Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kecsketejet lehet adni 1...

Kecsketejet lehet adni 1 évnél fiatalabb babának?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
úgy tudom semmilyen tejterméket nem lehet adni 1 éves kor előtt
2009. szept. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Igaza van elsőnek:)Allergiát okozhat,én vigyáznék vele,nem kellemes a tejallergia,szóval inkább várj még vele picit.
2009. szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy filmben egy csecsemőnek azt adták, de valamivel keverték. Azt mondták, hogy ez hasonlít legjobban az anyatejre. Amikor terhes voltam, sokáig mindentől hánytam, míg el nem kezdet foglalkozni azzal, hogy melyik étel lúgos, ill. savas. Az anyatej és a kecsketej az egyedüli lúgos kémhatású. A többi savas.

Ezért érdekel, hogy ezt adhatnám e babámnak.

2009. szept. 7. 20:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a védőnődet, gyerekorvosodat, de szerintem ők sem fogják ajánlani 1 éves kor alatt. Tejtermékből a túrót, joghurtot, sajtot már lehet 1 éves kora alatt is adni, de a rendes tejet nem ajánlják, főként ha esetleg van allergiás a családban. 15,5 hós kislány anyukája.
2009. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kecsketejet nyugodtan lehet adni bár a véddőnő meg az orvos azt mondja semmilyen tejterméket nem lehet de ha mindíg rájuk halgatsz éhen hal a gyerek:DA kecsketej nem okoz allergiát,de tehéntejet és főleg bolti tejet semmiképp!!
2010. márc. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bár azt is kéne tudni hány hónapos.Én 6hótól adtam.Semmi baja nem lett,jókat aludt utánna:D
2010. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
En is kecsketejet keszulok adni a 6 hos babamnak,es szerintem nem lesz tole semmi baja.Ugy gondoltam,hogy csak ritkan fogom adni,mondjuk heti 2-3 alkalommal.Megis csak immunerosito hatasa van es 400-szor tobb vitamin es asvanyi anyag van benne mint a tehentejben.Allergiat pedig nem okoz mert a kacske allergen novenyeket is elfogyaszt es ezert a korokozok gyengitett formaban vannak jelen a tejben.A pollenallergia kialakulasa ellen is vedettseget biztosit.Es konnyen emesztheto.Egyeduli baja az,hogy nem tartalmaz eleg folsavat es rendszeres fogyasztasa mellett verszegenyseget okozhat.Es az teves,hogy nem szabad tejtermeket adni egy eves kor alatt.Nagyon is kell,mert szuksege van ra a babanak!8-9 honapos kortol lehet adni tehenturot es sajtot!
2010. aug. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tehéntej allergiás a 21 hós babám. Hasmenése, ekcémája van tőle. Tehétej diétára fogtuk, elmúltak a kellemetlen tünetek, és a kecsketejet vezettük be "tejpótlónak". Semmi baja tőle, összetételében teljesen más mint a tehéntej, egyáltalán nem allergizál (pedig az én fiam aztán mindentől kipattogott előtte). A sajtot, túrót is eszi, és egészségesebb, mint valaha. Én azt vallom, hogy a mű tápszereknél biztosan jobb.
2011. jún. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!