Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sűrűn kell a tápszeres...

Milyen sűrűn kell a tápszeres babák adagját emelni? Igény szerint vagy van valami módszer?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy pl. kórházból kijöttünk, 50-et kaptak. Amikor ott tartottak, hogy mind elfogyott, akkor csináltam 60-at, ha az is, akkor 70-80-at... és így tovább. Most 150-nél tartunk. Van, hogy mind elfogy, van, hogy 10-20 marad, de múltkor pl. 160 lett, azt is megették. Szóval ha látod, hogy elfogy, amit csinálsz, akkor következőre kicsit többet készíts.
2013. febr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mennyi idő telt el kb. az emelések között?Vagy ez hülye kérdés?Mert az én kis lányom eddig 90ml kapott orvosi utasításra,de most 17 naposan már üvölt,hogy kevés neki.Nem lesz beteg vagy hasfájós még jobban?Bocsi 1 baba és nem akarok neki rosszat.
2013. febr. 20. 08:03
 3/10 Kriszta0102 válasza:
Igény szerint emeld neki.Én is első babás vagyok,nekünk is a doki mondta ,hogy ne adjak többet az előírtnál,de szegénykém éhes volt,ezért emeltem neki hisz te vagy vele otthon és nem a doki,nem neki kell hallgatnia ha ordít a gyerek az éhségtől.Ha most sír a 90ml után akkor kavarj be neki 100-110ml és látod hogy elfogyott e v hogy mennyit eszik.Mi 60ml-el jöttünk ki a kórházból de 2hét után simán megette a 110-120ml-t is.
2013. febr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minden babának más az igénye. Ha éhes, csinálj többet. Hidd el, semmi baja nem lesz, max jól lakik. :)
2013. febr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. pontosan, amikor észreveszed, hogy az adagot megeszi, akkor próbáld többel. Mennyi idős?
2013. febr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma 17 napos a szentem.
2013. febr. 20. 09:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát mi első alkalommal le lettünk cseszve, hogy túletetjük a babát, pedig annyit evett, ami a dobozra volt írva az ő korára! (szombaton jöttünk haza a kórházból és hétfőn jött ki a védőnő). Én mindig nézem, hogy a dobozon mit ajánl, illetve, mindig számolgattam a testsúlykilogrammon*150 és az elosztva az étkezések számával...ha jól emlékszem. Szóval, hogy tudjam kb-ra mennyit kéne ennie.

Ha mindig emelném, mikor megeszi az adagját, akkor már nem is tudom hol tartanánk :) ő annyit enne, amennyit kap, utána fájna a hasa és ki is bukná, stb.

Sokat szenvedtünk a hasfájástól, gyakori-sok bukástól, csak 3 hónapos kora után tudtam neki növelni rendesen az adagját úgy, hogy benne is maradjon! (Én akkor még napközben anyatejet adtam neki, estére-éjszakára pótoltam tápszerrel, szóval nem szívesen csináltam, hogy több anyatejet készítek és a maradékot max kibukja, meg kiöntöm...minden cseppje kincs volt :)

2013. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elvileg ez a követendő példa: testsúly x 150 , osztva az étkezések számával, a végeredmény kiadja, hogy egy étkezésnél hány ml-t kell ennie. De természetesen ha látod, hogy éhes marad, vagy e neki sok, akkor az ő igényeihez igazítsd. Viszont azt tudni kell, hogy az ilyen kicsik még nem érzik rögtön, hogy többet esznek-e a kelleténél, amíg tartod az üveget, ő eszik, ezért könnyű túletetni. Szerintem először add neki a kiszámolt adagot, böfiztesd, ringasd, és ha ezek után is látod, hogy tényleg éhes maradt, akkor adj többet.
2013. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én elsőnek 60t aadtam neki.Utána mikor elfogyott és sirt még,akkor többet kapott.De mikor már 120t evett,akkor is volt hogy 3*40be ette meg,mert nem akartam hogy a lefolyóba menjen.Ha nagyon hamar megeszi,akkor lehet neki emelni már.Én 30ml-nként emeltem.4,5hónapos most és már 3,5hónaposan 180-200t evett,a vacsija már 240ml.Bár ő csak este kap tápszert,ha tudnak annyi anyatejet adni.De a tápból eszi a 240t.Az anyatejből is lenyel ennyit max 10 perc alatt.
2013. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9.vagyok.

Ő 60al kezdett 4naposan.2hetesen 90,4hetesen 120,7hetesen 140-160,10hetesen 160-180.Utána meg már 180-200.Azóta meg van hogy eszik 100t,rá 1 órára 120t.Alszik 1órát és eszik 100t,rá egy órára 200t majd alszik 4 órát,eszik 100t és vacsira 240t.De alap adag 200neki.Annyit eszik,ha épp rendesen éhes és nem csak iszogat.

2013. febr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!