Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom most lesz 4...

A kislányom most lesz 4 hónapos, tápszeres, és csak ritkán tud magától székletelni, egyébként sajnos lázmérővel kell segíteni. Ha nem székletel, akkor nem tud éjszaka aludni. Akkor nyöszörög, sír erőlködik. Van ennél kímélőbb módszer?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 12:01
 1/7 judavi ***** válasza:
41%
Babamasszázst próbáld! Vagy már kóstolhatna gyümölcsöt. A szilva, őszibarack, sütőtök lazítják a székletet. Nekünk segítenek ezek.
2011. dec. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ki kéne próbálnotok másik fajta tápszert! Nem biztos, hogy mindegyiktől szorulásos!
2011. dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Plusz még próbálhatod, cukros kamilla tea, laevolac szirup. De sok babának a gyümölcsök hoznak csak megoldást.
2011. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én bölcsiben dolgoztam egy darabig, és ott volt egy kislány aki szintén csak szélcső és lázmérőzés után tudott könnyíteni magán mikor kicsi volt, de a szülei szerint csak is ezek segítségével, tehát minden nap csinálták neki...Annyira kilazult szegény pici lyuka, hogy sokszor volt, hogy mikor bepisilt a pelusba általában egy pici kaki is jött a nyomástól:(Szóval vigyázz vele, szerintem is próbálj ki minden mást:Más tápszer, gyümölcsök, a szirup amit előttem írta, nekem (igaz akkor már 7 hós volt a lányom)a narancslét ajánlotta a védőnéni(nagyon kemény, kavicsos volt a széklete) a narancs lét ajánlotta(frissen facsrva, vízzel hígítva), ez nagyon bevállt.
2011. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kamilla és hozzátáplálás.
2011. dec. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

volt hasonlo gondunk, en talaltam ra megoldast.

ilyen rezgo pihenoszekbe tettem be (mi csak kakilószeknek hivtuk :D) kaja utan

ez nalunk ket problemat oldott meg, az egyik a büfi (istennek se tudtam rendesen megbufiztetni, a finom razastol meg jottek a bufik), meg "kirazta" belole a kakit :D


pihenni sose pihent benne, hiaba "pihenoszek" a hivatalos neve, viszont rengeteget bufizett es kakilt. most, hogy mar nagyobb (3 eves lesz lassan) meg mindig hasznalja, tobbnyire fűnyírónak, vagy oldalra fordítja, es beleáll, hogy bennt a bárány, a hintaszek-fixáló részt nyitogatja kapuként

annak idejen ujonnan vettem dragan (csak mert ra van irva, hogy fischer price :S), de nem bantuk meg, foleg, hogy jon a kisteso, mar nem parazok a bufitol-kakitol (annak idejen a fiammal agyonstresszeltem magam, hogy miert nem megy egyik se, gasztroenterologian is voltunk)

2011. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket. Azt hiszem, hogy az őszibaracklé eddig sikeres, sőt talán túlzottan is:)

Naponta 3 szor van széklete a pici lánynak. A torna a pukiban segítet.

Viszont időközben, már alvási nehézségek alakultak ki. Nappal egyszer 3/4 órát, majd egy fél órát alszik. Este pedig éjfélig sír a fáradtságtól nem alszik.

Nappal semmilyen módszerrel nem tudom alvásra bírni.

Egyébként már születésétől végigalussza az éjszakát, de mindezek ellenére, a védőnő szerint szüksége lenne több nappali alvásra. Akár 3* egy nap és még a másfél óra sem sok.

Valami javaslat? Mitől változott meg az alvásigénye?

Köszi a válaszokat.

2011. dec. 8. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!