Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan aki 9 hónapos,...

Van itt olyan aki 9 hónapos, vagy fiatalabb babájának szokott adni bolti tejet, kakaót?

Figyelt kérdés
Hány százalékos tejet adtatok,és mennyit?
2011. júl. 11. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Mindenki tudja, hogy 1 éves kor alatt nem ajánlott a tehéntej.
2011. júl. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
A kakaó meg duplán.
2011. júl. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

jaj ugyan már!!nem halálos a tej 1 éves kor alatt, akinek nincs allergiája, annak semmi baja nem lesz tőle!!


8,5 hós a fiam, még szoptatom,szóval konkrétan nem tudok segíteni ne haragudj, de kevesebb tejem van már, és ha 1 éves koráig nem tudnék szoptatni, akkor szerintem 2,5ös tejet fogok neki adni, először felesbe, aztán 1az1ben.

Amúgy a karamella meg a nagyon gyenge cikória tejeskávé is nagyon fincsi:)

Anyum ilyenkor már bőven itatott minket tejjel, és semmi bajunk nem lett!

2011. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy mi ajánlott,és mi ne,de nem biztos,hogy az mind jó,és az sem biztos,hogy mindenki betartja.Egyébként 3 gyerekem van,és mindegyiknél volt és van változtatás az ajánlott ill.nem ajánlott listán.Az első fiam 2 évig szopizott,6 hónapig még vizet sem kapott,mindent betartottam és 3 évesen kiderült,hogy tejérzékeny.Hála Istennek,csak enyhén.Mára kinőtte,most 6 éves.Elég rossz evő.Kislányomnak mindent hamarabb adtam,nincs semmi allergiája,és nagyon jó étvágyú,nem válogatós.Szerintem manapság már minden el van túlozva.
2011. júl. 11. 09:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak köszönöm,az őszinte választ!Egyébként én is cumisüvegből ittam 4 hónaposan a híg tejbegrízt,és itt vagyok.Nem mondhatom,hogy beteges alkat vagyok.Hála Istennek!
2011. júl. 11. 09:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Na már csak ezért sem adnék neki 1 éves kor alatt, mert a családban már előfordult.

Egyébként én is másfél hónaposan már feles tejet kaptam, és olyan vashiányos vérszegény vagyok tinikorom óta, amit nem tudnak sehogy kikezelni. Én inkább nem reszkíroztam a kisfiamnál.

De te tudod, a te gyereked.

2011. júl. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem adtam,csak tejalapu dolgokat(krémturo,túró és hasonlok)

2 évesen derült ki a tejfehérrje allergia a kisfiamnál.


Én is nagyon korán kaptam tejet és semmi bajom,nem látom az összefüggést...olyan ez mint a glutén:eddig azt mondták h minnél késöbb,most meg azt h más fél évesen mehet...és ez 3 éven belüli változás....dönts megérzésed szerint!!!

2011. júl. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
17%

Szia!


Az én lányom 9,5 hónapos és 5 hónapos korától csinálom a tejbegrízt és rizst 1,5%-os bolti tejjel. 7 hónapos korától 1,5%-os bolti tejet iszik kakaónak, karamellás tejnek és tejeskávénak ( maci kávéból ). Tápszert 6 hónapos korától nem kap, mert inkább nem eszik de akkor sem kell neki.

A lányom 4,5 hónapos korától fogyaszt tejterméket. 2 hónapja azt eszi amit mi. Bébi ételt akkor kap ha utazunk, vagy olyat főzök véletlenül, amit nem ehet ( füstölt, vagy túl száraz )

Nyugodtan adj neki 1,5%-os bolti tejet semmi baja sem lesz tőle.


Az én lányom nem vashiányos, változatosan eszik.


Most nyugodtan lehet engem lepontozni, mert durva válaszokat írni ám. De ez a túlzott tiltás már kiborít.

2011. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

OFF: A vashiányos állapotnak köze sincs a korai tej vagy egyáltalán a tejfogyasztáshoz.


Egyébként felesen adtam neki én is, és hát abból ami éppen volt otthon.

2011. júl. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%
LÁnyomnak 11 hós korától, fiaim isszák 9-10 hós koruktól. 1,5-es, 2,8as, inkább a másdik, de mikor melyik van itthon. Még szopiznak is de már csak nyugtatónak, innivalónak, mellette sok tea, víz és reggel a tejeskávé (maci kávé) vagy tej.
2011. júl. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!