Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák kisbabákkal, hogyan...

Kismamák kisbabákkal, hogyan telnek a napjaitok?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 14 hónapos. Reggel 8-9 körül ébredés, fél óra gagyarászás az ágyban, aztán tisztába teszem, felöltöztetem, reggelizünk. Utána lerakom játszani, általában 10ig eljátszik egyedül. Ilyenkor vagy alszik délig, vagy elmegyünk sétálni. Délben ebéd, ha nem aludt akkor alszik 2-3 órát, ha aludt akkor 4ig vagy kint vagyunk az udvaron, játszótéren, vagy csak itthon végzem a házimunkát és "segít". 4kor uzsonna aztán ha van kedve alszik kicsit, ha nincs akkor játszik még főzők, utána meg együtt játszunk kicsit. 5-6 körül hazajön apja, 7ig együtt vannak, vagy megyünk valahova 3asban. 7-fél8kor vacsora, fürdés, alvás.
2009. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

10 hós.

Fél 7 ébredés, eszik. Amíg rendbe teszem a lakást (ágyazás, előző esti mosogatás) az ágyában játszik. Ez kb. fél óra, utána együtt játszunk, készülődünk sétálni. Fél 9-kor indulunk, kb. 9-10 ig alszik, ha kell valamit venni, ilyenkor megyek boltba, általában ilyenkor reggelizek valami péksütit.

10-kor hazamegyünk, eszik, utána előkészítem a főznivalót, addig egyedül játszik (ha a virágföld kiszedést és a palackos víz gurigatást annak nevezhetjük), kb. egy órát teszek-veszek, utána kicsit vele játszok, fél 1-kor ebédel, egytől próbálom altatni (megy a harc, most szoktatom le a ringatásról) ez akár egy órát is eltart (ma így volt, 2-kor aludt el, még alszik). Alszik kb. 1-1,5 órát, ilyenkor ebédelek, netezek, ha délelőtt nem volt időm főzni, ilyenkor megcsinálom, meg ha kell hajtogatni, terigetni.

3 körül ébred, ilyenkor nyűgös kicsit bújik, kb 15-20 perc mire észhez tér, meguzsonnázik utána játszunk. Fél 5-kor jön az apja, akkor vele játszik, ha van még dolgom megcisnálom, ha nincs együtt játszunk. Fél 7 vacsi, 7-negyed 8 fürdés, fél 8 körül esti tejcsi, utána alvás.

Éjjel kb. egy körül ébred, onnantól nem hajlandó egyedül aludni, ilyenkor átköltözünk a szobájában lévő kanapéra, és ott alszunk tovább. (ha sikerül napközben ringatás nélkül megszoknia aludni, ez lesz a köv. projekt, hogy éjjel, ha megébred, az ágyában maradjon)


Neked hogy telik a napod?

2009. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
az én babám 4 hónapos.6-fél 7 körül kelünk,evés,utána "jóreggeltjátékok" az ágyában elvan mikor meddig,addig én rendet teszek,fél8-8 körül elringatom mert ilyenkor visszaalszik (nem régóta! kb 1 hete szokjuk a napközbeni alvast ,előtte szinte semmit nem aludt nappal csak 5-10 perceket, most úgy néz ki,hogy sikerül a reggeli visszaalvás és a déli hosszabb 1-1,5 óra alvás), ha nincs fontos dolgom én is alszok még:)fél10-10 evés,játék, utána bolt,vagy mama vagy ha van valami, fél1-1 evés, du. kevés alvás inkább játék egyedül vagy közösen, ha nyűgös akkor minden percben szinte vele kell lennem, ha jó napja van akkor édesen elvan egyedül is. kb 3 hete szenved a fogával , háát én is nagyon szenvedek a mai nap az borzasztó volt,nagyon sokat sírt, du. séta még 6 körül ,8-kor fürcsi, alvás. az éjszakát hál'istennek 8 hetes kora óta átalussza:) remélem így is marad!:)
2009. szept. 7. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!