Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák egy évesnél fiatalabb...

Anyukák egy évesnél fiatalabb babákkal, nektek átlag mennyi kiadást jelent a kisbaba?

Figyelt kérdés
Mivel ez mindenkinél más, így ha lehet, azt is írjátok le, hogy mik a kiadások és kb mennyi? (Pl.tápszeres baba vagy anyatejes, eldobható vagy mosható pelus stb.)
2012. okt. 30. 04:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Legalább 40 ezer!

Ebben benne van a Dévény, amire járni kell, mert gyenge a háta. Tápszert igaz, már csak kétszer kap egy nap, de szinte az elejétől tápszeres volt, ami ugye az első félévben kb. 12-14 ezer forintot jelentett pluszba.

Szoktam neki főzni, de valamivel több bébiételt kap, az is van egy hónapban 7-8 ezer, plusz a vitamin, ami szintén havi kb. 2000 ezer, a pelenka, ami durván havi 7500, plusz a popsitörlő, a ruhák, játékok, stb.

2012. okt. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 9 hónapos a kisfiúnk,anyatejes de már ugye javában folyik a hozzátáplálás.

Átlagban pelussal,tejpéppel,gyümölcs,az ételeihez alapanyag,babavíz,stb. kb. olyan 15e Ft havonta,de persze ez alól kivétel ha mondjuk évszak váltás van és be kell szerezni pl. a téli holmikat.Ez jelentősen megnöveli a költségeket.Most hogy jön a tél,még nem mertem összeszámolni,de tuti meg van 35-40e Ft is.

A játékok ebben nincsenek benne.

2012. okt. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 gabszem ***** válasza:
100%
9 hónapos lesz a héten. Tápszeres kislány. Tápszer kb. 10e Ft-ba kerül egy hónapban. Pelus (eldobható) kb. 6000 Ft/hó. Meg a kaja, ruhák, hát sztem kb. 30e lehet egy hónapban. Mi a zöldségek/gyümölcsök jó részét anyuéktól kapjuk, mert anyukám párja zöldséges :)
2012. okt. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gabszem ***** válasza:
100%
Ja és mi nem veszünk már babavizet, forralt vizet kap, de a kajába beleértem a babateát, rizspépet, gabonapépet stb.
2012. okt. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kb 50ezer volt 1 éves kor alatt.
2012. okt. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos baba 30000 körül költünk rá egy hónapban.

Tápszer kb. 6 doboz fogy (kb. 6000)

2 csomag pelenka 7000 körül

Popsitörlő 1200

Már eszik pár dolgot, de ezt még megúszom a nyárról maradt fagyasztott zöldséggel, gyümlccsel, amúgy nem hajlandó megenni semmi "műkaját".

2 zsugor babavíz 1200.

A téli ruhák + méretváltás 15000 naggyából. Minden rucija használt, de nagyon szép állapotú.

Néha veszek neki játékot is, de nem tudom minek, mert már egy bölcsire való játékunk van és nem nagyon érdekli még ez havi 2000-3000.

2012. okt. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 11 hónapos. Kb 20000 Ft havonta amit csak rá költök.

Tápszer olyan 5000 Ft

pelus: eldobható 7000 Ft

popsitörlő+ kenőcs+fürdető 2-3000 Ft

Plusz mondjuk tejpép vagy más neki való kaja, bár elég sok mindent megeszik a mi kajánkból. Néha játék, bár nem nagyon veszek neki, mert őt se nagyon érdekli, jobban elvan egy fakanállal, mint a játékaival.

Ruhát nem kell vennem mert annyit örököltünk, hogy rá se adom az összest.

2012. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

8 hónapos a lányom!


Az elejétől tápszeres, nekünk 1 doboz (400gramm) : 1400Ft Most már napi 2× eszik tápszert, így kb. hetente megy el 1 doboz, lehet néha gyorsabban, mert van mikor napközben 60ml-t adok elalvás előtt, ha nem tud aludni nagyon és erre elalszik! Szóval tápszer most kb.: 8000Ft

Pelenka, heti 1 csomag tuti elmegy: 12.000Ft

Én csak üveges kaját adok neki, mert nem eszi a darabosat, most kezdem szoktatani, de az üveges elég drága, így havi gyümi+főzi: 18-20.000Ft

Mindig veszek valami apróságot, vagy ruhát, az legyen 1 hónapban 10.000Ft

gyógyszertár, min.2000-max.5-6000Ft

és legyen különleges kiadás is, ami pl. most télen, overál, vagy szánkó, vagy bármi, ami váratlan: 10.000Ft

Így havi:52.62.000Ft

De szerintem, ha főzöl, 40ezerből megvan, vagy ha kapsz ruhákat, vagy nem újat veszel mindenből, sokkal kevesebből is ki lehet jönni! Plusz, van mikor pelenka akciók vannak, akkor én bevásárlok vagy 1 hónapra valót, azzal is sokat lehet spórolni, legalább 5ezret, ha nem többet! Jah és a törlőkendő kimaradt! Az kb. 2-3ezer 1 hónapban! :) Remélem mindent leírtam és nem maradt ki semmi! :)

2012. okt. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem ezek az összegek megleptek:) Mi biztos nem költünk rá havi 10-12.000-nél többet, és ebben benne van a ruha is. 9 hós, de nem sok kaját hajlandó enni, leginkább csak tejpépet meg gyümiket. Azért próbálkozom, de még ha eszik is bébiételt, csak kb. negyed üveggel. De általában nem köll neki. Viszont sokat szopizik! (Nagy baba, nem éhezik, 86-os méretet hord, 10-11 kg között van.) Amit nem számítottam a költségekbe: hordozóeszköz, mosható pelus egyszeri megvétele. Elégedett vagyok velük. Popsitörlő se vág hasra, a csak-pisiseket kimosom, és vízbe mártva újra felhasználom. (Rossmannost veszek, nagy csomagban.)
2013. febr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt azért hozzáteszem, h sok ruhát kaptunk ajándékba, és sokat veszek turiban. 6000-ért nem tudnánk megvenni egy overallt...:OOO Figyelünk, h mit hol...
2013. febr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!