Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is pánikba esik ha beteg...

Más is pánikba esik ha beteg a gyereke? Én nem tudom, hogy ez normális e vagy sem, de én teljesen bepánikolok már csak attól, hogy ha belázasodik a gyerek, mindenben még a legártatlanabb dologban is a legrosszabbat látom.

Figyelt kérdés

Most is lázas, és már keresgélem a gyerekügyelet telefonszámát, intézem, hogy a kocsikulcs a helyén legyen, jogsim is elöl, hogy HA kórházba kell menni akkor rögtön indulhassak.Borzalmasan kétségbe tudok esni. Félek, hogy nem tudom mit kell tennem, ha teszem akkor azt jól csinálom vajon? Most is majd megőrülök, mert egész nap lázas volt, tegnap elvittem dokihoz, mert már tegnap is lázas volt, a doki elmondta, hogy nurofen-panadolt felváltva adjam neki, én ezt is teszem, de most meg megijedtem, hogy mi van ha rosszat teszek neki ezzel? Nem ártok, hogy ennyi gyógyszert kap? Nem lesz tőle baja?

Abnormális dolog ez...hisz lázas, csillapítani kell, mégis nem érem fel ésszel.

Más is ilyen túlaggódós??

Amúgy ha nem beteg nem vagyok ilyen túlpöregetett anyuka, akkor egészen normális szoktam lenni:-) 19 hónapos a gyerek


2013. febr. 6. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Valahol természetes, hogy aggódsz. Az első betegségeknél én is tiszta para voltam, mindent előkészítettem, éjjelente 3-4 alkalommal keltem ellenőrizni, hogy nem megy-e fel túlságosan a láza. Aztán lehiggadtam, és már rutinosan kezeltem.

Én pl: beírtam a Heim Pál kijáró ügyeletének számát a telefonomba, volt már, hogy betlire hívtam őket. Antibiotikumot kapott a fiam, és pöttyös lett a szája környéke. Elmondták, hogy ha a törzsén nincsenek pöttyök, akkor kizárt, hogy gyógyszerallergiás. Persze szabadkoztam, de azt mondták, inkább telefonáljak fölöslegesen, mint baj legyen. Nagyon segítőkészek. Persze mielőtt telefonáltam, este, min.5-ször mentem be hozzá elemlámpával, hogy megnézzem, nincs-e több pötty, és szegény édesen aludt, míg én felhúztam a pizsamáját, és azt vizsgálgattam, nincs-e a testén kiütés. A férjem vidéken volt ekkor, neki el se mondtam, mit csináltam, mert kitért volna a hitéből. Ő is félti a gyerekét, de ő meg tud maradni az egészséges keretek között.

Egyébként már túlestem a túlaggódós időszakon, de a gyógyszerallergia, még mumus, főleg azután, hogy a fent említett esete után 2 héttel egy másik antibiotikumnál előjött.


Igazad van, a túl sok gyógyszer nem jó, de a Panadol és Nurofen felváltva nem árthat, ha annyit, és olyan időközönként adagolod, ahogy az orvos írja. Az elsőben paracetamol van, a másodikban ibuprofen, ezért lehet váltogatni. Gondolom, úgyis csak addig kapja így, míg kiugróan magas a láza, ha meg elhúzódik a láz visszaviszed orvoshoz.

2013. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugodj meg teljesen normális vagy. Én is ilyen vagyok. Vagy akkor mindketten abnormálisak vagyunk. Mi meningoccus oltáson voltunk múlt héten, és estére 39,4 volt a láza. Én azt hittem megőrülök. (11 hónapos, még nincs is egészen annyi). Szóval egyedül voltam itthon vele, és azt sem tudom mihez kapjak. Felhívtam a gyerekorvost, sajna épp nem a miénk rendelt. Sok segítséget kaptam tőle. Közölte, hogy oldjam meg, ha nem tudom, akkor vigyem be a kórházba. Klassz volt. Férjemet nem tudtam elérni. Barátnőmet igen, Hála Istennek, Ő jött gyorsan át, kb 10 percen belül. Ő azt mondta még ne hűtőfürdőzzem. Nem hallgattam rá. Kúpot be, nurofent be, majd kád. Közben rám szart, ahogy vittem a kádba, az a víz is szaros lett. Tiszta kotta voltam, de mire ideért a barátnőm már 38 fokra vittem le a lázát. Azt kihagytam, hogy eközben a gyerek végig visított.

Normális, hogy aggódsz. Amúgy én ha egy pöttyöt látok rajta, akkor is aggódom. Gyerekorvos szerint terápiára kellene járnom...

