Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért beteg 2 hete a fél éves...

Miért beteg 2 hete a fél éves babám? Ti mit tennétek még?

Figyelt kérdés

Már egyre jobban fáradok, és tehetetlennek érzem magam. A párommal nem értjük, hogy egy anyatejes baba miért beteg már a 3. hétvégéjén is?

Néha belázasodik, 38,6 popsiban, csillapítjuk, utána húemelkedés vagy nincs láza pár napig. Aztán megint kezdődik, ma pl. 3-jára a két hétben. Közben tele az orra, de úgy, hogy belül szörcsög, alig kap levegőt, hallani, ahogy jár a cucc, főleg, mikor szopik, szívni szívjuk, de alig jön. Volt már, hogy megindult, sőt el is múlt, most megint újra ugyanaz. Köhögött is, csúnyán, nem csúnyán...


Úgy alakult, hogy lassan már 6 doki látta (ügyelet, 2 fül orr gégész, háziorvos, sőt pulmonológus is)

Senki nem mondott semmi extrát: piros a torka, szívjuk az orrát, nasivin, köptető. Na a háziorvos köptetőt mond, jó a rinatiol, attól úgy köhögött 5 napig, hogy nem adtam. javult. Aztán megint háziorvos, mert megint nem volt jól, ambroxol és aszmatikusan sípol egy picit, ezért ventolin 3x1. Ezután mentünk pulmonológushoz (nem őmiatta, de így pont kapóra jött) ő azt mondta nem adna köptetőt egy ilyen pici babának, és a ventolint is csak akkor, ha fullad, ha szükséges.... (mellesleg én még mindig nem tudom, milyen az, ha aszmásan sípol, fullad, tehát csak találomra néha adtam neki a ventolint)

Ma megint lázas, és orrdugulás... már megőrülök. Kihez vigyem el? Vagy mostanában ezek ilyen vírusok, hogy eddig tartanak? Van egy 3 évesem is, aki szintén beteg volt, de nem ennyire, és ő sem volt mostanában bölcsiben, hogy visszaadta volna....

Nem nagy valami tudom, lehetne sokkal rosszabb is, de annyira bánt, hogy nem tudok mit tenni, és hogy minden doki mást mond... Ti mit tennétek? Adnátok köptetőt, vagy nem? Adtam már Stodalt is, attól is úgy köhögött, majd meg fulladt...

Bocsi, hogy hosszú lett...


2013. febr. 23. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Fluimucil!

Fél zacskó reggel, dèlután!

2 nap alatt rendbe hozta a lányom, de 5 napig szoktam adni, hàzi orvosunk javasolta, recept nélkül kapni.

Attól hogy anyatejes, ugyan úgy elkaphat mindent!!!

Cebion cseppet is adj neki!!!

Nasivin orr spray, órá ként szívd az orrát!

2013. febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mielőtt kiszívod az orrát, használj tengervizes orrspray-t, és a porszívóssal szívjad.

egyél sok c vitamint (citrom, narancs, grapefruit), a tejcsibe az is átmegy:)


írod, hogy fél éves. nem lehet, hogy a fogacska miatt lázas?ilyenkor be szokott duzzadni a nyálkahártya is, ami miatt könnyebben megnáthásodik.

2013. febr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtatok. A fluimucilt nekünk is mondta a doki, de mikor mondtam, hogy van itthon rinatiol, akkor arra mondta, hogy az is jó. Köptető gondolom mindkettő, és ha megint megköhögteti?

Szívom az orrát sűrűn, és persze mindig tengervizes, porszívós szívás és 3x nasivin sanftot is kap, ha úgy látom, több van, de ezt sem lehet hetekig...


Most a láza lement, egyáltalán nincs, de az előbb vagy fél órát sikítva sírt, enni sem akart, pedig kajaidő lett volna. Annyira sajnáltam, csak fogtam, vígasztaltam... végül eszembe jutott a dentinox, azzal kentem be a felső ínyét (az alsó két foga már megvan) na akkor mégjobban rákezdte, és attól vagy nem attól, de kb. 1 perc után megnyugodott a vállamon és elaludt....


Hát én már csak remélni tudom, hogy a foga miatt.... De a dokik ezt sosem mondják, egyik sem, legalábbis akivel én találkoztam, mintha ez orvosilag nem lenne megalapozott...

2013. febr. 23. 14:16
 4/4 anonim ***** válasza:

A rinatiol, robitusin semmit sem ér nekünk, csak a fluimucil, de az nem köhögtet.

A Tantum verse spray is jó a fluimucil mellett, torok fertőtlenítő, kis gUlladás csökkentővel.

Lehet tényleg a foga is!

2013. febr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!