Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz hogy amelyik baba későn...

Igaz hogy amelyik baba későn kezd járni, az értelmileg is lemarad? Vannak ilyen tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A gyógytornászunk valami ilyen megjegyzést tett, de nem volt kedvem visszakérdezni hogy pontosan hogyan gondolja ezt, mert a sírás kerülgetett. Azt mondta hogy esélyes hogy korai fejlesztőbe kell menni emiatt. Jelenleg egyáltalán nincs elmaradva szellemileg, csak nagyon laza, erős hypotóniával született, ezért mindent később csinál, járni is jóval később fog mint a társai. Tapasztalatok?
2013. febr. 18. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez egy jó nagy butaság.

A fiam 16,5 hónaposan indult el, előtte 8 hónapig mászott.

Időre, normál súllyal született, az összes többi mozgást időben csinálta.

Most kicsoportos ovis, három ujjal fogja a ceruzát, dominózik, mondókázik, énekel, 20-30 db-os puzzle-t kirak stb.

Teljesen normálisan fejlődik, korosztályának megfelelően.

2013. febr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kicsit megnyugtatott. Azt elfelejtettem írni hogy azzal magyarázta, hogy így nem ismer meg úgy dolgokat, mint járó társai. Pedig így is eljut bárhová, most felállni is tud szinte mindenhol, úgy tippelem 18 hós korára egyedül fog járni, ha így halad. Most 15,5 hónapos.
2013. febr. 18. 12:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is pont fordítva van. Persze egy beteg gyereknél lehet, hogy mind testileg mind szellemileg le van maradva, de egészséges babáknál inkább fordítva van.


A kisbabák agya egyszerre csak egy valamire tud koncentrálni, így ha egy baba szellemileg fejlödik akkor addig a mozgás feljödés vissza marad. és ez fordítva is így van. Elsö lányomnál nagyon kitünö volt ez a jelenség. Mielött feltudott ülni vagy mászni elötte szinte 2 hétig meg sem szollalt. mikor beszédben fejlödött akkor meg semmi újat nem csinált mozgásban, söt még lustább is lett.


Van egy barátnöm itt a kisfiu már egy évesen szavakat mondott, olyan szinten, hogy nagyon meglepö volt. ö 16 hósan kezdett el járni, de 2 évesen verset szavalt, és szerintem magasan elörébb járt agyilag a 2 éveseknél, de nem volt egy nagy mozgásban.


Szóval ne aggódj.

2013. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem feltétlen van így. az unokatesóm kisfia 16 hósan kezdett járni,és mostmár iskolás,de a legjobb tanulók közé tartozik. szóval ne aggódj!!
2013. febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is igy gondolom, mint az előttem szólók.


Nekem a nagyobb lányom szintén 16 hónaposan kezdett egyedül menni, egyik pillantról a másikra nagyon stabilan elindult, előtte mászott, vagy csak kapaszkodva, oldalazva ment. Most 4,5 éves ovis, a ceruzát az első pillanattól fogva rendesen tartja, az evőeszközt is, versel, énekel, nagy dumás, nagyon okos (saját magától talál ki meséket pl.)


A kisebb lányom már 14 hónaposan elindult, de nem olyan stabilan, mint a nővére, többet esett kelt, viszont most 2,5 évesen még én etetem sokszor,mert a kiskanalt sem tudja rendesen megfogni, folyékonyabb kaják még a háta közepén is kikötnek. Ceruzával ugyanez a helyzet, de már simán elmeséli,hogy mit látott egy mesében, és mindketten már nagyon korán el kezdtek beszélni.


Szóval gyereke is válogatja szerintem.

Ja, és nagyobb lányom oxigénhiányosan született, amig hátról hasra nem tudott fordulni, addig bal oldalra tekeredve feszítette magát, hasalni sem tudott rendesen, ment szó szerint eldőlt balra, felborult. És mégis semmi baja most már sem mozgás, sem szellemi téren.

