Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tehetném változatossá 6...

Mivel tehetném változatossá 6 hós babám étrendjét?

Figyelt kérdés
6 hós babám(tápis) gyümölcsöt, sárgarépát-burgonyával, valamint bébiételeket fogyaszt.Mit tanácsoltok, mit kéne még neki adnom, hogy változatos legyen az étrendje?
2009. szept. 7. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tipp: Menj el egy bevásárlóközpontba, és nézd meg, hogy milyen bébiételek vannak 4-5-6 hónaposoknak. :) Én is onnan szoktam "puskázni" a 9 hónaposomnak. (ami macerásabb, inkább megveszem).
2009. szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2009. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak már 6 hótól adható babajoghurtok, ezt is lassan elkezdhetitek, ha nincs tejérzékeny a családban. Az én lányom ennyi idősen csak a bébiételt volt hajlandó megenni, így azt kapott. Én úgy gondolom, hogy ezek elég változatosak, ha mindenfélét megeszik, hisz már annyi féle van, hogy szinte minden napra mást tudsz adni neki.

Azért én is igyekeztem, próbáltam a céklát krumplival, ez édes, úgyhogy szokták szeretni a babák, próbálkoztam salátafőzelékkel, sóska, spenót, gesztenye. Próbálj olyanokat keresni, ami nincs bébiételes.

2009. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én babám két pofára tömi a spenótot (krumplival), már vettem a múlt héten sütőtököt (csirkemellel főztem neki össze), adhatsz neki cukkinit krumplival, vagy tegyél fel úgy húslevest, hogy nem sózod meg (majd utólag a magatokét), és ne tegyél bele különösebben fűszereket.

A kislányom imádja a húslevesben főtt zöldségeket, a lével összeturmixolva. (ha csirkemellet is teszel bele, azt is megkaphatja)


Céklát én még nem adtam neki, mert az nekem olyan fura egy babának.

Mi sem eszünk céklát, csak salátában.

De elvileg azt is adhatsz, ha jól el tudod készíteni.


Főzhetsz össze pár gyümit is krumplival, úgy változatosabb. Pl: barackot, vagy almát.


És szerintem rizst is adhatsz neki, répával, paszternákkal, hússal.


Remélem segítettem.

2009. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1 nagy cukkínit hámozz meg, szedd ki a magjait majd vágd cikkekre. Felét fagyasztom.

1 burgonyát megfőzök a fél cukkinivel, 1 paradicsomot leforrázok, leszedem a héját magjait kikaparom, s nyersen a főtt cukkíni burgonya felével turmixolom, a maradék burgonyát cukkínit elteszem másnapra. Imádja.


3 db céklát cikkekre vágva főzök, majd fagyasztom.

Burgonyát, vagy burgonya cukkínit megfőzök egy cikk céklát dobok a trumixba, ezt is nagyon szereti.


Húslevesből répa burgonya, kis cikk almával 3 szem meggyel kis natúr gesztenyepürével turmixolom, na ezt eszi meg a leggyorsabban, s mindig kevés neki :)

2009. szept. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget, ki fogom próbálni!
2009. szept. 8. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!