Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkorának kéne lennie centibe...

Mekkorának kéne lennie centiben és kilóban egy átlag 4-5hónaposnak? És a lábuknak?

Figyelt kérdés
Lányom 1hét múlva lesz 5 hónapos és 7580gramm volt pár napja,de legalább 68centi,lehet több is,mert éppen hogy csak jók a 68-as ruhák.És a lába is van vagy 16-17-es.De a súlya is úgy ennyi,hogy egy hónapja fogyott vagy 200grammot,mert náthás volt és nem evett.Nem sok ez?Főleg a hossza és a lábhossza?
2013. febr. 25. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Fogyott? Én úgy tudom egy csecsemőnek nem szabad fogyni akkor sem ha beteg stagnálni azt lehet de fogyni nem igazán. Na de bocsi az offért.

Szóval ez nagyon eltérő mekkorának "kell" lennie hatalmas különbségek lehetnek. Én a saját gyerekeimből indulok ki, a lányom 4 hónaposan 7800 gramm volt és 72 cm, 74 es ruhákat hordott, de a lába meg kis mini volt később is 10 hónaposan mikor megtanult menni, akkor 18 as lába volt, 1 évesen 19 es. Aztán 2 évesen olyan 22 es. Utána nőtt egy hatalmasat és mára már 3 évesen 25-26 os cipőt hord de magassága és a súlya is nagy a társaihoz képest. (104 cm és 16 kiló).

A kisfiam 4 hónaposan 6500 gramm volt úgy hogy 4100 al született ő nála épp az volt a baj hogy mindig épp csak meghízta amit kellett, nagyon határon volt mindig (csak anyatejes volt ő is pedig) A lába átlagos volt, aztán 1 évesen már nagyobb volt mint a tesónak ennyi idősen (első kiscipője 21 es)

2013. febr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát tudom,hogy nem kéne fogynia,de fogyott.Meg ebben a hónapban is alig hizott.4hónaposan 7210volt és az 5.hónapra szerintem ha 7700lesz max.3400/56al született
2013. febr. 25. 08:08
 3/7 liony20 ***** válasza:
szijja nincs miért aggódnod az én fiam 4 hónaposan volt 7610 g és 70 cm, 5 hónaposan meg 8780 gés 72 cm. Jelenleg 9 hónaps és 10 kg és 79 centiméter ős is átlagon felüli mindneki megcsodálja milyen nagy baba de csak azért mert én vékony alkat vagyok és nem létezik hogy én szültem pedig de :D a lábmérete 19es jelenleg hogy 4-5 hónaposan mennyi volt azt sajna nem néztem...nálunk is volt olyan amikor beteg volt és nem evett akkor nem igazán hízott és ez miatt sem kell aggódj majd visszaszedi :)
2013. febr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1 vagyok igen az nem baj ha 4-5 hónaposan lelassul a gyarapodás hiszen ha belegondolunk mindig ennyit hízna egy gyerek akkor 1 évesen már igen dundi lenne holott áltagosan 9-10-11 kilók max.annyi idősen.

Ha stagnál vagy nem hízik az nem olyan gond csak ezen a fogyáson lepődtem meg kicsit.

Mert hogy mi állandóan azt hallgattuk a dokinőtől hogy fogyniuk nem szabad.

2013. febr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én babám pont 4 hónapos és nagyobb mint a te babád.

Teljesen normális a babád mérete. És ha sok, akkor mit csinálsz? Nem adsz neki enni?

2013. febr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A súlyát nem gondolom soknak,bár a gyerekorvosnál eddig egy baba volt csak nagyobb az enyémnél,de az kisfiú volt és full tápszeres.Enyém 90%-ban abyatejes,csak este kap tápszert.A védőnő a 3.hónapig állandóan beszólt,hogy túl sokat eszik a gyerek,de mostmár felhagyott ezzel.Mert szerinte meg kell várni a 3 órát,meg hogy egyszerre a lányom túl sokat eszik.Most a vacsi neki 240mili átlag.De napközben többször eszik keveset.Nekem a lányom lába tűnik nagynak,bár tény,hogy az enyém is 42es,apukájáé meg 44.
2013. febr. 25. 08:31
 7/7 anonim ***** válasza:
sztem elég nagy, de az nem baj. a fiam még nincs egész 7kiló, és 5,5 hónapos, 68 centi volt az 5 hós mérésen, átlagsúllyal született
2013. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!