2013. febr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ökörség.

Nevess az ilyen okoskodón.

2013. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hülyeség.

Sőt, a kuszás-mászás jót tesz a szellemi fejlődésnek is.

Ne hallagass a gyógytornászra, nincs is orvosi végzettsége. Inkább egy orvost kérdezz meg minden részletről, mármint a ti egyedi esetetekrők. De önmagában az, ha valaki később kezd el járni, nincs semmilyen összefüggésben az értelmi lemaradással, annyiban, hogy az elhúzódó kuszás-mászás időszak akár jó hatással is lehet a szellemi fejlődésre.

2013. febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy idő után igen, de ott akkor más baj van! Abban igaza van a tornásznak,hogy a mozgásfejlődés lendíti előrébb a beszédfejlődést! Itt nem arra kell gondolni,hogy aki 16 hónaposan indul el, az lemarad, de aki mondjuk 20-22 hónaposan sem megy, ott már lehetnek gondok!

Egyébként az én fiam 14 hónapos, szerintem még két hónapig biztos nem fog egyedül járni, ehhez képest 8 hónaposan mondta,hogy apa, már 5-6 szót mond, szemben a barátnőn egyidős fiával, aki már két hónapja meg, de egy kukkot sem beszél, még nagyon gagyogni sem szokott!

2013. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

így általánosítva semmiképp nem igaz, de vannak olyan esetek, ahol a mozgásfejlődés problémái mellett párhuzamosan egyéb dolgok is előjönnek, azt pedig este válogatja, hogy a megkésett mozgás nem fejlesztette-e kellően idegrendszert és emiatt marad el az értelmi fejlődés, vagy az esetlegesen fennálló sérülések miben nyilvánulnak meg, mozgásban és értelmileg egyaránt problémák vannak... minden baba esete más. Én azt javaslom, ha ennyire felelőtlen kijelentést tett a gyógytornász, keressetek egy kompetensebb szakembert.

A fiam egyébként enyhe oxigénhiánnyal született (időre, normál paraméterekkel), úgyhogy figyeltem minden kis rezdülését, hogy ha kell, szakfejlesztést kapjon. Namármost mindent mozgásfázist megcsinált, csak kb 2 héttel később a nagykönyvihez képest, úgy éreztem ez még belefér, ráadásul értelmileg meg egyértelműen minden rendben volt vele.

10 hósan félkézzel kopaszodva lépegetett a bútorok mellett, és rengeteg értelmes szót használt. Egyévesen egyszerű mondatokban beszélt, másfél évesen jól ragozott, hatalmas szókinccsel beszélt, toldalékok stb minden rendben volt... viszont csak 16 hósan indult el magától, addig leginkább négykézlábazott. Viszont amint rászánta magát, egyből lépcsőzött, ugrált, irányváltással-megállással szaladt.

Ám beszédfejlődés korai szakaszában vált nyilvánvalóvá, hogy valami nem 100-as mégsem, mert irtózatos hangerővel kommunikált, a hallásproblémát kizártuk, kérésre tudott hangerőt szabályozni, artikulált rendesen stb, csak a spontán "beszédhangereje" volt elképesztően erős. Elvittem konduktorhoz kb egyévesen, kiderült, hogy az oxigénhiány miatt túl feszes a garatizomzata. tornát fejlesztést nem javasolt, félévente jártunk vissza állapotkövetésre, azóta sem kellett semmiben fejleszteni. Talán 4-5 évesen vizsgálhatóak lesznek olyan részképességei, amik pl a különböző disz-eknél játszanak szerepet, tehát iskolában problémát jelentenének, egyenlőre semmi különöset nem kell tennünk vele. most lett 3 éves, okos-értelmes, jó arc kissrác, nagyon erős, jó és biztos mozgású.

2013. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként szerencsére a kúszás és a mászás nem maradt ki, most is mászva közlekedik, csak azt is később kezdte el a lazasága miatt.

2013. febr. 18. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!