Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha idegen helyen rosszul...

Ha idegen helyen rosszul bánnak a babával akkor megjegyzi az embert és sír amikor meglátja?

Figyelt kérdés

Bocsi ha kicsit idétlenül fogalmaztam, a kérdésem az lenne hogy van egy 6 hónapos kisfiam és anyukám néha átszokta vinni magukhoz amikor nekem dolgom van, vagy el kell mennem valahová. Mivel az élettársáért nem vagyok túlságosan oda, megfordultak gondolatok a fejemben hogy esetleg rosszul bánna a kisfiammal, akkor sírna ha őt meglátná? Amikor én kicsi voltam, volt pár összezörrenésünk, volt hogy rosszul bánt velem és ez a mai napig megvisel, de van egy húgom is, de ő teljesen kiegyensúlyozott, sosem volt semmi baj vele.


Anyukámat nagyon szereti a fiam, mindig mosolyog ha meglátja, de az élettársának nem örül annyira. Nem vág semmilyen fejet, csak nem mosolyog. Tegnap is náluk volt és amikor hazajön mindig rögeszmésem figyelem hogy viselkedik. Látszana a babán, ha rosszul bánnának vele?


2013. febr. 19. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha igazi felelossegteljes anyuka vagy, es barmi ilyesmi megfordul a fejedben, akkor ne vidd oda tobbet vagy ha viszed, akkor ne hagyd ott. csak igy tudsz rola megbizonyosodni, hogy minden oke.
2013. febr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
csak nem hagyja ,hogy rosszul bánjon vele.Ha nem viszed oda, akkor anyukádtól is megvonod a gyereket, úgyhogy szerintem ez nem jó ötlet, főleg azért, mert igazi indokod, magyarázatod nincs is rá, hogy mért nem viszed, csak feltételezés.Az csak később, kb.1 év múlva fog mutatkozni, hogy fél e tőle, szereti e.Addig nem nagyon fog felé érzelmeket kimutatni.
2013. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem látszana. Viszont azért azt furcsállom, hogy ennyire nem bízol anyukádban. Ha komolyan feltételezed, hogy hagyja bántani a 6 hónapos babát, akkor nem hiszem, hogy van értelme a kapcsolattartásnak, mert így csak megbolondulsz a félelembe.
2013. febr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha bármilyen bántalmazásra gondolsz, ami veled anno megtörtént, akkor semmi esetre se hagyd ott a gyereket! Ez esetben anyukád is áldozat és ahogyan annak idején érted sem állt ki, a babádért sem fog tudni. A találkozás és felvigyázás csak úgy lehetséges, hogy anyud jönne hozzátok és ott figyelne a babára!

Ha csak szimplán ellentét volt köztetetek az élettárssal, de a bántalmazáshoz semmi köze nem volt, akkor más a helyzet.

2013. febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jézus,én biztos nem merném otthagyni azt az ártatlan babát,gondolom nem olyan bántalmazásra gondolsz,h megveri,stb..hanem,h nem olyan szépen bánik vele,durván fogja meg,vagy ha nem bírja a gyereksírást,ideges lesz tőle,még bánthatja is,ne vidd oda,inkább kérd meg anyukádat menjen át hozzátok egyedül és úgy vigyázzon rá!
2013. febr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 6 hónaposon még nem láthatod órákkal később, ja esetleg korábban "rosszul bántak" vele. Egy 6 hónapos esetében mit értesz azon, hogy rosszul bánnak vele? Hagyják sírni vagy mit?
2013. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát anno velem olyanokat csinált hogy pl nem engedett felkelni az ágyból. Emlékszem hogy anyukám is ott volt és csak hagyta. Sosem mer kiállni magáért vagy a gyerekeiért.


Valahogy sejtettem hogy ezt fogjátok mondani, amit, és valahol igazatok is van, de sokszor ő kér meg hogy csak úgy had vihesse át magukhoz mert a mostohaapám nagyon szereti őt, vesznek neki minden félét is. Plusz csak ő van akire rá merem bízni a fiamat amikor dolgom van. És nem mondhatom azt neki hogy ne vigye át magukhoz csak ide jöjjön mert anyukámnak is pl főznie kell és hasonlók. Megmagyarázni se tudnám hogy miért ne vigye el. Valószínűleg ha ezt elmondanám neki, baromi rosszul esne neki hogy ilyet feltételezek. De mint írtam, van egy húgom is, őt sosem bántotta.


Ezek szerint nem is lenne jele most ha rosszul bánnak vele csak később?

2013. febr. 19. 15:31
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

Egy 6 hónapos baba nem tud beszélni. Jelek, amik a bántalmazásra utalnak: depresszió (!), kötődési zavarok, étel elutasítása, szopás elutasítása, külsérelmi nyomok, hangulatzavar. Ezt szeretnéd megvárni csak azért, hogy anyukád ne sértődjön meg? A kora gyermekkori bántalmazás nagyon súlyosan károsítja a személyiséget, komoly személyiségzavarhoz, rosszabb esetben pszichózishoz vezet. Ezt szeretnéd?

Én megértem, hogy szereted és véded anyukádat, hiszen azzal borzasztó szembesülni, hogy az ember saját anyja sem védi meg. Viszont így áldozatot csinálhatsz a saját gyermekedből is. Talán végre megérett az idő anyukáddal egy őszinte beszélgetésre! Gondold ezt kérlek át.

2013. febr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
UTolsó, undorító vagy...:(
2013. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok undorító? Talán ha kifejtenéd...?!!!
2013. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!