Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos kisfiam fütyihúzoga...

Zsu Ko kérdése:

16 hónapos kisfiam fütyihúzogatásáról?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kisfiam, és annó amikor el kellett kezdeni, el is kezdtem húzogatni a fütyijét, de előtte megmutatta a védőnő, hogy hogyan kell. Utána láttam, hogy nagyon megrántotta, és azóta is van a kisfiam kukacán egy olyasmi csík, mint egy heg. Nem sírt akkor sem, de amikor annó húztam neki, alig jött fel, és utána be is pirosodott, be is dúzzadt neki. Hónapok óta nem is merem megpróbálni, nehogy beszakítsam neki, vagy valami. Régebben csak addig jutottunk, hogy néha már látni lehetett a makkja hegyét. Elvileg nincsen fitymaszűkülete. Babaklubban hallottam az Advantan krémről, hogy ezt használják páran, hogy fel tudják húzni a kisfiúk kukacán a bőrt. Használ is mindenkinek. Viszont a mi gyerekorvosunk nem volt hajlandó azt felírni, helyette írt Dermovate krémet, de az valami szteroidos krém, ráadásul ekcéma, és hasonló bőrproblémák kezelésére való. Most már fogalmam sincsen, hogy hogyan kezdjem el húzogatni neki a bőrt, semmit sem ér, ha fél órát áztatom őt, vagy popsikrémet kenek rá. Meg hogy most kenjem e neki evvel a krémmel, amit felírt nekünk a dokinő. Másnak is van hasonló problémája?

2013. febr. 20. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a doktornő nem erőltetni a témát, szerencsére. Én semennyire nem tudom visszahúzni neki a bőrt, de nem is nagyon erőszakoskodom vele. 2 éves korig itt a sebész sem foglalkozik vele. Egyébként apjának is volt, tizenévesen oldódott meg, magától
2013. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még valami: olvastam valami bőrpuhító krémről, sajnos a nevét nem tudom, de én szteroidossal biztosan nem kenegetném.
2013. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy csinál, hogy fürdetés közben :) Tehát hagyod a gyerkőcöt pancsolni és kb 10 perc múlva megpróbálod felhúzni ameddig engedi, a víz megpuhítja a bőrt. Mi kamillateás vízbe fürdetjük a gyereket mert remek gyulladás csökkentő :) Most lesz 2 éves márciusban és semmi baja a kukinak.
2013. febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez a csík hol van pontosan? Le tudnád írni egy kicsit jobban?


Ugyanitt: az, hogy a védőnő felrántotta a fitymát, hiba. Nem szabad durvának lenni, és abszolúte semmi szükség sietni a szerencsétlen gyerekkel 1 éves korában. :/

2013. márc. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A fitymája tetejétől kezdődik, és kb 0,5 cm-es részen van, a kukaca hosszán.
2013. márc. 5. 15:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Az alsó oldalon még azt mondanám, hogy oké, az a csík lehet, hogy igazából a magzatkori összeforrásnak a része (vagyis ahogy a hím nemi szervek kialakulnak). Ha fölül van, akkor az azért para :/ Mióta van ott? Gondolnám, hogy azért idővel a csík begyógyul, ha a "védőnő" okozta sérülés.


Mindenesetre ha gyengéden húzod neki hátra, azzal nagy bajt nem csinálsz, nézd meg, meddig megy. Ha nem reagál erre rosszul (sem a krapek, sem a kukac), akkor épp ennyire húzd hátra fürdetéskor és szépen lassan fel fog oldani a sejtes letapadás és a fityma is lazulni fog.


Bár, ahogy mondtam korábban, lehet, jobb ezzel a pelus utánig várni.

2013. márc. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már több mint 1 éve. A napokban próbáltam fürdés után, épp csak neki kezdtem volna, de el kezdett vérezni, picikét berepedt. Már teljesen tanácstalan vagyok...
2013. márc. 6. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:

:( Az baj...


Szerintem nézesd meg egy dokival, meséld el neki, hogy mi volt és mi a helyzet. Hátha tud rá valami kulturált megoldást...

2013. márc. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!