Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a NEM...

Mi a véleményetek a NEM kötelező oltásokrol?

Figyelt kérdés
Beadatjátok azokat miket az orvos javasol?Félek minden új oltástol de ha nem adatnám be akkor meg a lelkiismeretem nem hagy nyugodni.Felteszem magamban a kérdést:mi van ha az én hibámbol betegedik meg,mert nem adatom be?
2009. szept. 8. 10:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Egy ismerős védőnő mondta négyszemközt, hogy ezek az oltások annyira újak, hogy nem ismerni a hosszútávú mellékhatásait! Ő azt javasolta, hogy Ne adassak ilyet a gyereknek, még, ha az orvos azt javasolja akkor sem.

Valahogy hiszek neki.

Illetve baromi furcsa, hogy főműsor időben reklámozzák az ingyenes oltásokat.

Miért jó az államnak, ha oltva van a gyerekem?

Nem fognak velünk kísérletezgetni.

2009. szept. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Nalunk csak a kotelezo oltasokat kapta meg a kicsi, szerintem az osszes tobbi oltas csak uzlet, semmi mas! Ha barmelyik masik oltas is annyira fontos lenne, akkor azokat is kotelezove tennek, ebben biztos vagyok.

Esetleg kullancs ellen beoltatnam, de eddig meg csak gondoltam ra, nem kapta meg a kisfiam.

2009. szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
Biztosan van igazság az előttem levő hozzászólásban, de azért annyival kiegészíteném, hogy olyan gyógyszereket és oltásokat nem hozhatnak forgalomba, amelyeknek a mellékhatását nem ismerik. EZeket több tíz évig tesztelik, mire a humán szervezet megkaphatja.
2009. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
... tehát az első hozzászólásra gondoltam, azt szerettem volna kiegészíteni.
2009. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Nálunk nem javasol a doki semmit, hanem közösen megbeszéljük, ez alapján döntjük el, hogy beadassuk v. ne.


Az első válaszolónak ill. az ismerős védőnőjének tökéletesen igaza van: nem ismeretesek a hosszútávú mellékhatások. DE: a legtöbb oltás vmi ellen van, sajnos a vírus, baktérium sem hülye, képes variálódni, megújulni, így azt az állapotot soha egyik oltás sem fogja elérni, hogy hosszútávú eredményeket tudjon felmutatni a mellékhatások tekintetében.


Nálunk azzal példáloznak, hogy nyugaton már kötelező egy-egy, nálunk még csak adható oltás, Amerikában annyira sok oltás KÖTELEZŐ (harminc valahány), hogy ott azzal példáloznak, hogy akkor Európában miért nem kötelező, ha tényleg annyira szükséges. Egyes ottani orvosok szerint a sok oltásnak köszönhető, hogy náluk sok az autista és egyéb értelmi fogyatékos gyerek.

Na, légy okos!

Egyébként tökéletesen megértem a dilemmádat, mi most a h1n1-el kapcsolatban vagyunk teljesen tanácstalanok.

2009. szept. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.Jó lenne helyessen dönteni,de ugy látom nem csak én vagyok ebben a nehéz helyzetben.De ami bíztos!Gyerekemnek a legjobbat szeretném,és remélem gyerekorvosom sem akar rosszat a javasolt nem kötelező oltások beadatásával.Tanácstalanság!!!Nagyon rossz érzés,hogy nem tudom mikor teszek jót ezzel gyermekemnek és mikor nem.
2009. szept. 8. 11:08
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Mi a választhatóak közül a pneumococcus ellenit adattuk be eddig, egyrészt ingyen van egy ideje, másrészt amikor még fizetni kellett érte is úgy gondoltam azt mindenképp beadatom mert nagyon súlyosak a következmények...
2009. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Első vok, az orvos általában azt mondja, hogy oltsák be a gyereket, hiszen ő ez után kap a gyógyszergyártóktól jó kis külön zsetont. Ajándék utazásokat, laptop-ot stb...

A buta Amerikaiak basszus, igen velük meg lehet csinálni mindent mert egy orbitálisan korlátolt buta népség.

Nekik az is tök poén, hogy chip-et ültetnek a bőr alá, hogy azzal nyissák ki az ajtót, de az eszükbe sem jut, hogy így lehet a legjobban megfigyelni és uralni az embereket.

Bocs, hogy eltértem a témától. :)

2009. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én mikrobiológián dolgozom, de jelenleg itthon vagyok a 11 hetes babámmal. Én szakmai és tapasztalati megközelítésből a Pneumococcus elleni és a Meningococcus elleni védőoltásra mondom azt, hogy valóban jó dolog beadatni.


A Rotavírus ellenit nagyon nyomja a média. A Felicitastól a minap kaptam egy levelet amiben azt preferálják, hogy milyen jó stb... és hogy sokan azért nem adatják be, mert drága... de mégis megérné, mert így meg úgy....

Erről az a véleményem, hogy nagyon agresszív ez a kampány és szándékosan lelkiismeret furdalást okoznak a szülőknek akik nem tudják megvenni a Rotavírus elleni szert 18 ezer Ft/dózis áron. Ez undorító dolog.


A másik két védőoltásnak azért látom értelmét, mert bakteriális eredetű fertőzés megelőzésre van. A baktériumok nem mutatnak olyan variabilitást és nem hajlamosak olyan jellegű mutációra, mint például a vírusok. Tehát teljesen más típusú vaccináról van szó, mint egy vírus elleni védőoltás esetén.

2009. szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Akkor mi remélem jól csináltuk, mert csak a meningot és a pneumot adattuk be a lányunknak. Nekünk is ezt a kettőt javasolta a gyerekorvos, mást nem.
2009. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!