Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jött meg a babátok TAJ...

Mikor jött meg a babátok TAJ kártyája születés után? És feladástól számítva mikor jöttek meg a támogatások?

Figyelt kérdés
Tgyás, családi pótlék, anyasági? Hogyan oldottad meg ha otthonról el kellett menned? Szoptatás, stb? Mennyi időre voltál és mikor először távol a babától? Bűntudatod volt ha elmentél? Vagy apukára bíztad a papírügyek intézését?
2013. febr. 24. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

TAJ kártya kb. 1 hét, az anyasági 3 hónap, családi 2hónap, Tgyás is..

Apa intézte a papírokat, itthon kinyomtattuk kitöltöttem ő pedig bevitte. Először kb. 3 hónapos volt, és barátnőmmel mentem el vásárolgatni. Nem volt bűntudatom, kb. 1,5 órát voltam oda, addig apa vigyázott rá aludt végig.

Most 6 hónapos

2013. febr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
TGYÁS a következő hónapban (munkahelyen intézték), csak emailt kellett küldeni, nem kellett bemenni. TAJ kártyát küldték automatikusan kb. 3 héttel a szülés után. CSP-ot, anyaságit a MÁK-nál személyesen intéztem 2 etetés között (nincs messze tőlünk), anyaságit 5 napon belül utalták, CSP-ot 30 napon belül. De el lehet intézni postán is, nem kötelező személyesen. Én azért személyesen mentem, mert a posta tovább tartott volna, ott mindig kígyózó sor van. Nem volt bűntudatom. Férjem utál hivatalba járni, ezért én mentem. Ő is ugyanolyan szülő mint én, ő is tud vigyázni a gyerekekre (nekünk 3 van).
2013. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi csütörtöki nap jöttünk el a kórházból és hétfőn mentünk a papírokat intézni. Az anyasági már pénteken számlán volt, a többi pedig a következő hó elején. A babát a mamára hagytuk 3 órára, de nagyon siettünk hozzá
2013. febr. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!