Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel etessem a lányom, ha...

Mivel etessem a lányom, ha nagyon válógatós és kisétkű?

Figyelt kérdés
1 éves múlt a lányom, és tudom, lassan már azt kéne ennie, amit nekünk, de egyenlőre nem hajlandó. Sőt, mást is alig eszik. Eddig reggelire és vacsira még tápszert evett, de pár napja azon is csak nyammog inkább. 2 foga van még, most nő a 3.,sok darabosat megkóstolt már, de pár falat után nem kér a mi kosztunkból se. A bébiételek közt is válogat, nem kedvel csak 5-6 félét igazán. Lehetne a fogzásra fogni, de ez nem újkeletű dolog nála. Mit adjak neki enni, vagy mivel próbálkozzam? A tejbe darákat és pépeket egyáltalán nem szereti, a gyümölcsökből is alig-alig, a sós husis főzelékeket eszi inkább, de nem szeretnék nagyon fűszerezni, mert ugye az se tesz jót neki..Van valami jó menü ajánlatotok?
2009. dec. 29. 09:37
 1/1 anonim válasza:
Sajnos konkrét receptet erre nem tudok adni, de a lényeg, hogy amiket megeszik, csak azok közül vagy kénytelen válogatni neki. Az új dolgokból ne is nagyon tálalj neki, inkább csak néha-néha falatkákat, egy két kanálnyit adj a picinek. Az sem baj, ha étkezési időn kívül vagytok, mintha csak "nasinak" szánnál egy két falatot. Valószínűleg meglepődött a sok "ízkavalkádon" (nekik már 4-5 féle új íz annak számít), és egyszerűen nem tudja élvezni azokat. Ha erőlteted, azzal sajnos csak tetézed a gondot. Viszont inni sokat kellene neki. Kívánok hozzá sok lelkierőt, mert én is átmentem ezen annak idején a kislányommal, és tudom milyen rossz látni, hogy szinte levegőn él a pici.
2010. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!