbáltam.

2009. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A koszmó elég makacs tud lenni, gyereke válogatja kinek mi válik be. Van akinek elég babaolajjal bekenni, nekünk ez nem volt elég. A babe-nak van speciális koszmó elleni samponja igaz nem olcsó kb. 1600.-ft bár az én fiam most 9hós és még mindig tart a flakon! Mi a dokinéninktől kaptunk szaliciles kenőcsöt, ez kb 2-300ft, és ez volt a legjobb! Kérdezz rá az orvosotoknál, hogy ő mit ajánl.
2009. szept. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azzal nem sokra mész...

Nekünk a BABE sampon vált be! Az kimondottan arra van!

Én úgy csináltam, hogy fürdés előtt (kb fél órával)jól beolajoztam a buksiját, ott ahol koszmós volt.

Aztán a fürgetésnél a samponozással kezdtem és azt is rajtahagytam egy picit, csak a fürcsi végén mostam le!

Aztán törölközővel jól megdörzsiztem és finoman a körmömmel leszedegettem!De csak óvatosan! Ezt egy pár napig csináltam amíg el nem "fogyott" a koszmó! Azóta heti egyszer megmosom ezzel a samponnal és nem is jött vissza! Nagyon jó, igaz nem olcsó (kb.1700ft)de nagyon sokáig elég!

2009. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Babé a legjobb. Én nem olajoztam, csak minden nap ezzel mostam a haját, és 3 nap után nyoma sem volt a koszmónak. Drága, de nagyon sokáig elég.

Itt olvashatsz róla többet. [link]

2009. szept. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk nem kellett semilyen speciális sampon semmi olyan ami nagyon drága volt, a védőnő mondta, hogy kenjem be olajal jól áztassam fel, utána egy fésüvel lágyana a hajnövéssel ellentétes irányban fésüljem és olyan szépen lejött neki, ezt mi 3x csináltuk persze nem egymás után, hanem másnap és azóta nem volt, utána bármilyen babasampon amit te szeretnél venni neki jó, csak most már mindig kell mosni neki a haját.
2009. szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nagyon makacs koszmóra nekünk is a szaliciles pakolás, utána a Babe sampon vált be. De tényleg babája válogatja, az ismeretségi körben sok baba van és rajtunk kívül mindenkinek elég volt az olajos kence fürdés előtt.
2009. szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!