Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszik sűrűn a 2 és fél...

Miért eszik sűrűn a 2 és fél hónapos babám?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy 2 és fél hónapos kisbabám félig anyatejet és félig tápszert kap. Viszont rengeteg mennyiségű tápszer és anyatejet képes megenni 180 ml-t kb (ez tápszerből is elég sok) és utána 2 óra múlva ismét megéhezik, van hogy nem is bírja ki és már másfél óra múlva újra enni kér. Nagyon aggaszt, mert félek, hogy túletetem és nem emészti meg rendesen.

Nem tudom jó megoldás-e hogy húzom az időt, mert sokszor nagyon keservesen tud sírni. Illetve nem tudom, hogy ettől van-e de a széklete is méregzöld színű.

Köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 15. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha kéri,adj neki.Lehet csak növekedési ugrása van.Mellesleg az én lányom is evett elég sokat annyi idősen is már.A tápszeres kaki olyan szinű,ne aggódj ! Lányom 4hónapos múlt,már 3hónaposan 180-200milit evett,most már 180-220között.Éjjel nem eszik,délelött is kb 200milit és délután kezd rá és 12kor,14:30kor,17:30kor és 20kor megeszik 200t,illetve 20kor 220at.
2013. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a széklete a tápszertől zöld.

honnan tudod, hogy mindig éhes?Nem lehet, hogy más miatt sír esetleg?

illetve az elsőnek is lehet igaza, hogy növekedési ugrásban vagytok.

2013. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Lehetséges, hogy nagyon hamar megemésztődik az ennivaló, az nem baj ha 2 óránként kér enni, általában 2 óránként éheznek meg a kicsik. A széklete nem baj, ha zöld ha nem hasmenéses, nem székrekedéses és nincs láza.
2013. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A széklete nem a tápszertől hanem attól zöld hogy kicsi anyatejet eszik csak vagy adj neki tőbbet vagy felejcsétek el az anyatejet. 130 ml körül kéne ennie 3 óránként nem hiszem hogy éhes lenne ha csak nem táplál a tejed.

Szokott bukni ? De nem csak azért tud sírni mert éhes és igen össze tévesztő dolog ez az éhség téma mivel egy baba ha éhes ha nem rá kap a cicire,cumira,cumisüvegre hiszen még a szopo reflexe van!

2013. febr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg nem ajánlják 1 év alatt a 200ml-nél tőbb tápszert se tejet ha nem elég a babának váltani kel másikra. Mert elvileg nem tesz jót!
2013. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fú, az én 2 és fél hós babám 130ml-t eszik 3-3 és fél óránként...6x egy nap és mégis rendesen gyarapodik.

Nem lehet, hogy csak szomjas ilyenkor? Lehet azt is próbálhatnád, ha nagyon sír.

2013. febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát nem is normális dolog 180 ml adni egy 3 hónapos babának!

Itt már nem elég a tej, tápszerre kéne váltani, a tápszer amugy sem játék mivel azzal muszály ki birni a 3 orát rajta van a dobozon!

2013. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Természetesen tudom, hogy nem csak akkor sír ha éhes, de amikor megkínálom úgy kortyol hogy alig vesz levegőt, valószínű ez nem a szopóreflextől van.

Én lennék a legboldogabb ha csak anyatejet tudnék neki adni, mert tápszerellenes vagyok de muszáj, mert 6 hetes korában elapadt a tejcsim, hordjuk a tejet neki kórházból. De sajnos keveset adnak ezért pótolom tápszerrel.

Jah és azért apadt el, mert ajakhasadékkal született így nem tud szopizni,spec.cumiból etetem illetve pohárból. Mellszívóval tudtam addig is megtartani a tejcsim.

Tanácsotokra megpróbálom húzni az étkezéseket, hátha..

2013. febr. 16. 09:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nem hát ha ez árt a babának és igen is szopo reflexből kortyol lassan és gyorsan is ugyan ebbe őt ez meg is nyugtatja hogy cumizhat vele ezért is sírhat, adj neki kis vizet vagy cumit. A zöld kakijábol látszik hogy nem jó amit csinálsz!!! Én is tápszer elenes vagyok de az én kislányom is hasonlo hejzetben volt nekem antibiotikum után ment el a tejem ugyan ezt csinálta 3 hétig 20-30 ml anyatejet evet utána ordditott hogy éhes hát persze jogos is, akkor de mivel fél meg 1 oránként raktam cicire és nem szivot anyit amenyi kel neki keveredet a tápszerrel és zöld lett a kakija ami nem jó ! Így kénytelen voltam tápszerre váltani és azóta 4 óránként eszik ő 7 hónaposan eszik 180 ml igaz már csak napi 2x mert a többi 3 szilárd kaja. Ezért is van az hogy a gyermeket 1 etetés alat nem rakosgatjuk ide oda cicire hanem egyszer ebből az egészet egyszer abból hogy ne legyen zöld kaki!
2013. febr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!miért is baj a zöld széklet?

némely tápszer dobozára is rá van írva, hogy zöld székletet okozhat

2013. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!