Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba első szavai kicsit...

Ha a baba első szavai kicsit érthetetlenek (pl. tik-tak helyett "tittittakk", anya helyett aja), akkor később is érthetetlen lesz? Vagy ez nem függ össze?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka, hogy egy kisgyerekkifogástalanul tisztán kezd beszélni, hisz a beszédszerveknek is tanulniuk kell a megfelelő artikulációt. Hogy ez a tanulási folyamat meddig tart, gyerekenként változik. Nézz utána: élettani pöszeség!

Ez nem jelenti azt, hogy ha "hibásan" ejti az első szavakat, később is úgy fogja.

2012. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Sajna össze függ, ezt jól érzed.
2012. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy függ össze!:)

Sőt, sok gyerek pöszén, selypén is beszél, amit nagy százalékban kinőnek 5-6 éves korra.

Nekem a gyerkőc pl. autó helyett ótót mondott mindig, aztán egyszercsak szépen elkezdte mondani.

Egyébként úgy beszél, ahogy azt hallja!!:)

2012. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba?
2012. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

mmint úgy kezd el rendesen beszélni majd, ahogyan hallja a kiejtett szavakat! Pl. a tájszólás is így alakul ki, az nsm "veleszületett".

/Első 15:03 vagyok/

2012. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2012. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A tájszólás nem ez a kategória.

A gyerek hallás után tanul meg beszélni,de eleinte nem jól mondja ki a szavakat. Később ez fokozatosan megváltozik.és egyre tisztábban beszél majd.

2012. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

KÖszi a válaszokat!

Igazából csak azért aggódtam picit, mert elég korán kezdett beszélni. Most 10,5 hónapos. És fogalmam sincs, hogy ez befolyásolhatja-e, hogy nem beszél tisztán. Pl. a lámpa szóból elhagyja az L betűt, meg ilyenek.

2012. jan. 12. 18:30
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de mit vársz tőle? Még 1 éves sincs! Az átlag babák az első érthető szavakat 14-18 hónaposan mondják, természetesen sajátos kiejtéssel... Örülj, hogy a tiéd ilyen ügyes és ne várj el tőle többet annál, amit magától tud és a korának megfelel!
2012. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nincsenek elvárásaim, ne érts félre! Csak érdekelt, hogy ez mennyire normális vagy sem. Elolvastam a cikket, gondolom majd szépen alakul a dolog. Csak nem tudom pl., érdemes-e kijavítani mér ilyen korban, ha valami "rosszul" mond?
2012. jan. 12. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!