Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira elítélendő, hogy ha...

Annyira elítélendő, hogy ha valaki ezért nem vállal több gyereket?

Figyelt kérdés

A mai világban már elvárás,hogy ha valaki megteheti vállaljon 2-3-4 gyereket!

Mi nagyon jól állunk a férjemmel, van egy babánk. A tesó még nem kizárt, de elgondolkodtunk! Ha bűn, ha nem, mi szeretnénk ezt a színvonalat, ahogy élünk, tartani amennyire lehet. Mind a gyerekkel kapcsolatban, mint a saját életünknél! Már több megjegyzést kaptunk, hogy ilyen anyagi helyzetre legalább 3 gyereket kellene vállalni!

Én nem értem,hogy miért ekkora baj annyi gyereket vállalni, amennyit még biztonságosan és kényelmes el tudunk tartani!


2013. febr. 18. 05:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
A második gyerek nem bevállalása igenis önzőség a mostani gyereketekkel szemben. Nagyon szar egykén felnőni.... bár amint látom ti a saját luxusotokat féltitek, a gyerek érdeke meg le van szarva. Mert tudod nem attól jó egy gyereknek, hogy gazdagok a szülei hanem hogy szeretetben nő fel és igenis jó ha van egy testvére... legalább 1. Nem hiszem, hogy bárkit is plusz 1 gyerek küld a padlóra anyagilag. Ahol 3 tányér elfér ott van hely a negyediknek is, meg a mosógépben is lenne helye annak a plusz 10 ruhának ami a gyereknek lenne....
2013. febr. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Hat szerintem elég buta hozzáállás ha valaki csupán az anyagi helyzet miatt vállal több gyereket. En meg értelek, nem másokra kell hallgatni, hanem es magadra meg a férjedre.
2013. febr. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%

Na az elso hozzaszolo leirta a "tobbiek" velemenyet! - nem pontoztam le!

Szerintem maganugy ki mennyi gyereket szul es mi az indoka ra. Ti erziketk nektek mi a jo.

En azert vallalom a kovetkezot, hogy a Kisfiam ne legyen egyedul. Nem vagyunk gazdagok. De majd csak lesz valahogy! Eddig mindig gondoskodott rolunk a Mindenhato ha megszorultunk akkor is. Hiszem, hogy igy lesz tovabbra is.

Ha te ugy erzed, neked egy gyermek eleg, az ugy van jol.

2013. febr. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
27%
Legalábbe ez az egy gyerek megtudja, milyen az, hogy mindent megkaphat, amit csak akar (még többet is), így legalább biztos, hogy egy önző, elkényeztetett kisember lesz belőle, akinek minden érték pénzben mérendő.
2013. febr. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Csillanyu válasza:
27%
Szia igaz én még csak 24 vagyok és egy 6hónapos babám van.Szeretem,imádom!De már most tudom hogy nem lesz testvére!Nem is a pénz a fő ok,bár nem élünk nagy lábon hanem az miatt a rengeteg sírás,éjszakázás miatt.Nem én vagyok az egyetlen aki igy gondolja!Majd sok barátja lesz!Ja és mellesleg nem hiszem hogy van olyan aki ne akarna mindent megadni csemetéjének...
2013. febr. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%
Egyáltalán nem baj, teljesen logikus, hogy nem akartok leromlani anyagilag, nem foglalkozz vele.
2013. febr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ti is szeretnétek élni, annak az egynek mindent meg tudtok adni. Legalább tudtok nyaralni, ide-oda menni. De arra tényleg figyeljetek, hogy a gyerek ne egy elkényeztetett, gazdag tini legyen, a nagyképűeket nem tolerálják sokáig a tinik.
2013. febr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Elmondom neked, hogy én miért nem szeretnék még egy gyereket. Mikor a kisfiammal terhes lettem, sajnos pánikbeteg is lettem, sok rohamom volt. A végére toxémiám lett, közel 3 hetet feküdtem egyhuzamban a kórházban és elég veszélyes volt a szülésem is, aminek a vége végül is sürgősségi császár lett. Utána több más egészségügyi gondom lett, műtöttek is, rendszeresen szedek több gyógyszert az emésztésemre és a gyomorproblémáimra. A szorongásaim miatt jelenleg pszichológushoz járok. Ezen felül megromlott a házasságom elég rendesen a férjemmel, illetve az anyagi helyzetünk ezt az egy gyereket teszi lehetővé. Nem élünk jól, nem dúskálunk, nagyon sok mindent nem tehetünk meg, mert az anyagiak gátolnak, de a fiúnknak minden tőlünk telhetőt megadunk és főleg, nagyon szeretjük és sokat foglalkozunk vele.

Hát, ehhez képest hogy te azért nem akarsz szülni még egyet, hogy a nívós színvonal ne essen le, valóban érdekes. De hozzáteszem a saját véleményem az, hogy ha valaki nem akar több gyereket, akkor ne szüljön. Magának szüli, nem azoknak akik megszólják. Egy gyerek nem csak anyagi felelősség, az is, de nagyon nehéz is. Nálam például nagyon minimális segítséggel, rengeteg egészségügyi gonddal, meg pláne az volt.

Szóval a te dolgod, csak valóban ez egy fura kifogás. De még egyszer ismétlem, a te döntésed. Ha nem akarsz, mások kedvéért ne szülj.

2013. febr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
51%

A "többi ember" véleményével ne foglalkozz! Akkor is önző dög vagy a szemükben, ha nem vállalsz több gyereket, akkor is, ha 2-3-4 gyereked van, és nem adsz meg neki mindent.

Nem szabad ezzel foglalkozni! Ez csak rád és a párodra tartozik.

Megjegyzést mindig fogsz kapni, akármit csinálsz! Ilyenek az emberek, mások életével foglalkoznak folyton.

2013. febr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%

"Ahol 3 tányér elfér ott van hely a negyediknek is, meg a mosógépben is lenne helye annak a plusz 10 ruhának ami a gyereknek lenne...."

Mert ennyiből áll szerinted egy gyereket felnevelni? Nálunk nem. Na, az ilyen felfogású emberek mennek aztán a segélyért.

2013. febr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!