Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "kell" egy 8-12 hónapos...

Miért "kell" egy 8-12 hónapos babának napi 1kg-t ennie?

Figyelt kérdés

Lehet buta kérdésem de már egy ideje foglalkoztat ez a dolog..főleg, hogy az én lánykám sosem volt nagy evő..sőt van, hogy fele annyit eszik mint ami a "nagykönyvben" meg van írva. Mégis jól fejlődik, nem sovány, nem duci (11 hónapos 9100g).

Én 57kg vagyok, és kizárt, hogy napi 5kg kaját meg tudnék enni:D

Tudom és értem Én, hogy a babák komoly fejlődésbe vannak, de akkor sem értem. Van olyan anyuka aki azt írja 300g-ot evett meg a babája ebédre. Én ma kiraktam főzelékből ennyi mennyiséget és jól laktam vele. Ráadásul 5 óra múlva kordult meg a gyomrom. Hogy fér ennyi kaja egy jóval kisebb gyomorba?

Tényleg bocsi a béna kérdésért, csak volt, hogy a hajamat téptem amiért lányom mindig keveset evett, és irigység fogott el amikor valaki írja itt, hogy 250-300g kaját tol be a babája egy étkezésre.:)


2013. febr. 17. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy hol olvastál ilyet, én nem olvastam.

Sőt, nekem 2 gyerekem van, és a hozzátáplálás egy csőd volt mind a kettőnél. Max. fél üveg babakaját ettek meg még 1 évesen is, viszont szoptak napi 5-ször. És mind a kettő nagyjából kétszer akkora volt, mint a kortársai, szóval én nem aggódtam egyáltalán. Ha a te gyermeked is nyugodt és vidám, akkor minden rendben van vele.

Viszont nekem is mondta egy anyuka a védőben, hogy a gyereke egy evésre 2 üveg bébikaját bevág.

Nem egyformák a gyerekek, felesleges összehasonlítgatni őket.

2013. febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

ezt az anyatejjel illetve a tápszerrel együtt kell érteni.

mert egy szopi alkalmával is megeszik 160 ml-t, kb szopik egy nap 8x, plusz hozzátáplálok 3x, szóval folyadékkal együtt meg van az az 1 kg.

egy kajálásra, olyan 200ml-t eszik meg főziből, meg gyümiből is. én készítem.

2013. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy ennyit és ennyit "KELL" ennie.

Irányszámok vannak, de a babák -mint tudjuk- nem olvassák a nagykönyveket, tehát valamelyik kevesebbet, valamelyik meg többet eszik.


Lányom nagyon jó evő volt, de 1 évesen nem volt 9 kiló.

S hogy miért esznek magukhoz képest sokat? Mert nagyon sok energiát égetnek, hiszen nagyon sokat mozognak, ami igen komoly erőfeszítésük telik.

Ha mi felnőttek ennyit mozognánk egész álló nap, akkor igencsak sok energiára lenne szükségünk.

De felesleges is összehasonlítani a gyereket a felnőttel.

A választ amúgy megírtad: a babák komoly fejlődésben vannak. Soha akkorát nem nősz, mint az életed első éve alatt! Itt a kulcs.


Amúgy miért fogott el az irigység, ha valaki azt írta sokat eszik a gyereke?

Neked van egy egészséges, jól fejlődő lányod. Most akkor kell ennél több?

2013. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

èn sem olvastam még soha sem ilyet, pedig minden hozzá táplálást elolvastam, forumokat is de ez amit írsz soha sem olvaqstam sehol sem.


lányom 8 hós lesz elég jó evö, ha mindent szueprül megeszik akkor így néz ki. de kb heti 2-3 alkalommal eszik meg mindent, a többin van hogy negyedét, ö ossza ezt be, engem nem érdekel mennyit eszik.

150ml tejet iszik reggel

200g ebédet eszik meg ha szuperül eszik

150g gyümölcsöt eszik délután

150g tejpépet este

210 ml tápszer este

és ha kell még napközben 180ml tápszer


ha így nézzük akkor így megvan neki az 1kg.

én 300g ételt soha nem adnék egyszerre egy gyereknek. mindig egy üveges ételnyit adok neki. ha magam fözök is kb tudom meddig van a tányér az üvegessel és annyit adók neki, többet nem. ezzel jól szokott lakni, de nem is midnig eszik meg egy üvegeset.

2013. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Lányom tápszeres..vagyis volt mert most beteg és 3 napja nem fogadja el csak a szilárd ételt. Így most még kevesebbet eszik..

Kedves 3-as válaszoló. Merem állítani, hogy Én legalább annyit mozgok mint a lányom napközben, elég sok kalóriát elégetek, mégsem eszem annyit mint egy jó étkű baba.:P Oké tudom Én nem vagyok fejlődésben, de akkor is olyan soknak tűnik a 2 üveg babakaja.

Irigység meg azért fogott el, mert ha valakinek ennyit eszik a babája biztos jóízűen teszi. Én lánykám leginkább úgy hajlandó enni ha közben egyszemélyes cirkuszt játszom. ÉS őszintén megmondom belefáradtam...baromira. 4 hónapos korától félálomban eszi a tápszert..doki szerint van ilyen. Szerintem a szilárd ételt is szívesebben enné álmában ha lehetne, mert utál enni. De mind1 is..ez nem tartozik a kérdésemhez...

2013. febr. 17. 21:18
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont azt olvastam, hogy a napi bevitt táplálék ne haladja meg a napi 1000g-mot. Tehát az egy kilogramm nem az ajánlott mennyiség, hanem a maximális mennyiség.
2013. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!