Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól és mivel mostátok a...

Mikortól és mivel mostátok a babátok fogait?

Figyelt kérdés
10 hónapos a fiam, két foga van kint teljesen, 3 csak félig. A védőnő szerint nem kell még mosni. Ti mikor kezdtétek?

2013. febr. 21. 16:55
 1/9 Jégtánc ***** válasza:
100%
Ahogy kijött az első fogacskája .Gézlapot bevizeztem és azzal áttörölgettem.Később fogkefe ,fogkrém stb
2013. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kezdetektől.

babáknak való fogkefével, eleinte fogkrém nélkül, csak vízzel, aztán mikor már több volt, fogkrémmel.

2013. febr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7 hós korától,akkor jött ki az első foga.Ujjra húzható fogkefével,és nenedent fogkrémmel.
2013. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én kb. egy éves korától, de akkor már 8 foga volt. Először csak simán vizes fogkefével, aztán Nenedent fogkrémmel.

Volt a készletben az az ujjra húzható szilikon szőrű fogkefe is, azzal is próbálkoztam, de lehet, hogy én vagyok béna, de annak valahogy szerintem hatalmas feje van, nem is tudom, hogy fér a pici babák szájába. Szóval a rendes fogkefével mostam (DM-es kezdő csomagban volt rágóka, egy szilikonos és egy rendes fogkefe).

A fogmosás nálunk mondjuk enyhe túlzás, de próbálkozunk. Végülis szerintem elkezdhetitek, legalább jobban hozzászokik. Az enyém mindig ráharap, elég nehéz neki megmosni. Aztán hagyom, hogy magától is csócsálja egy kicsit, és dícsérem, hogy milyen ügyes :).

2013. febr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert az enyém is 10 hónapos, és nekem pont tegnap mondta a védőnő, hogy mosni kell. Persze eddig is mostam neki, szinte mióta kibújtak (jelenleg 7 van neki). Én eddig ujjra húzható "fogkefével" mostam és Nenedent fogkrémmel, de a védőnő szerint nem kell fogkrém. Ma vettem neki Mam-os babafogkefét, mert már annyira erősen harapta az ujjaimat, hogy nem bírtam :-)
2013. febr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En mosom, ha el nem felejtem. 6,5 hósan a kislányom, jogkörével és vízzel. Dm-ben, Rossmannban van tanuló fogkefét szett. Autójával gyakorolják minden nap, neki még nincs foga.
2013. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mikortól az első foga kibújt :)

Eleinte ujjra húzható fogkefével, majd tanulófogkefével, még egyelőre fogkrém nélkül.

2013. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szintén az első fog kibújása óta, ujjra húzható szilikon fogkefével és Nenedent fogkrémmel.
2013. febr. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En a fogorvost kerdeztem meg ez ugyben: ahogy kibujik az elso foga vizes gezlappal, vagy pelenkacsücsökkel le kell toolgetni, amikor mar hagyja, sok foga van johet a fogkefe, de a fogkremet csak onnantol kell hasznalni, amikor a kicsi megtanul onalloan köpni. Igazabol a mechanikus zisztitas a fontos, a fogkremeknek csak komfortjavito hatasuk van.
2013. febr. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!