Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a NEM...

Mi a véleményetek a NEM kötelező oltásokrol?

Figyelt kérdés
Beadatjátok azokat miket az orvos javasol?Félek minden új oltástol de ha nem adatnám be akkor meg a lelkiismeretem nem hagy nyugodni.Felteszem magamban a kérdést:mi van ha az én hibámbol betegedik meg,mert nem adatom be?
2009. szept. 8. 10:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%

Én is csak pneumot adattam be a lányomnak.

Ezek az oltások még valóban nagyon gyerek cipőben járnak. Sokról még azt sem tudják pontosan megmondani, hogy mennyi idieg nyújt védettséget, nemhogy a hosszú távú következményeket.


Megjegyezném Azért Amerikában sincs 30 védőoltás, a sógornőm most kapott zöld kártyát plusz négy vagy öt oltás kellet még neki pluszba beadni.

2009. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Na még az a szerencse, hogy szakmailag ennyi hozzáértő kismama válaszolt a kérdésre. Megkockáztatom, hogy ha választani kellene egy megkapott betegség szövődménye vagy egy oltás nem kívánt mellékhatása között, zavarba jönnének.

TÉnyleg tudjátok, hogy az oltásokat mikor, kik, mennyi ideig, kiken, hol tesztelik, hogy ennyire határozott véleményen vagytok a nem kívánt mellékhatásokról? Utána olvastatok, kutattatok, vagy ti magatok teszteltétek?

Ja, hogy a védőnő négyszemközt megsúgta?.... akkor jó.

2009. szept. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A harminc valahány amerikai oltásnak valóban nem néztem utána, valamelyik nap az egyik természetes csatornán volt erről egy műsor, ott hangzott el ez a számadat. De könnyen el tudom képzelni, hogy ezek többsége életkorhoz kötöttek mint pl. méhnyakrák elleni vagy a rotavírus elleni oltás, ezzel csak azt akarom mondani, hogy így elképzelhető, hogy a sógornődnek csak pár oltást kellett pluszba beadatni.

De igazából nem is a számadat a lényeg, hanem a kampány: nálunk azt szajkózzák, hogy adasd be, mert lám az usa-ban már kötelező, ők már felismerték, hogy milyen jó dolog, náluk meg azzal kampányolnak, hogy ha olyan jó lenne, akkor Európában is kötelező lenne.

2009. szept. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Értettem és nem akartalak megbántani azzal, hogy megjegyeztem, azt, hogy nem harminc.

Én speciel eélg sokat keresgéltem a neten utána az oltásoknak és bizony találtam arra vonatkozó adatot, hogy bizonyos oltásokról nem tudják megmondani meddig véd. A védőnő véleményét magasról le.arom, viszont a dokiéra adok, ő mégis többet tud az oltásokról, mint egy védőnő, vagy akár én. Megsúgom, neki is ez volt a véleménye. Gyerekcipőben jár jó néhány oltás ebben az országban.

2009. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Dehogy bántottál meg :D Csak gondoltam megelőzöm a kötözködőt...

A kérdés az, hogy eljutunk-e valaha odáig, hogy felnőtt cipőt vegyünk?

2009. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
36%

Nem pedaloznek Amerikaval, oltassal kapcsolatban. Masban igen. Hidd el, hogy nem jo minden ami ott van!

Ha csak abbol indulok ki, hogy pl. Angliabol a kismamak Magyarorszagra mennek haza a terhesseguk idejen a down szuresre, mivel itt nincs, es amikor megszulsz, vagy aznap, vagy masnap mehetsz is haza a korhazbol...stb. akkor miert kell kulfolddel pedalozni?

Nem minden jobb ami a modern, fejlettebb, gazdagabb orszagokban van.

2009. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

No ezt olvassátok el!


[link]

2009. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!