Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek az érthetetle...

Hogyan kezelitek az érthetetlen nagyszülőket?

Figyelt kérdés
Ha pl nem értik szép szóból? Egymilliószor elmondtam már a nagypapának, h ne dugja a gyerek arcába a haját, vagy NE NYALJA MEG A CUMIJÁT HA LEESETT A FÖLDRE. Gusztustalannak tartom, azonnal kikapom a kezéből és megmosom, de gyanítom volt már olyan eset amikor nem láttam. Szörnyen kiborító. Eddig nem emeltem fel a hangom a békéért, de mostmár kezd elegem lenni. Máskor megmondtam neki, h ha nem érti meg h ne csináljon dolgokat, akkor nem visszük oda a gyereket. Párom ennél harciasabb, ő már nem egyszer nagyon beszólt az apjának, DE NEM FOGJA FEL. Múltkor egy nagy db sajtot akart adni a 6 hós fiamnak, hiába, nem fogja fel h félrenyeli, megakad, meg amugy sem érti h nem ehet sajtot. Dobálja a gyereket is. Helyesbítek, 1x történt meg, mikor megláttam elmagyaráztam miért nem szabad és azóta nem nagyon engedem h megfogja. Rájuk bízni soha nem bíztam, éreztem én már az elején h nem lenne jó vége. Na mindegy, még ezer dolog van amivel teljesen kiakaszt, de csak arra lennék kiváncsi, h hogyan kezelitek? Amikor már nem megy szép szóval? Nem visszük ki hétvégén, ezt megbeszéltük a párommal és ha hívogatnak, megmondjuk h azért nem, mert mindig ellenkeznek. Jó ez így szerintetek? észhez térnek?
2013. febr. 18. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
A férjednek pont úgy megnyalták a cumiját ő is túlélte nem kell ezen kiborulni.
2013. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Mehettek még ettől, de ne add a kezükbe úgy, hogy te nem látod,nem vagy ott! Végig legyetek a gyerekkel ti is, és mindig mondjátok meg, hogy mi nem tetszik.
2013. febr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mind szép és jó, de iszik... Pálinkázik, sörözik.
2013. febr. 18. 19:10
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Megértelek,de ők nem tudják elképzelni hogy mi ebben a rossz! Valószínűleg ugyan ezt csinálták a saját gyerekükkel is,ahogy sokan mások abból a generációból. Aztán mégis itt vagyunk,hogy lett e valami "mellékhatása"...ki tudj?!

Tudom nem leszek népszerű azzal amit írok,de én sokszor túlzásnak tartom hogy a "mostani" anyukák mindent túlaggódnak!


Az hogy tiltjátok a gyereket erős túlzás! Mindig legyen ott valamelyikőtök a nagyszülőkkel,és mindig meg kell mondani ha valami nem tetszik!

2013. febr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ketteske ***** válasza:
86%

Szerintem itt igazabol nem is az a kerdes, hogy artanak-e a nagyszulok a viselkedesukkel vagy nem, hanem az, hogy ha a szulok kernek valamit es azt nem tartjak be.

sztem se add a kezukbe a babat amig nem latsz valami ertelmet a szemukben, hogy felfogtak a keresed!

2013. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszer üljetek le normálisan megbezsélni midnent, nem egy incidens után hanem amikor minden rendben van, mondjátok meg hogy úgy érzitek nem hallgatnak emg titeket és ti is tudjátok hogy ők naagyon szeretik a picit és a világért sem ártanának meg felneveltek pár gyereket, de hogy már máshogy van pár dolog, hogy szeretnéd ha figyelembe vennék azt amit mondasz és megtisztelnének azzal hogy nem szarják le. Azért fontos tisztánzni, mert hidd el jól fog jönni amikor a nagyszülők pár órára figyelnek a gyerekre amíg te/ti elmentek valahova. MOndd azt is h hancúrozni, sajtot enni elsz még idő bőven mikor nagyobb lesz.
2013. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
cumi nyalogatás- ismerős és engem is rettentően kiakasztott. Ha már 6 hós elmúlt akkor annyit nem árt, elég cifra dolgokat is a szájába vesz amúgy is hiába vagyunk minidg résen. Megoldás lehet (nálunk bevált) lehet venni ilyen kis láncot amire rá lehet csiptetni a cumit a másik végét meg a ruhára. Így ha kiesik a szájába nem landol soha a földön ergo nem kell nyalogatni :D
2013. febr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!