Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hízik a lányom. Mit...

Nem hízik a lányom. Mit csináljak? Mivel etessem?

Figyelt kérdés
15 hónapos kislányom nagyon lassan hízik. 8600 g. Pár hónapja kivizsgálták, minden orvoshoz elvittem, aminek köze lehet ehhez (gasztro, endokrinológia, genetika...) Nem derült ki semmi, ő ilyen..de mégis aggaszt, hogy van olyan, hogy 2 hónapig semmit nem hízik. 3600 g-al született. Mikor kisebb volt, akkor vacsira kalóriadús laktató tápszert kapott, de ezt már nem eszi meg. Mit adjak neki??
2013. febr. 24. 08:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Leírom, hogy mikor mit eszik. Reggel ébredés után kap egy üveg tápszert, ezt általában megissza, de nem mindig. Utána kap "rendes" reggelit is, szendvicsit, virslit.. mikor mit. Délelőtt eszik pár falat gyümölcsöt, nem viszi túlzásba. Ebédet rendesen eszik, azt amit mi. Uzsonnára vagy joghurt, vagy szendvics, mostanában tejbegríz, krémtúró. A joghurtot fel szoktam "dúsítani" sinemillel (ez olyan mint a sinlac, nagyon szereti így. Este pedig egy üveg babatejet kap. Rendes vacsit nem tudok neki adni, mert elég hamar elalszik, és nem telik el uzsi után annyi idő, hogy éhes legyen.
2013. febr. 24. 08:44
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát ha azt mondták hogy nincs semmi baja ne idegeskedj.Az én lányom 4 éves és 12 kg már 1 éve. Ö neki sincs semmi baja óviba eszik ithon nem akar.
2013. febr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... Én lehet nem hagynám annyiban. Leírásod alapján jól eszik, még sincs még 9 kiló sem. Én nagyon parás anyuka vagyok, nagyon aggódnék, de nem paráztatni akarlak. Ha megbízható orvosoknál voltatok és kivizsgálták, akkor persze, lehet, hogy csak ilyen alkat.
2013. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kislányom is ilyen súlyu volt, pedig ő is szépen eszik. 2 évesen 9,64 kg, most 2 év 8 hónapos és 10,8 kg körül van. Ha ilyen alkatú, bármit csinálhatsz, olyan marad. Ti milyen alkatúak vagytok?

Nekem azt mondta a védőnő, hogy mindenhez adjak krumplit vagy rizst.

2013. febr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem eszik jól, mert gyakorlatilag így nem vacsorázik. Nem tudod egy kicsit előrébb hozni az uzsonnát, esetleg az ebédet is, hogy megéhezzen még lefekvés előtt?
2013. febr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tudom előrébb hozni, mert akkor az uzsonnát sem eszi meg normálisan. Már próbáltam.

Elég alapos kivizsgálás volt, laborok, endokrinológia, hormonvizsgálat is volt, végül genetikus is megnézte. Semmit nem találtak. Biztos az is számít, hogy rengeteget mozog. Mi nem vagyunk kimondottan vékony alkatúak :)

2013. febr. 24. 09:52
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Délután nem adnék neki feldúsított joghurtot, csak simán vagy csak gyümölcsöt és akkor lehet enne vacsorát. Próbálj adni neki vacsorára tejbegrízt, tejberizst, hátha azt megenné.

2013. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tejbegríz ezerrel.Bedagad. Refluxos babáknak is ezt ajánlotta a kórházban az egyik nővérke.
2013. febr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A feldúsított joghurt reggelre való, már a jó bélműködés miatt is.


Korábban kell ebédet adni és uzsonnára főleg gyümölcsöt.

Vacsorára soha nem szabad rizst adni,mert az mindig hajlamos utána is dagadni a gyomorban - csak tejbegrízt.


az ő korában nem árt ha még a nehezen emészthető ételeket pépesen adod, könnyebben megemészti és nem fut át rajta feldolgozatlanul. Több főzeléket tejfellel habarva és még több májat lekaparva levesbe, v. főzelékbe Adj neki túrót és sajtot, mert nem biztos hogy magát a tejet szereti a szervezete-- ha már annyi tápszeres miszmaszt adtál eddig neki. a joghurt egészséges, de ne túl gyakran, mert a benne levő baktériumok amivel beoltják az felgyorsítani képes a bélműködést és átszalad rajta emésztetlenül az étel akkor viszont elmarad a súly növekedése is!

2013. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!