Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan es mikortol lehet...

Hogyan es mikortol lehet tejet adni a babaknak? Hogyan kell lecserelni a tapszert a tejre?

Figyelt kérdés

Kisfiam elmult 11 honapos, es szeretnenk bevezetni neki a tejet. De nem tudom hogy lehet e, vagy sem, vagy hogyan.

Roviden leirom miert gondoltunk erre. Lehet butasag.

Kisfiam egyszeruen nem lakik jol a tapszerrel este. Este 8-kor bevag 230g tejpepet, utana furdik, es furdes utan kb 9-kor bevag meg 180 ml tapszert is, es nagy nehez elalszik, de hajnali 3-kor ismet ehes, majd 6kor szinten ehes. Biztos vagyok hogy hajnalban ehes, mert hiaba rakom vissza a szajaba a cumit, hatalmasakat cuppog rajta kikopi es sir, teat is adtam mar neki, de ugyan ez. Ha viszont enni kap, vissza alszik reggel 6-ig es utana kezdodik elorol.

Ezert is gondoltuk a tejet, mivel az zsirosabb lehet hogy tartalmasabb is volna.

Na de hogyan kell adni??? Ne nezzetek hulyenek, sajnos semmi segitsegem, elso babas anyuka vagyok. A tejet csak siman 180-200ml vagy ebbe meg kell a tapszer vagy hogyan??? Kerlek segitsetek, koszonom


2013. febr. 21. 18:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kérdező van babáknak gabona kakaó,nyugodtan ízesítheted,ne hallgass erre a védőnőre.Napközben adj neki többet enni legyen tápszerrel mellett kis kenyér i meg este is,és nyugodtan próbáld meg a tejet csak higítva és óvatosan
2013. febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igaza volt a védőnőnek, ti írtok hülyeséget! De mindenki döntse el egyénileg, hogy mit ad a gyerekének! Egyébként meg nem láttam, hogy írta volna.
2013. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom mi hülyeség abban,hogy egy 11 hónapos majdnem 1 évesnek tejet ad?Az,hogy manapság a tápszercégek rémhíreket keltenek a tejről?Adjon nyugodtan ha akar,nem letámadni kell a másikat,hogy őrültek,sokkal egészségesebb az a gyerek akit nem féltenek agyon én nem tápszerrel tömik 2-3 éves koráig,mint akinek semmit nem adnak enni csak az istenített anyatejet meg tápszert,lassan levegőt sem vehet...
2013. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem nem konkrétan a tehéntejjel van a bajom, hanem azzal, hogy kakaót, illetve vaníliás cukrot javasolnak! Ez azért meredek! Nem érdekel a WHO, nem vagyok megrögzött szoptatáspárti, sem tápszerlobbis sem. Egyszerűen csak józan ésszel gondolkodom! Ha mindenképpen ki akarod próbálni a tehéntejet, próbáld! De azért a kakaót és a cukrot hanyagold! Ne roncsold a fogait!


Az "elbújt" védőnő

2013. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A vedononek irnam csak, hogy nagyon koszonom a tanacsat, de nem Mo.-on elek, szoval nem tudok tapszerek kozott valasztnai, nem tudok egyeb otthon kapott gabona dolgokat vagy miket adni a fiamnak, es igen el lehet hinni hogy nem eleg neki a tapszer. Itt kint Angliaban nem sok valasztek van, es elhiheted hogy mindet kiprobaltuk mar, es ugyanugy tobbszor eszik. Egyebkent meg nem azzal van bajom hogy ejszaka ehes, mert felkelek hozza, es adok neki, csak egyszeruen napkozben szepen eszik es utana alszik pl. ebed utan. Este viszont vacsizik, tejpep, tapszer es akkor is felebred hajnali 3-kor.

Szoval ezert gondoltunk a tejre.

Na de ugy latom ebbol megint vita van. Hihetetlen hogy az ember feltesz egy kerdest, es maris leoltjak az embert. Azt pedig hogy valaki a kakaot, vanilias cukrot irta, nem kell megszolni. Mindenki maga donti el mit es hogyan csinal.

2013. febr. 24. 22:46
 16/17 A kérdező kommentje:
plusz nem irtam hogy biztos kiprobalom a kakaot meg a vanilias cukrot, en a tejre irtam hogy kiprobaljuk
2013. febr. 24. 22:49
 17/17 A kérdező kommentje:
a masik en csak tanacsot kertem a tejrol hogy azt hogyan vagy mikent lehet bevezetni
2013. febr. 24. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!