Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell megfelezni a...

Hogyan kell megfelezni a lázcsillapító kúpot? Hogyan kell használni ezt a digitális lázmérőt (kép lent)?

Figyelt kérdés

Hamarosan kapjuk a 2 hónapos oltást, és ha ne adj Isten belázasodik, akkor nincs más, elő a kúpot. Igen ám, de egy ekkora babának még csak fél jár egyszerre. De mégis hogyan felezem meg? Vagy ha szükség van rá és felbontom, akkor az adja magát? Na meg mi van, ha beraktam a popsiba a kúpot és hamarosan jön egy szél vagy kaki?

A lázmérőnk pedig ilyen: [link] Nincs hozzá semmi útmutató, max. az a kép a dobozán. De hány perces, és csak a szájába teszem és kész is? Vagy nem is a szájába (a kép átvágás), hanem a popsiba?

Ilyet találtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


2013. febr. 22. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A kúpot hosszában egy késsel kettévágod és szépen lekerekíted a tetejét. Ha kakil, megnézed, hogy kinyomta-e. A lázmérőt szerintem inkább popsiba kellene. Bekapcsolod, amikor bekapcsolt akkor behelyezed és amikor kész akkor sípoolni fog.
2013. febr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lázmérő a popsiba, csecsemőnek ott mérjük:).

Kúp felezése: megmelegíted az éles kést, így hosszába el tudod vágni könnyen.

Behelyezés: betolod és kézzel összezárod kis ideig a farpofákat, hamar olvadnak- szívódnak fel ezek a kúpok, így nem fog kijönni:).

2013. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hosszában félbevágod.

A lázmérő digitális. Ekkora gyerekeknél popsiba kell tenni (bakapcsolás után) és a végeredményből 0,5-öt levonni. Ha vége a mérésnek csipog, akkor kell kivenni.

2013. febr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól írták az előzők, de ne felejts el fél fokot levonni a mért értékből.
2013. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. a kúpot kibontod a csomagolásából és hosszában megfelezed egy késsel, a másik felét visszacsomagolod és visszarakod a hűtőbe, később felhasználhatod

2. amikor feltolod a kúpot, kicsit összefogod a farpofákat, amíg el nem olvad, tehát ne engeded visszajönni

3. ha kakilna, látni fogod, hogy benne van-e még a kúp vagy már feloldódott és nincs teendőd

4. a lázmérőd sima, ennyire pici gyereknek még nem mérünk szájban, merta nyelv alatt kéne tartania a hőmérőt, erre pedig még nem képes. Ahogy látom normál 2 perces hőmérő, gondolom csipog, ha végzett. Popsiban mérd, az a legegyszerűbb. Bekened a hőmérő végét popsikrémmel és úgy dugod fel, 1,3 cm mélyre, nem kell mélyebbre. A gyerek a hátán fekszik, lábait megfogod, térdnél behajlítva. Közben beszélsz hozzá és észre sem veszi.

A popsiban lévő hőmérsékletből 0,5 fokot le kell számolni, tehát ha 38-at látsz, akkor 37,5-ös hőemelkedése van csak.

2013. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sosem popsiban mértem. Betettem a hóna alá, közben cicire tettem a babám, egyik kezemmel tartottam a karját, hogy ne mozduljon el a lázmérő. Így nem mozgolódott, simán lehetett mérni.
2013. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!