Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hipertónia miatt neurológiára...

Frászkarikaborsó kérdése:

Hipertónia miatt neurológiára kell vinni 3,5 hós babámat. Van valakinek ilyen tapasztalata? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
"testszerte enyhe tónusfokozódás" - ez van a leleten, és való igaz, hogy kisfiam még most is nagyon sokszor mozog nem akaratlagosan, remegésszerűen. Arra lennék kíváncsi hogy aki tud hasonló esetről, ott mi lett a későbbiekben, okozott-e bármi maradandót ez a babánál?
2013. febr. 18. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Én csak olyanról tudok, amit egy kis magnéziummal megoldottak.
2013. febr. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krisztivan ***** válasza:
Fiam nem tartotta a fejét a 2 hós ortopédiai ellenőrzésen.A dokinő lecseszett,hogy miért nem figyelek,kezdjem el keresni a Dévényes gyógytornászt mert "ennél még az újszülött is többet tud!Így mondta a hozzá tartozó hangnemmel.Aztán elmentünk neurologiára.Ott pedig a dokinéni megemelte az egyik oldalánál(jobb kéz-jobb láb) és a másiknál is.Aztán megkérdezte,hogy mit is akarunk mi ettől a pici fiutól?! Hagyjuk békében fejlődni.Tényleg van egy kis nyaki hipertóniája,de ezt szépen korrigálni fogja.Nekünk ennyi volt.És igen,tényleg minden rendben van a fiammal,már 2.5 éves:-))
2013. febr. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Őszintén: semmi jóra, mármint a hozzáállás terén. Legalábbis nálunk, nekem elegem lett a lekezelő, "anyuka, még ezt sem tudja" stílusból. Én felöltöztettem a gyerkőcöt és otthagytam a dokit, mielőtt valakin felelőtlennek tartana, folyamatosan járunk baba-mama gyógytornára, amit gyógytornász tart és Dévényeshez születéskor nyaki hipótónia miatt, aki 4 nappal azelőtti kontrollon mondta, hogy minden rendben van a fiammal. Mivel ő a klinikáról jött el, tudja, hogy sok esetben csak a kórházi pontok miatt hívják vissza az anyukákat, a pénz miatt, mert senki nem szeretné, ha neurológiai problémája lenne a gyerekének. Ha komolyabb dolog lenne, én biztosan inkább maszek dokihoz vinném, itt katasztrófa, ami van.
2013. febr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dévényeshez vigyed el. Kett fiamat,vitem hipotoniával,elöbb a dévénybe,utána a petöbe,tornáztatni.
2013. febr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Dévényeshez már járok vele, köszi a tanácsokat :)
2013. febr. 19. 15:22
 6/8 A kérdező kommentje:
A másik meg hogy ez nem HIPOtónia hanem HIPERtónia azaz itt nem izomgyengeségről van szó, hanem pont az ellenkezője, túl feszesek az izmok, sokat rángatózik. Ilyen tapasztalata van valakinek?
2013. febr. 19. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:
nekünk ennyire nem durva a dolog, de tornáztatni kell. a neurológus megmutatta hogyan. márciusban megyünk kontrollra, ha nem elég neki, amit én csináltam, akkor megyünk a kútvölgyibe gyógytornára
2013. febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az en lanyom distonias volt, nemelyik izom laza volt nemelyik meg feszes, magatol a neurologiai vizsgalattol nem kell tartanod, o egy kicsit megporgeti a babat, megnezi a reflexeit, es aztan majd megmondja mi a tovabbi teendo, nekunk tornazni kellett jarnunk
2013. febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!