Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Atópiás bőrgyulladás?

Atópiás bőrgyulladás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos, kb. 1 hónapja lett a combján egy folt. Azt hittem valami megcsípte, de pár nap múlva már a combja is vörös foltos volt. Elmentünk dokihoz, szteroidos krémet kaptunk (Elocom) azzal kentem neki de sajnos a foltok tovább terjedtek... a hasán, hátán és a karján is kijött. Ezek után elmentünk bőrgyógyászhoz a Heim Pálba. Másik krémet kaptunk (Locoid, meg egy testápoló) most ezekkel kenem péntek óta, de sajnos nem látok sok javulást. Napközben úgy néz ki, mintha csak száraz lenne nagyon a bőre és sebes, de fürdés után szinte az egész teste vörös nagyon! A dokinéni azt mondta, hogy ha egy héten belül nem javul, menjünk vissza,de úgy, hogy vigyünk csomagot is, mert bent kell maradni kivizsgálásra. :( Ma próbáltam hívni a dokinénit, de nem sikerült beszélnem vele, így most nem tudom, hogy be kell-e feküdni a babával, vagy csak aznap csinálnak vizsgálatokat és azèrt kell csomagot vinnünk? Milyen vizsgálatok várnak ránk? Péntek óta már javulnia kellett volna a tüneteknek, vagy mèg ne kapjak frászt emiatt?

#ekcéma #atópiás bőrgyulladás
2013. febr. 20. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha pentek ota kened a szteroidossal, akkor mar vasarnapra latszodnia kellett volna a javulasnak.
2013. febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:( ó hát most nagyon elkeseredtem... pénteken fog rendelni a doktornő, mindenképp visszamegyünk! Nem tudom mi okozhatja?! :(
2013. febr. 20. 20:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi van veletek? Nálunk is ez volt, de babé fürdető és testápolótól elmúlt. Az ekcémával nem szabad sokáig fürdeni álítólag, a babaúszást is hanyagoljuk...:(

2013. febr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Hétfőn megyünk a kórházba kivizsgálásra, reggel beszéltem a dokinénivel. Nem sokat javult, 1-5-ig skálán most olyan 3-as... Nekem az is furcsa, hogy az Elocomtól mèg rosszabb lett, pedig úgy tudom az erősebb hatású mint a Locoid. A Babét még nem próbáltuk, de megkérdezem a dokinénit, hogy kipróbáljuk-e. Nálatok kiderült, hogy mi okozza a babádnál az ekcémát? A kisfiam ruháit már 2x öblítem, nem iszok tejet, nem eszek tejtermékeket (még szopizik)... elképzelésem sincs mi lehet a gond! Múlthét óta 1 perc alatt fürdetem meg. Bevizezem, lekenem a fürdetőkrémmel, leöblítem és kész! Decemberig mi is jártunk úszásra, semmi gond nem volt, gyönyörű volt a bőre, egy hónappal ezelőttig... tavasztól akartunk újra járni usziba...:(
2013. febr. 22. 10:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyémnél is ilyen idősen kezdődtek a tünetek, és mi kezdetnek 1 hetet voltunk kórházban.

Arra készülj fel, hogy ez egy hosszú folyamat, nem hipp-hopp fog javulni, sajnos a dolog.

Azt nem tudom megmondani, milyen vizsgálatokat csinálnak, mert nekünk ekkor még semmilyent, mondván túl kicsi, csak benn voltunk egy hetet és steroiddal kellett kenni. Természetesen labort és vizeletgyűjtést csináltak benn, abból már kiderült, hogy nagyon magas az összIgE száma.

Be kellett vezetnem 9-10 hónaposan a joghurtot, 11 hónaposan a túrót, és a tojássárgáját 10 hónaposan. Miután ez megtörtént, és a bőre folyamatosan csúnya volt, teljesen tej- és tojásmentes diétába kellett kezdenünk. 21-22 hónaposan vérből állapították meg aztán az allergiát.


Azt tudnod kell, hogy általában valamilyen allergia váltja ki a tüneteket, ezért nem javul az Elocomtól sem. (A mienké sem javult tőle, ma már igen, bár én nagyon lájtosan használom.)

Nekünk közel másfél év kellett ahhoz, hogy szigorú tej- és tojásmentes diéta mellett is enyhüljenek a tünetek. (Persze a porallergiával otthon tudok mit kezdeni, de amint kilépünk otthonról (mamák, dédik, rokonok) csúnyább lesz a bőre.)Azaz ne viszkessen az egész teste. Most már csak néhány helyen tünetes.


Nem mondom, hogy nektek is ilyen probléma lesz, de ha igen, ne szégyellj kérdezni, mert nagyon apró dolgok is fontosak lehetnek.


Még annyi, hogy mi több tízezret költöttünk mindenféle krémre, kenőcsre, amit csak kitaláltak, vagy a bőrgyógyász ki mert ejteni a száján és semmi nem használt, míg végül a sokadik fajta bőrgyógyász által összeállított zsírozó sokat javított a bőre állapotán. Csúnyának csúnya, de legalább nem száraz, így nem viszket mindenütt. 2 éves kora felett, pedig már nem csak steroiddal tudják kezelni, hál Istennek, ezt a problémát!


Ha kérdésed van, nyugodtan írj rám privátban is, de itt is több anyuka van, aki különböző súlyosságú atópiás gyerkőccel "rendelkezik", nekem is sokat segítettek a hozzászólások, főleg lelkileg.


És még egy dolog: az atópiás gyerekek szüleinek is létezik tanácsadás, mert elég nehéz szülőként feldolgozni, amikor a gyerek elbújik előled, hogy vakarózhasson, vagy hirtelen megretten, ha szólsz hozzá, mert tudja, hogy mindjárt nem vakarózhat, mert nem engeded, bekened, szóval macerálod! A másik pedig a kialvatlanság, mindenki részéről. És ugye az ördögi körforgás: nyűgös anyának nyűgös a gyereke, nyűgös gyerekkel még nehezebb a kialvatlan, nyűgös anyának...

2013. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!