Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért pont az a nevet viseli...

Miért pont az a nevet viseli a gyereket, amelyiket? Van háttértörténet (amit megosztanátok) vagy csak az tetszett?

Figyelt kérdés
Köszi! :)
2013. febr. 16. 15:33
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
*gyereketek akart lenni nem gyereket..bocsánat!
2013. febr. 16. 15:35
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Első babának 2 neve lett egyiket megálmodtam de az elég extra így az második név lett, az elsőt pedig apa adta neki én nem szóltam bele.

A lányunk nevét én találtam ki de apa talált ki rá írtó édi becézetet és mindenki úgy szólítja olyan szinten hogy a VALÓDI nevét még ő is csak most tanulja (4 éves) és az óvónénik is mindig minden listára a becézetet írták.

2013. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Apuci külföldön dolgozik! Mondtam neki mikor már elég idős terhes voltam,hogy mire legközelebb hazajön írjon össze neveket! Mikor hazajött volt 10-12 lánynév felírva! Fiú egy sem! Kérdeztem miért? Az volt a válasz ha fiú akkor az ő nevét kapja! A lányneveken meg csak vitáztunk nem tudtuk eldönteni melyik legyen!? A szülőszobán döntöttem el hogy fogják hívni! Ő sajna nem volt ott a szülésnél! :-) Az én kedvenc nevemet meg az övét kapta! Ezért lett két neve! :)
2013. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%
Nincs háttértörténetünk. Nekem és a férjemnek is más tetszett. Így a Natália mellett döntöttünk. Nem a kedvenc nevem de ebbe ő is beleegyezett. :)
2013. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Na és neked kérdező?
2013. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Kérdező még csak 21 éves, így hát nincs gyerekem, de kíváncsi vagyok-voltam mindig is ezekre és sok anya meg szívesen mesél róla, ezért hát a kérdés :)


Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2013. febr. 16. 16:19
 7/27 frászkarikaborsó ***** válasza:
90%
a gyerekem apja azt akarta, hogy ha fiú lesz akkor az ő nevét kapja. Hagyományos, régies neve van, apai ágon öröklődik, tehát az ő apukáját is így hívják. Én nem rajongtam a gondolatért ezért annyit engedtem hogy ha pont a nagyapa születésnapján fog megszületni akkor lehet az a neve, más esetben nem. A nagyapa október 30-án született, november 14-re voltam kiírva. Október 30-án szültem, így kapta a fiam mégis az apja és a nagyapja nevét... :-) ez van :)
2013. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk már a terhesség előtt volt kedvenc nevünk, de ahogy nőtt a pocakom, úgy éreztem az a név nem illik a babához. Egy olyan név jutott eszembe kb 5-6 hónaposan, ami korábban szóba sem került. Az előző nevünk lágy hangzású volt, de végül egy kemény hangzásút választottunk. Én hiszek abban, hogy mindenki maga választja a nevét, mert a fiúnkhoz nagyon illik szerintem (nem divatnév).
2013. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdekes, de mi se az addig imádott kislány nevet adtuk.... :) Úgy éreztem, hogy ő a hasamban más, mint az a név... Aztán olvasgattuk az utónévkönyvet, és az egyiknek a jelentése fogott meg nagyon. Így egy nagyon különleges nevet kapott. Lehet, hogy híresen még jól fog jönni... ??? :D (csak vicc volt, nem a megasztárra, x-faktorra nevelem....)
2013. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
100%

Kb. 8 éve, még egyedülálló voltam, amikor megismertem egy lányt. Különleges neve volt, még sosem hallottam korábban, akkor úgy döntöttem, ha lányom lesz, így fogom hívni.

Ez a lány egyszer meghívott egy koncertjére és az azt követő buliba. Abban a buliban ismerkedtem meg a férjemmel. Most van egy 1 éves kislányunk és annak a lánynak a nevét viseli. :)

2013. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!