Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónap körüli babád, aki nem...

6 hónap körüli babád, aki nem szopizik, megeszi a 150 ml/testsúly folyadékot/táplálékot?

Figyelt kérdés
Míg kisebbek voltak, simán megették, sőt, volt, hogy többet most 6,5 hósak, de régóta nem emeltem az adagjukon (ikrek), de van, mikor meg se eszik (ill. isszák). Vagy féléves kortól kevesebb a szükségletük? Tudom mi se egyformán eszünk, csak furcsállom, hogy mindketten kevesebbet esznek, foguk nem jön.
2013. febr. 18. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen már nem kell ennyit enniük:)

Kisfiam 6 hós, már nagyon régóta nem eszik meg annyit. 330 ml-t kellene ennie tápszerből ha így haladnánk, ahhoz képest 210-et eszik.

2013. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ja és 4x eszik tápszert. Evett. Az ebédet kiváltottuk, abból is 150 g-ot eszik. Első vtam.
2013. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 7kg, így 7x150=1050ml naponta 5x eszik, 180-200g között, plussz kevés tea.

Nagyjából 1000ml meg van. Reggeli tápszer, tízórai gyümi, ebéd főzi, uzsi tejpép, majd vacsi tápszer.

2013. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia 6 honapos kortol mar gondolom hozzatalalod valamivel? Az enyemnek sem volt foga es gyumolcspuret, zoldsegpureket mar ettunk ilyen korban. Ezaltal ugye nem iszik annyi tapszert.. De olyan 150-180 kozott megitta. Volt hogy csak a felet, volt hogy az egeszet. Ezek a dolgok mindig valtoznak naluk, nem baj.
2013. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

5 kg felett az ÉTEL szükséglet már nem 150 g x testsúly kg, hanem 120.

Valamikor le kell lassulnia és kevesebb ételnek is elégnek kell lennie, hiszen akkor nekünk, felnőtteknek is több kg kaját kellene megennünk naponta 150 g-mal számolva.

[link]

teljesen normális, hogy kevesebbet esznek.

Az enyém pl. 7 kg-os és a gasztroenterológus azt mondta kb. 700-800 g ételre van szüksége. És ehhez pl. csak kb. 1 dl vizet iszik naponta, nem éri el a folyadékbevitel sem a 150 g-ot, mégsincs kiszáradva.

2013. febr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5. válaszoló!


Érdekes amit írsz, a fiam 2370g-mal született most 7 kg ahogy fentebb is írtam, a dokink szerint keveset hízott, bár megtriplázta a születési súlyát, ő mondta nekem hogy a fiam napi folyadék-tápanyag bevitele 1 liter körül legyen, mert 7-800ml kevés neki már..

2013. febr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem gasztroenterológus mondta, enyém 2830-al született, 7 hós és 7 kg.

Nem lehet nyilván általánosítani, valamelyik baba ugyanazt a hízást 600 g-on éri el, amit egy másik baba 1000 g-on.

A teljes kivizsgálás után nekünk a főorvosnő (aki tényleg nagyon jó a szakmában) mondta, hogy ennyi a tápanyagigénye.

Az én babám hízását még nem keveselték, úgy látszik ezt is gyermekorvosa válogatja :)

2013. febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, van némi hozzátáplálás is, de azt is hozzáadom, így kevesebbre jön ki. Ezek szerint a 120 elég? Akkor nem erőltetem, ha nem eszik meg az eddig megszokott tápszert.
2013. febr. 18. 21:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindkettő babád nem tévedhet :) Valószínűleg tényleg kevesebb lett az igényük.

Ráadásul ezek a számok (120 g, 150 g) csak addig érvényesek, amíg nem kezdődik meg a hozzátáplálás. Egy főzelékből már lehet, hogy 120 g is elég, ezt már nem lehet a tápszerrel összehasonlítani.

2013. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kriszta0102 válasza:
Az én babám is most 6hónapos,mi már kiváltottuk a 10órait meg az ebédet.emelett naponta 3x iszik tejet kb.200ml van olyan mikor csak 150-170ml-t iszik de általában vacsira megissza a 230-t is.Szerintem ne aggódj,okosak a picik,tudják,hogy mennyire van szükségük.Eddig én is aggódtam,hogy elég -e neki a tej,de inkább rábíztam.ha szépen fejlődik és gyarapszik akkor semmi gond.Én már nemis figyelem,hogy mi van a dobozra írva,csak összekavar.
2013. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!