Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Seborrhoeás bőrgyulladás-...

Seborrhoeás bőrgyulladás- segítünk egymásnak?

Figyelt kérdés

Sajnos 21 évesen ezt a bőrbetegséget állapították meg nálam.

Amióta eszemet tudom, korpás volt a hajam, majd pár éve, találtam egy jó sampont, ami minimálisra csökkentette a korpát. Happy volt minden. Majd 16 évesen ekcémás tüneteket produkálta, dokiról dokira jártam, mivel leleteim ne mmutattak semmit: pszichés gondokra fogták. (suli, stressz, fiú stb)


3-4 havonta előjön, karon, nyakon és arc homlok környéke. Idén áprilisban egyik napról a másikra előjött akorpa, majd 1 héten belül iszonyatos sebekkel lett tele a fejem, fájt, nedvezdett. Ekkor tudtam meg, hogy s.bőrgyulladásos a bőröm. (nagypapám súlyos pikkelysömörös volt, apukám pedig korpás).


Maptam ilyen olyan kencét, de csak ideig óráig enyhítik a dolgot. Most épp a fél tubust felkentem a hajas fejbőrömre, olyan csúnya lett megint. Aztán reggel hajmosás.



Mik a tapasztalatok? Mikor csökken/erősödik?


Nekem pl. ha zsírosodni hagyom a hajam. már 2 naponta mosom a hajam, mert 3. napra mindig előjön. :((((


2011. júl. 9. 23:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Habár nekem ennyire nem durva a helyzet, de valami pikkelysömörhöz hasonló bőrbetegségem van. A hajam nagyon korpás, a hajam tövében olyan rózsaszínes sebek vannak amik hámlanak + a testem különböző pontjain jönnek ki olyan foltok mintha korpás lennék...Voltam vele bőrgyógyásznál, dettó ugyanígy írt egy csomó kenceficét, de semmit sem ért(a doki azt sem tudta mi lehet ez. Nagyítóval elkezdett nézegetni, behívta az asszisztensét is, fogalmuk sem volt mi ez) Mígnem az egyik rokon akinek tényleg pikkelysömöre van, ajánlott egy Diprosalic nevű kenőcsöt. (van belőle folyadék is, vényre lehet kapni). Azzal kenegetem magam, és bár nem 100%-os de van egy Detergens sulfuratum nevű hajsampon ami a fejbőrömön nagyjából eltűnteti a korpát, és ha a hátamra is kenek belőle akkor majdnem tökéletes.
2011. júl. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!