2013. febr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Bocs, de miondketten abnormálisak vagytok. Illetve mindhárman azok vagyunk. Az én lányom is meg van fázva, és 37.1 volt a hője. Már akkor lázcsillapítóztzam mert rettegek a láztól, mivel nagyon nehéz lehúzni neki. Azóta is méregetem, de nem nagyon megy le neki. Most tiszta ideg vagyok mi lesz éjszaka.
2013. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Heim Pálnak van kijáró ügyelete? Minden kerületbe kijárnak?

Nekem azt mondta az orvos, hogy egy sima lázas beteghez nem jön ki ügyelet.

2013. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Csak egy jó tanács, ha ennyire pánikolsz, akkor ne ülj kocsiba a beteg gyerekkel, ha menni kell, mert annak lesz jó vége. Inkább ügyelet, vagy ha nagy a baj, mentő!



Én is féltettem az elején, de azért ennyire nem voltam ideges. Nyugodj meg semmi baja nem lesz, nem kell mindenben a legrosszabbat látni. A gyerekorvosunk szerint amitől félünk, azt be is vonzzuk. Gondolj arra, hogy 1-2 nap és jobban lesz, meggyógyul és pár nap múlva újra a régi lesz.


Én egyszer voltam úgy, hogy idegileg teljesen kész voltam és nem aludtam 2 éjjel, harmadik nap, mikor a gyerekek már jól voltak, azt hittem engem fog a mentő elvinni, alig álltam a lábamon. A férjem szombaton elutazott külföldre, és csak szerdára vártuk haza, segítségem semmi!. Erre a lányom szombat estére belázasodott. Nem is volt ezzel gond, 5 éves, már számtalanszor előfordult. Vasárnapra az egész gyerek tiszta pötty lett, alig bírt nyelni, úgy kellett belediktálnom a folyadékot, hogy ki e száradjon, plusz hányt is, mindehhez a kicsi (2 éves) elkezdett köhögni, de úgy mint még előtte soha, az az igazi kruppos, száraz, ugatós köhögés, plusz láz! Azt hittem agybajt kapok. Mindkettőt magam mellé vettem éjszakára és virrasztottam felettük, várva hogy a kicsi mikor kezd el fulladni, a nagy meg hányni és mikor megy 40 fölé a láza! Húúú, hát na az a 2 nap nagyon kemény volt és bevallom egy kemény kő semmi volt a gyomromhoz képest!

2013. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
én kórházba kerültem a fiammal mikor 5 hetes volt,annyira hasfájós volt,hogy minden evés után üvöltött,a kórházban sírtam,nem az aggódástól,hanem inkább a kialvatlanságtól,erre egy brünhilda tipusú nővér azt mondta:"egy anya csak utolsónak sírhat."ez megmaradt bennem.
2013. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Lányom volt, hogy 1 hétig volt lázas. 4 óránként egy adag Nurophen. Én is kérdeztem a dokit-pont atájban halt meg egy kislány túladagolásban- de azt mondta, nyugodtan adhatom.

Ha nem megy le a nagyon magas láza, fürdő, törölközőbe csavarás. Ha nem kap lázgörcsöt, nem kell kórházba vinni.

Itasd friss hideg vízzel, igyon sokat.

Én akkor pánikolok, ha hány. Hányásfóbiám van, fizikálisan rosszulvagyok már akkor, ha csak felmerül a lehetősége, pl sokszor mondja, hogy fáj a hasa- én már megyek fosni és fizikálisan remegek...

2013. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De jo!!:)

Azert némelyik sztorin nevetbem kellett:D örülök ám hogy nem egyedül vagyok gyogyós:):) Az a baj, hogy ém is egyedül vagyok a beteg gyerekkel, és már most ver a víz, pedig még csak egyszer sírt fel. Én nem tudom mit kell csinálnom ha sír és fáj valamilye. Ma délután is egyértelműen fájt valamilye,keservesen sírt,szinte visított. Akkor adtam neki ijedtemben nurofent,8-10 perc múlva már nevetgélt. Ez az "egy anya csak utolsónak sírhat" mondtat enegm nagyon elgondolkodtatott. Köszi lányok, sokkal jobban érzem magam:)

2013. febr. 6. 22:01
 9/15 A kérdező kommentje:
Vidéken lakunk...itt nincs Heim Pál kijáró ügyelwt. Sőt semmilyen kijáró nincs. Vidd a gyereket.
2013. febr. 6. 22:03
 10/15 porcukormókus ***** válasza:

En eleg jol birom, "brunhildanak" igaza van szerintem.

En pl. ugy emlekszem Anya se parazott (elottem legalabbis) sosem, igy en maximalisan megbiztam benne, es a dokiktol, szuritol stb. sem feltem. Fel sem merult bennem, hogy attol h beteg vagyok, vmi komolyabb bajom is lehetne. Probalom en is igy csinalni a kicsijeimmel. Hogyan bizzon meg bennem, ha engem is felni meg idegeskedni lat, nem?

2013. febr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!