Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Műtötték itt valakinek a...

Műtötték itt valakinek a babájának a veséjét a Klinikákok a gyermek sebészeten?

Figyelt kérdés
Ha igen,miért és melyik orvos?Belehet feküdni a babával,ha műtik a kicsit?:(2hónapos baba anyukája.Köszönöm a válaszokat.
2009. szept. 9. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pontosan hol? Az enyémet az I. gyerekklinikán műtötték, ha arról van szó írj, arról tudok infót.
2009. szept. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekünk nem műtötték , de kezelték, kezelik, meg különböző vizsgálatokat végeztek rajta. Az 1-es gyermek klinikán.

De úgy tudom hogy bent lehetsz vele, de nem kapsz ágyat csak egy széket. 2 hónapos babával szerintem mindehol bent lehet az anya és vele lehet, márcsak a szoptatás miatt is. Ha nem akkor is harcold ki, mert mindenképpen mellette a helyed.

Nekünk amúgy vesemedence tágulatunk van, de már úgy néz ki kinövi hálistennek. Most már jóval kisebb.

2009. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak lemaradt. Nálatok mi a probléma? Biztos a műtét?
2009. szept. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ami biztos,hogy 24-szer12mm-es tágulattal született a kicsi,most 2 hónapos még mindig meg van neki a tágulat.ill mást is találtak nála.A gyerekorvos azt mondja,hogy rosszabb esetben műteni kell,de majd ezt a nagyokosok megmondják....mert az UH leletéből azt vette ki,hogy egy ér nyomhatja az üregrendszer környékét ami okozza a tágulatot és valamennyi vizelet vissza szivárog a vesébe:((((Igen az I.sz. Klinikára kell mennünk.Ami az Ülői út sarkán van.
2009. szept. 19. 08:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia 2. és 3. vagyok. Nekünk is végig azt mondták hogy műteni kell biztosan, de előtte még elvégeznek két vizsgálatot. Nekünk 15 mm-es volt a tágulat. Aztán végeztek egy retrograd vizsgálatot ( vizeletvisszafolyást nézték) negatív lett. Utána izotópos, az is negatív lett. Maradt az elővigyázatosságből , felülfertőződés ellen az antibiotikum szedése hónapokig. És folyamatos kontroll és vizeletvizsgálat. És a kontrollokon már egyre kisebb és kisebb volt a tágulat. A legutóbbin már fele akkora lett, és a gyógyszeres kezelés is leállhatott. Most már csak 1 éves kora után kell visszamennünk. És valószinüleg ki is növi addigra.

Nekünk egyébként Dr. Mátyus az orvosunk ott.

Nem tudom nektek milyen vizsgálatok vannak, vagy lesznek, mi is voltunk ezer helyen és mi is nagyon meg voltunk ijedve. De egy biztos, így visszagondolva ha műteni kell, akkor minél előbb annál jobb, mert amég pici a baba nem is gondolnád de sokkal jobban viseli, és sokkal gyosabban is regenerálódik. Kitartás ! Én szoritok nektek!

2009. szept. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szia.Köszi szépen,hogy válaszoltál és,hogy együtt érzel velem:( Aggódom én is nagyon miatta:( Amiket írtál vizsgálatokat,azok fájtak a babának?Hogy viselte?
2009. szept. 19. 10:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát én jobban féltem, de ő meglepően jól viselte. Biztos hogy ti is átestek ezeken a vizsgálatokon, mert ezek nélkül nem is műtenek. Ezt mindenképpen meg kell hogy előtte nézzék. A retrograd, az olyan hogy egy pici vékony katétert felvezetnek a hugyvezetékbe és azon keresztül folyadékot engednek be, közben röntgennel nézik hogy visszafolyik e a vizelet. Tudom szörnyen hangzik, én is rettegtem tőle, de nagyon óvatosak, és mondom a fiam is meglehetősen jól türte, nem fájdalmas. Viszonylag hamar megvan a vizsgálat, bár attól függ hogy mikor pisil, mert azt is nézik, hogy pisilés közben mi történik. Szóval jó sok folyadékot vigyél neki.

A második, az iztópos, itt a vesék egymáshoz való viszonyát, és működését nézik. Kap a baba egy branült, nekünk át kellett menni egy másik épületbe, és ott ráteszik az asztalra becsomizzák egy cuccba, felfújják, hogy meg se tudjon mozdulni, és befecskendezik neki az izotópot. Ez sem fájdalmas, csak kb. fél órát vesz igénybe,amég átfolyik a szervezetén a cuccos,közben monitoron figyelik és mi nagyon megszivtuk, mert a fiam nem aludt, és totál kikészült hogy nem tudott megmozdulni fél órán keresztül.

Szóval vannak kellemetlenségek, de ne ijedj meg, fájdalmasnak egyik sem fájdalmas. És sokkal könnyebben viselik most mint később a vizsgálatokat is meg mindent.Minket anyákat jobban megvisel mint őket.

Egyébként a tágulatok többsége attól van hogy nyomja egy ér, ugyhogy ettől se ijedj meg. Ha szerencsétek van a baba növekedésével a helyükre kerülnek a dolgok. A gondot az jelenti ha visszafolyik a vizelet, mert akkor pang és megfertőzheti a vesét, ami gyulladáshoz vezet. Vagy ha nem működnek jól emiatt a vesék. Picike szervezet még napról napra fejlődik, én nagyon remélem hogy ti is szerencsével jártok, de ha nem akkor se keseredj el mert nagyon hamar túllesztek rajta és minden rendbe jön. Tudom ijesztő mert még picike baba és olyan ijesztően hangzanak ezek a dolgok, de jobb előbb mint később, és jobb hogy most derült ki és kezelhetik, mint később amikor már esetlegesen valami problémát okoz. Most már én is belátom, pedig akkor én is nagyon meg voltam ijedve.

2009. szept. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ilyen gyorsan válaszoltál.Sajnos nekünk műtét mindenképp lesz a füle miatt,mert van egy kis kinövése amire azt mondták,hogy a vesével van összefüggésben.Az egyik oldalt eltudták neki kötni,mert az olyan picike volt és az le is esett neki 5napon belül,de a másik oldalt már nagyobb kb:1cm ezt csak műteni tudják neki:(
2009. szept. 19. 11:02
 9/11 A kérdező kommentje:
Időpontokat kellett külön kérni ezekre a vizsgálatokra vagy még aznap megcsinálták mikor mentetek az első nap vizsgálatra.
2009. szept. 19. 11:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja értem, hát akkor kitartás!

Időpontokat adnak. Először megnézi az orvos, megnézik ultrahanggal és utána időpontokat kaptok a vizsgálatokra.

Remélem azért hamar túllesztek rajta. Mielőbbi gyógyulást a babádnak!

Írj még nyugodtan ha felmerül bármi kérdésed.

2009. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!